فرمول یک ایران – استون مارتین ، شرکت خودروسازی مطرح بریتانیایی اعلام کرد که علاقه دارند تا در آینده به فرمول یک ورود کنند ولی فقط در صورتی این اتفاق می افتد که این ورزش بتواند هزینه هایش را کنترل کند.

اندی پالمر، مدیرعامل شرکت استون مارتین گفت:

همیشه این سوال وجود دارد، دوست دارید به عنوان یک تیم وارد شوید؟ رقیب اصلی ما فراری است، پس به این خاطر دلیلی وجود دارد که خود را از طریقی درگیر کنیم.

البته او بیان کرد که استون مارتین به هیچ وجه بودجه ای برای این کارها به اندازه ای که فراری در فرمول یک خرج می کند نخواهد داشت.

پالمر ادامه داد:

شما باید هزینه های ورود را کم کنید. فکر نمی کنم کسی باشد که با این مطلب مخالف باشد. اگر سقف تعداد افراد یا میزان پولی که برای توسعه ی یک موتور باید خرج شود، که باید منطقی هم باشد، در نظر گرفته شود، آن وقت می توانیم به روی این مسئله [ورود] کار کنیم.

اما پالمر می گوید که فرمول یک راه زیادی برای کنترل درست دخل و خرج هایش در پیش دارد.

پالمر بیان کرد:

مذاکره اینطوری است، فیا می گوید ‘چه طور می شود؟’ بقیه هم می گویند ‘خوب چرا حذفش نمی کنید’ بعد فیا می گوید که ‘نه نمی توانید این کار را بکنید’.

راه زیادی برای رسیدن به شیوه ای که همه مشتاقش باشند در پیش است. فکر نمی کنم هیچ وقت به آن برسند. فیا یا فرمول یک باید جلو بیایند و بگویند که ‘خوب حالا باید این کار را بکنیم’.

استون مارتین همین حالا هم رابطه ی خوبی با این ورزش دارد و اسپانسر تیم ردبول می باشد، با آدرین نووی نیز کار می کنند تا ماشین استون مارتین والکری که به موتور کازوورث مجهز شده است را توسعه دهند.

استون مارتین والکری

استون مارتین والکری

استون مارتین به همراه کازوورث در میان گروه هایی بودند که برای جلسه ای پیرامون پیشرانه فرمول یک در سال 2021 گرد هم آمده بودند. در این جلسه گروه فولکس واگن نیز حاضر بودند.

هم چنین استون مارتین روابط صنعتی خوبی با ریکاردو، سازنده ی جعبه دنده و ایلمور، سازنده ی موتور دارد.

پالمر گفت:

مشخصا معنی می دهد که تلاش کنیم و همه ی این ها را گرد هم آوریم.

ما درباره ی این که چه گروه هایی ممکن است با هم کار کنند صحبت کردیم ولی تصمیم نگرفتیم. امیدواریم که در ماه سپتامبر همه چیز مشخص شود، این به ما کمک می کند که تصمیم درست را بگیریم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

10 دیدگاه

 1. محمدرضا14

  10

  1

  همه چیز ریسو مسابقه نی . قدمت وقدرت . و سابقه و درامد زایی فراری تو فرموله یک بیرقیبه . درسته الان سه چهار ساله که مرسدس قدرته برتره . ولی حتی مرسدس هم میدونه که فراری الان اتش زیر خاکستر ه . و تمامه فرمول یک بدونه فراری معنایه زیادی از خودشو ازدست میده . داداشایه گلم فرمول یک فقط ریس نیست . خیلی مسایل مالی . وپشت پرده هست که فراری اونجا بیرقیبه . ولی مدیران دیگر تیما خیلی زیرکانه دارن به قدرت فراری اذعان میکنن

 2. Ferrari For Ever

  2

  0

  اگه استون مارتین بیاد فرمول یک باید به مدت 20 سال ی شاسی با ی طراحی تکراری رو تحمل کنیم…داداچ تو برو فکر ماشین ساختنت باش ک پولتو خودت در بیاری نه این ک دولت بریتانیا از ترس ورشکست شدنت بت پول بدن

 3. mershari

  1

  0

  ولمون کن توروخدا هم وطنات به اندازه کافی هستن اون چیزایی ک تو میسازی بدرد فیلمای کمدیه جیمز باند میخوره نه جایی ک مهندسیه المانی داره حرف میزنه بعد اخه مگه پنجاه سال دیگه. میتونی موتور بسازی

دیدگاه خود را بیان کنید