فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون اذعان کرد که فشار رویش بیشتر خواهد شد اگر فاصله ی امتیازی اش با سباستین فتل در جدول قهرمانی افزایش یابد.

فاصله ی این دو در حالی که 11 مسابقه به پایان فصل 2017 فرمول یک باقی مانده است به 20 امتیاز رسیده است.

پیروزی هم تیمی همیلتون در اتریش، یعنی والتری بوتاس، باعث شد تا فتل فاصله اش را بیشتر نکند ولی خود بوتاس وارد این رقابت برای کسب قهرمانی شد. بوتاس فقط 15 امتیاز کم تر از لوئیس همیلتون دارد.

همیلتون گفت:

من گوی شیشه ای برای پیش بینی آینده ندارم ولی در حال حاضر که وضعیت خوب نیست. و من چگونه ورق را بر خواهم گرداند؟ هنوز راه زیادی پیش رو داریم، همه چیز ممکن است در یک مسابقه عوض شود.

اما هر چه قدر این فاصله بیشتر شود، فشار هم بیشتر می شود، چون شما به مسابقه ی بعد می روید و اتفاق بدی می افتد، یا این که از مسابقه کنار می روید، که برای همه ی ما اجتناب ناپذیر است.

من مطمئنم که سباستین مشکلی خواهد داشت، کیمی هم همین طور، مطمئنم که برای من هم اتفاقی خواهد افتاد، چون تا به حال مشکلی نداشته ام. سالی یک بار پیش می آید.

همیلتون خیلی از نتیجه ی اتریش ناراضی نیست، او که به خاطر پنالتی مسابقه را از رده ی هشتم آغاز کرده بود، در نهایت توانست که چهارم بشود.

همیلتون بیان کرد:

این فاصله [با فتل] خوب نیست، اما می توانست 30 یا حتی 40 امتیاز باشد.

قطعا ناراحت می شوید وقتی که پنالتی می گیرید و به جای رده ی سوم باید از رده ی هشتم کار خود را آغاز کنید، پس تفاوت بزرگی را رقم می زند. اما دنیا که به پایان نرسیده است. ما امتیاز خواهیم گرفت، بهترین امتیازهایی که می توانم را می گیرم.

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون - گرندپری اتریش 2017

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون – گرندپری اتریش 2017

همیلتون هم چنین بیان کرد که نتایج بدی می گیرد ولی زحمت زیادی می کشد.

او ادامه داد:

در کل وقتی که فلاکتی است، موقعیتش فراهم است تا پیشرفت کنید و کار خاصی انجام دهید.

من از سبکی که رانندگی می کنم راضی هستم. فکر می کنم برای افرادی که تماشا می کنند و همچنین گزارشگران اهمیت دارد که بفهمند باید به ما رانندگان فرصت بدهند.

من نمی توانم جای همه صحبت کنم، اما شما نمی توانید از هر نتیجه ای که می گیرید راضی باشید. مهم نیست که مسئله سر 0.1 ، 0.5 و یا حتی 1 ثانیه است، بالاخره یک جا از کوره در می روید چون هر چه در توان داشتید گذاشته اید.

شما تمرین می کنید، همه چیز را قربانی می کنید تا مطمئن شوید که به بهترین نتیجه ی ممکن می رسید. پس وقتی شخصا چیزی را که می خواهید ارائه نمی دهید، سخت است با لبخند بیرون بیایید و بگویید که همه چیز رو به راه است. چون این بدین معناست که اهمیت نمی دهید. حرفم را می فهمید؟

و حقیقت این است که من خیلی اهمیت می دهم. و وقت هایی است که بیشتر از همه برایم دردناک است، روزهای سخت دیگری هم هستند که مدیریت شان آسان تر است و می گویید ‘نگرانی ای نیست، ادامه می دهیم.’

وقتی نظری می دهید یا دارید خبری می نویسید، یا زمانی که مردم نظر می دهند، این را در ذهن خود داشته باشید، چون یک نشانه برای ناشکری یا چیزی شبیه به این نیست.

