فرمول یک ایران – رابرت کوبیکا شانس بازگشتش به فرمول یک را 80 و یا 90 درصد می داند، شانس او پس از خبر تست دوم کوبیکا با رنو افزایش پیدا کرده است.

راننده ی لهستانی که دوران فرمول یکش به خاطر تصادفی در رالی سال 2011 تمام شده به نظر می رسید، ماه گذشته تست هایی را با ماشین فصل 2012 لوتوس در والنسیا انجام داد تا ببیند که توانایی فیزیکی برای نشستن پشت ماشین فرمول یک را دارد یا نه.

گزارشات می گویند که رنو می خواهد از کوبیکا برای انجام تست دیگری استفاده کند، البته تا به اینجا مشخص نشده است که تست کی و کجا انجام خواهد شد.

کوبیکا گفت:

اگر [قبل تست] به من می گفتید که واقع بینانه چه قدر احتمال می دهی که به فرمول یک برگردی من در جواب می گفتم 10 یا نهایتا 20 درصد.

چون زمان می گذرد و من پیرتر می شوم. فرمول یک انقدر سریع پیشرفت می کند که مردم فراموش می کنند، البته همه نه، بلکه عده ای.

من واقع بینم، شانسم 80 و یا 90 درصد است.

رابرت کوبیکا در فستیوال سرعت گودوود

رابرت کوبیکا در فستیوال سرعت گودوود

کوبیکا در فستیوال سرعت گودوود نیز حاضر بود و درباره ی حس خوبی که به خاطر تست های اسپانیا دارد سخن گفت.

او بیان کرد:

وقتی راحت شدم یا بهتر است بگوییم محدودکننده ها پس از سه دور کنار رفتند، توانستم که روی تلاش کردن تمرکز کنم و به ریتم مناسب برگردم.

از این که چه حسی داشت شگفت زده شدم؛ برایم این حس را داشت که انگار برای یک ماه رانندگی نکرده ام و نه برای شش سال.

اولین هدفم این بود که ببینم می توانم از پسش بر بیایم یا نه. کم و بیش محقق شد.

دوم، باید واقع بینانه گفت، این بود که کار را پله به پله پیش ببریم. فرمول یک رقابت سختی است و من برای مدت طولانی ای از آن دور بودم.

فکر می کنم جواب بیشتر سوالاتی که داشتم را گرفتم، و حالا خیلی راحت هستم.

در واقع باعث آسودگی خاطر من شد چون تست فقط دو نتیجه می توانست داشته باشد، این که می توانم انجامش دهم و یا این که درهای فرمول یک برای همیشه به روی من بسته خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید