فرمول یک ایران – مدیر باشگاه رانندگان مسابقه ای بریتانیا، فیلیپ واکر اعلام کرده احتمال خارج شدن سیلورستون از پیست های فرمول یک بسیار بالا است و احتمالا این اتفاق در پایان فصل 2019 رخ خواهد داد.

باشگاه رانندگان مسابقه ای بریتانیادر سال 2010 با عقد قراردادی به ارزش 12 میلیون یورو، با برنی اکلستون، وارد لیست پیست های فرمول یک شد. اما در قرارداد ، بندی وجود دارد که با گذر هر سال، پنج درصد به مبلغ اولیه افزوده میشود و این یعنی مبلغ پیست در سال 2026 به 26 میلیون یورو خواهد رسید.

با فرا رسیدن تاریخ 14 ژولای سال جاری، با توجه به یکی از بندهای قرارداد، باشگاه رانندگان مسابقه ای بریتانیا می توانند پیست را از شرکت در گرندپری ها خارج کنند. فیلیپ واکر:

احتمال استفاده از این بند بسیار بالا است.

 

سیلورستون- بریتانیا

سیلورستون- بریتانیا

یکی دیگر از اعضای اصلی باشگاه رانندگان مسابقه ای بریتانیا که نامش فاش نشده گفته است:

این اتفاق خیلی زود برای لیبرتی افتاد. آنها هنوز به نتیجه جامعی در مورد نگه داشتن یا حذف کردن گرندپری ها از تقویم مسابقات نرسیده اند. مثلا چیس کری هیچوقت گرندپری بریتانیا در سیلورستون را ندیده است. البته این مساله اشتباه لیبرتی نیست. آنها همیشه سعی کرده اند رویه ای مثبت داشته باشند و این زمان بوده که باعث شده شرایط به این نقطه برسد. ما باید سعی کنیم کمی زمان بیشتری به آنها بدهیم و درباره موارد مختلف سیلورستون با آنها صحبت کنیم.

گفته می شود باشگاه رانندگان مسابقه ای بریتانیا از مسابقاتی که امسال در سیلورستون برگزار می شوند برای جلب نظر لیبرتی مدیا در مورد پذیرفتن شرایط مالی و همچنین برگزاری مسابقات پس از سال 2019 استفاده خواهد کرد. البته این تصمیم برای لیبرتی مدیا خیلی سخت خواهد بود.

گفتنی است چیس کری به دنبال پیست های جدید در بریتانیا برای برگزاری گرندپری در این کشور است. یکی از ایده های وی پیست خیابانی در لندن است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. h.n

  2

  5

  سیلوراستون رو حذف کنن چارتا پیست بدردنخور خیابونی مثل موناکو بذارن
  خوب یهو بیاین مسابقات رو تو خیابونای عادی وبا حضور خودروهای شخصی تو خیابون برگزار کنید،
  همه هم بیان مجانی نگاه کنن طرفدارای فرمول 1 هم زیاد میشن.

 2. Red revolution

  1

  0

  فکر نمیکنم قسمتی مشابه پیچهای ده تا چهارده سیلوراستون داشته باشیم ،حیفه!
  پیست های خیابان مثل نمک می مونند مثلا مارینا بای خصوصا با نور مصنوعی،ش به تجربه متفاوت ،اما جالب نیست که هر فصل بیشتر از یکی دوتا داشته باشه. لندن دیگه نه
  بریتانیا بیشتر از هرجایی پیست داره

دیدگاه خود را بیان کنید