فقط این که جدال سختی است، جدالی که دوستش دارم و فکر می کنم به عنوان یک تیم از آن لذت می بریم. ولی می خواهم که این قهرمانی را ببرم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

 1. Ali

  19

  5

  حقیقتا من انتظار داشتم همیلتون هر سه تا مسابقه کانادا و آذربایجان و اتریش رو ببره و از لحاظ امتیاز جلو بیفته.بعد رقابت اصلی بره برای نیمه دوم فصل که فراری مسلما بهتر خواهد بود.ولی عملکرد همیلتون در جایی که باید همه امتیازات رو جمع می‌کرد عملا فاجعه بود.اگر اوضاع به همین وضع پیش بره احتمالا فتل قهرمان فصل میشه ولی مرسدس قهرمان تیمی.چون تو پیست های نیمه دوم فصل ردبول هم اغلب مدعی هست و کار باز هم برای همیلتون سختتر میشه.

  • Love & Lewis

   3

   4

   آره داداچ راست میگی.همیلتون خیلی فاجعه بود.تو باکو که اینقدر با هدرست ور رفت که آخر خراب شد بعدشم که کوبید به فتل و دیفیوزر فتل رو خراب کرد تو اتریش هم که با گیربکس بازی بازی میکرد.

 2. سینا نوحی

  1

  0

  این ریس واقعا فوق دیدنی میشه،خیلی منتظرشم،برای شنبه هوا شناسی احتمال ۹۰% بارندگی پیش بینی کرده،پس دور زمان گیری از همیشه باید جذاب تر بشه در صورت بارندگی،امیدوارم فرشتپن این دفعه تا آخر بمونه و فتل برای دومین بار تو سیلوراستون رو سکو وسط وایسته

 3. saeedsl1

  3

  0

  با اینک دوس دارم فتل فاصلش رو تا قبل نیم فصل با همیلتون زیاد کنه ولی نباید یادمون بره ک فصل پیش هم روزبرگ تو ۴ مسابقه ۴۳ امتیاز جلو زد ولی کی فکرشو میکرد پایان نیم فصل ۱۹ امتیاز عقب بیفته

  و جالب تر از اون کی فکرشو میکرد روزبرگ دوباره با قدرت برگرده؟

  ی چیزی رو بدونید ک اختلاف امتیاز فقط ی عدده تا وقتی ک همه چیز قطعی بشه وگرنه اگ آخر فصل فتل یا همیلتون برا قهرمانی فقط ی امتیاز بخان هنوزم ب ی امتیاز نیاز دارن و تا وقتی ک اون امتیاز رو نگرفتن هر اتفاق و نتیجه ای هر چقدر هم غیر ممکن ولی دور از دسترس نیست

  ولی در مورد جمله همیلتون ک میگ فشار روی اون بیشتر میش باید بگم ک این جنگ روانی یا بهانه جویی نیست چون برای مثال بعد از مسابقه مالزی ک بد شانسی اورد نتونست تو ژاپن پول پوزیشن بگیره و تو استارت هم ۶ رده سقوط کرد ک نتیجه همین فشار ها بود

  و اگ تو انگلیس هم دچار اشتباه ، مشکل یا بدشناسی دیگ ای بش چونک تو کشور خودش مسابقه میده میتونه بد ترین اتفاق ممکن براش بشه ک شاید نشه جبرانش کرد

  ببخشید طولانی شد

 4. SINA

  0

  0

  فراری مسلما بهتر میشه؟!!!!!!؟!؟!؟نکنه شما توی مارانلو مدیر توسعه هستی دوست عزیز؟
  هیچی نمیشه گفت فقط نشست و امیدوار بود ک فراری پیشرفت کنه بیشتر از مرسدس ک خب…

 5. ch.n

  6

  8

  هنوز 11 تا گرندپری دیگه مونده. ما از روی امتیازاتی که تا به الان نتونسته بگیره همیلتون رو قضاوت نمیکنیم. به امید اینکه اسم همیلتون روی جام قهرمانی فصل 2017 حک شه.

دیدگاه خود را بیان کنید