فرمول یک ایران – تیم فراری و مرسدس به دادن موتور فرمول یک به تیم مک لارن در فصل آینده فرمول یک هیچ علاقه ای ندارند. در حال حاضر، تیم فرمول یک مک لارن جدایی از شریک فعلی خود یعنی هوندا را پس از فصلی دیگر پر از مشکل را مد نظر دارد. این تیم تاکنون از 10 گرندپری تنها موفق به کسب 2 امتیاز شده است.

مدیر اجرایی تیم مک لارن زاک براون به تیم مرسدس و فراری اشاره و ادعا کرده است که این دو تیم از اینکه تیم مک لارن در عقب در حال رنج بردن است به نظر لذت می برند. زاک براون بیان می کند:

ما یک تیم بزرگ و عالی هستیم، مک لارن توانایی اش را برای بردن گرندپری ها و قهرمانی ها نشان داده است. اما فکر می کنم که چندین تیم هستند که از دیدن ما در این وضعیت فعلی لذت می برند.

آنها برگشت ما به رقابت را یک تهدید می دانند و از آن می ترسند که ترس قابل درکی می باشد.

با توجه به نقطه نظر فراری و مرسدس در مورد همکاری با مک لارن و نیاز این تیم به اتمام رابطه با هوندا، پاور یونیت رنو تنها جایگزین آنها خواهد بود.

زک براون و فرناندو آلونسو

زک براون و فرناندو آلونسو

با این حال، بنا بر آنچه که فهمیده شده است، اگر چه قرارداد با رنو غیر ممکن نیست ولی بعید به نظر می رسد، زیرا برداشت می شود که رنو مایل نیست که به بیش از 4 تیم موتور بدهد چون بر روی قابلیت اطمینان بودن آن تاثیر می گذارد.

براون گفته که مک لارن باید امسال تصمیم بگیرد که رابطه اش را با هوندا و همچنین فرناندو آلونسو ادامه بدهد یا خیر، وی بر این باور است که تیم باید به سرعت تصمیم خود را نهایی کند. براون بیان کرد:

ما با هوندا در مورد انواع مختلف سناریو ها صحبت کردیم و در نهایت ما فکر می کنیم که هوندا می تواند از پس انجام کار [ساخت موتور قابل اطمینان] بر بیاید، زیرا آنها قبلا این کار را کرده اند.

ما باید اطمینان حاصل کنیم که توسعه روند سریعتری به خود می گیرد. ما الان کار بر روی ماشین 2018 را آغاز کرده ایم.

بنابراین، من فکر می کنم که حول و حوش تابستان که زیاد هم دور نیست، ما باید آنچه که با حرکت رو به جلو هوندا انجام می دهیم را نهایی کنیم.

ما در ادامه باید رقابتی ظاهر شویم، رقابت کردن چیزی است که مک لارن برای آن مسابقه می دهد.

همانند فرناندو، ما نیز می خواهیم مسابقات را ببریم و بر روی سکو باشیم و در وضعیت فعلی ما نمی توانیم این کار را انجام بدهیم، پس برخی چیزها باید تغییر کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید