فرمول یک ایرانسباستین فتل از مسئولین فرمول یک خواست تا قوانین مربوط به حرکت به هنگام چراغ قرمز آغاز مسابقه را تغییر دهند.

به دنبال شروع خارق العاده والتری بوتاس در مسابقه اتریش یکشنبه گذشته، فتل نسبت به زمان عکس العمل راننده فنلاندی در زمان 0.201 ثانیه بحث‌های زیادی را مطرح کرد.

قوانین جاری بعضی از حرکتها را بعد از روشن شدن چراغ پنجم جهت تنظیم کلاچ مجاز می‌داند. با این وجود هنوز هم فتل می‌گوید که این بدین معنی  است که یک راننده می‌تواند شروع مسابقه را پیش بینی کند اما بطور قطع نمی‌تواند نسبت به خاموش شدن چراغ در لحظه واکنش نشان دهد.

بوتاس آخر هفته گذشته گفت:

اگر شما دقیقاً در زمان خاموش شدن چراغها شروع به حرکت نمائید، قطعاً در نقطه‌ای قرار می‌گیرید که ریسک بالایی دارد و امکان دریافت جریمه در آن هست. هرکس به راحتی می تواند زمان خاموش شدن چراغها را حدس بزند.

استارت اتریش 2017

استارت اتریش 2017

اگرچه فتل معتقد است که این درست نیست و امکان ندارد. راننده فراری گفت:

بوتاس از این قانون استفاده کرد و رفت. بنابراین ما باید قوانین را دقیق‌تر بررسی کنیم.

من فکر می‌کنم هیچ کدام از ما خطر تکرار دوباره حرکت بوتاس را نخواهد پذیرفت. اگر او هم دوباره اقدام نماید موفق نخواهد شد، زیرا که پیش بینی زمان شروع غیر ممکن است.

ماشین بوتاس هنگامی که حرکت کرد هنوز چراغ روشن بود و خاموش نشده بود. شما هم اگر در همان لحظه شروع کنید زمان عکس العمل بیش از یک دهم ثانیه خواهید داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. cfz

  11

  32

  چرا انقد غر ميزني تو پسر؟ بايد آذربايجان بهت پرچم قرمز ميدادن ولي چون لابي فراري بالاست ديگه مسئولين دستشون بهت نرسيد. هنوزم ول كن استارت بوتاس نيس اييييييش!!!!

 2. mojtaba

  3

  5

  خودت داری میگی هیچ کس همچین ریسکی نمیکنه و هیچ کس هم نمیتونه شروع رو پیش بینی کنه پس چه نیازی به تغییر قوانین هست ؟ بوتاس ریسک کرد پیش بینی کرد و براش گرفت نوش جونش

دیدگاه خود را بیان کنید