فرمول یک ایران – توتو ولف معتقد است که فدراسیون جهانی اتومبیل رانی تا فصل 2018 باید براى ایمنی کاکپیت خودرو های فرمول یک راهی پیدا می کرد که هالو بهترین گزینه موجود بود.

به رقم مخالفت های شدیدی که هم از درون و هم از بیرون فرمول یک به این قطعه شد FIA در جلسه روز چهارشنبه استفاده از این قطعه را برای فصل بعد اجباری کرد.

نیکو روزبرگ هالو گرندپری بلژیک

گزینه های دیگری مانند شیلد که توسط فراری طراحی شد و آیرواسکرین که توسط ردبول طراحی شده است وجود داشتند که به اندازه هالو کارامد نبودند و کنار گذاشته شدند. پس با توجه به تعهد برای ایمنی بیشتر کابین راننده، FIA مجبور به قرار دادن هالو در قوانین سال بعد شد.

توتو ولف در مصاحبه روز پنج شنبه گفت:

من فکر می کنم FIA هیچ انتخاب دیگری جز هالو نداشت. این قانون براى افزایش ایمنی کابین راننده است. ما راه های دیگر را امتحان کردیم اما گزینه بهتری نداشتیم. هالو تنها وسیله مناسب بود.

به نظر می رسد از نظر زیبایی مشکلاتی داشته باشد اما این تصمیم گرفته شده است و ما باید به فکر بهبود آن باشیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. شاهین

  14

  0

  مزخرفه. چیه جلوی راننده داربست زدن.فرض کنید یه میله مستقیم تو کل مسیر جلوی صورتتون باشه. به نظر من طرح فراری و ردبول بهتر بود. این اگه یه قطعه کوچیکتر به سمت راننده بیاد با کاسکتش برخورد میکنه ولی اون جلوی صورت رو کامل میگرفت و از لحاظ زیبایی هم بهتر بود

 2. josef6565

  0

  0

  تازه مشکل اصلی جایگاه اتصال هست.ماشین ناندو در استرالیا کاملأ خرد شد . یک چنین ماشینی چطور میتونه چنین قطعه ای رو با چنین جایگاه اتصال سستی تحمل کنه.
  اگر به قسمت اصلی اسکلت کاکپیت محکم می چسبید یا جوش می خرد باز یک چیزی که در اون صورت به راحتی بازو نصب نمی شد.
  به نظر میاد فیا به بهبود های آینده دل بسته تا یک طرح جامع و واقعأ بازدارنده.
  ایجاد یک ماشین کاملأ ایمن مستلزم ایجاد یک سیستم ایمنی کلی هست که اجزای اون در ارتباط با هم موثر عمل کنند.

 3. mahdavi3d

  0

  0

  به نظرم اگر امکان استفاده از چیزی شبیه همین طرح هالو و به صورت اکتیو (دیپلوی شونده) وجود داشت، جلوی دید راننده را نمی‌گرفت و زیبایی خودرو هم به خطر نمی‌افتاد. فکر نمی‌کنم فناوری شناسایی جسم نزدیک‌شونده نیز چندان غریبه باشد؛ امروزه سیستم‌های حفاظتی دفاع فعال که راکت‌های ضد زره را شناسایی کرده و قبل از برخورد، با آن تهدیدات مقابله می‌کند در خودرو‌های زرهی مدرن دنیا استفاده می‌شود و تجربه موفقی هم بوده.

دیدگاه خود را بیان کنید