موتوجی پی ایران – مارک مارکز شصت و هشتمین پول پوزیشن دوران حرفه ایش و هشتمین پول پوزیشن پشت سر همش در زاکسنرینگ آلمان را امروز به دست آورد.

صحبت های پنج مرد اول تعیین خط موتوجی پی آلمان را در ادامه می توانید بخوانید.

مارک مارکز - موتوجی پی آلمان 2017

نفر اول، مارک مارکز

او گفت:

وقتی که فهمیدم تعیین خط بارانی خواهیم داشت، ردیف های نخست را هدف گرفتم. حس خیلی خوبی از همان ابتدا نسبت به موتورم داشتم و دیدم که باران شدتش کم می شد، پس سعی کردم تا ریتم مناسبی پیدا کنم که برای حمله در لحظات پایانی آماده باشم.

وسط های زمان گیری بود که به نظر می رسید ماوریک آشفته است. در تعیین خط همه تمام تلاش شان را می کنند و یک برخوردی بود، اما خوشبختانه اتفاقی رخ نداد. در آخر من توانستم که دور خوبی بزنم و از بابت آن بسیار خوش حالم، چون که مدیریت در باران دشوار است.

حالا باید روی مسابقه تمرکز کنیم، که خیلی سخت خواهد بود چون موتورسواران خوبی داریم که سرعت شان هم زیاد است، همین هم تیمی خودم! به نظر می رسد که فردا بارانی نباشد، ولی هر هوایی که باشد، مشکلی نیست، چون که در هر دو شرایط سرعت خوبی داریم، چه بارانی باشد و چه خشک.

دنیلو پتروچی - موتوجی پی آلمان 2017

نفر دوم، دنیلو پتروچی

او گفت:

خیلی خوش حالم که با پرامک می مانم، خوش حالم در تیمی می مانم که مثل خانه ام است. خشنودم چون راننده ای هستم که بیش ترین مدت را در چنین تیم باسابقه ای بوده است.

می خواهم از پائولو کمپینوتی که مرا به خانواده ی پرامک راه داد و فرانچسکو گویدوتی که به من ایمان داشت تشکر کنم. از جیجی دال ایگنا، پائولو کیاباتی و کلودیو دومنیکالی به خاطر کمک شان از سمت دوکاتی تشکر ویژه ای کنم چون موتوری به من داده اند که می توانم با آن نتایج خوبی بگیرم.

دنی پدروسا - موتوجی پی آلمان 2017

نفر سوم، دنی پدروسا

او گفت:

خیلی خوش حالم که جایگاه ردیف اول را گرفتم، در استارت این مسئله خیلی مهم است چون پیچ های اول پهنای کمی دارند. پس از نتیجه راضی ام و از این که خودم را در باران دوباره پیدا کردم خوش حالم، خودی که در آسن گمش کرده بودم.

تعیین خط جالبی بود چون با وجود باران آسفالت چسبندگی خوبی داشت. در Q1 جالب بود که ببینم چه قدر سریع هستند و زمان های دورها چه مقدار به هم نزدیک است. وقتی جلسه شروع شد، پیست شروع به خشک شدن کرد و دما هم بالا می رفت. شرایط دشواری بود ولی نتیجه ی خوبی گرفتیم.

دورهای کافی ای هم در خشکی زدیم، پس آماده ایم که برای گرفتن نتیجه ی خوبی در مسابقه ی فردا تلاش کنیم. تلاش می کنیم که استارت خوبی بزنیم، در پیچ های اول خشن باشیم و سریع به ریتم مناسبی برسیم.

کال کراچلو - موتوجی پی آلمان 2017

نفر چهارم، کال کراچلو

او گفت:

من کمی نگرانم چون چند اشتباه در سکتور آخر کردم، ولی لاستیک ها کاملا نابود شده بودند و دمای بالایی داشتند پس وقتی که دوباره به شرایط خیس رفتم خوب دور نمی زدم و حدود 0.25 ثانیه فقط در خروج از پیچ آخر از دست دادم.

اما خوش حالم که بین چهار نفر برتر هستم چون این شانس را به ما می دهد که فردا مبارزه کنیم. خیلی ناراحت نیستم، دیروز سیزدهم بود و شرایط بدی بود.

دوست دارم که فردا جایگاه های اول تا سوم برای هوندا باشد، اما دنیلو پتروچی مانند یک راکت است. باید ببینیم که در اوایل مسابقه چه می توانیم بکنیم، سعی کنیم که خودمان را جدا کنیم و سپس کار خود را بکنیم.

جوناس فولگر - موتوجی پی آلمان 2017

نفر پنجم، جوناس فولگر

او گفت:

به خاطر جایگاه تعیین خطم واقعا هیجان زده ام، اما شرایط به خاطر هوا واقعا دشوار بود و شبیه آسن بود. در هر حال عملکرد خوبی داشتیم چه در باران و چه در خشکی و تمرین سوم خوب پیش رفت، در نتیجه یک راست به Q2 رفتم.

در آن جا این امکان برایم بود که یک دور پشت سر مارک مارکز بزنم و در پیج ها اعتماد به نفس خوبی داشتم.

تا به این جا همه ی کارها را درست انجام دادیم و برای فردا لحظه شماری می کنم، جایی که مطمئنم لحظات خوبی در گرندپری خانگی ام خواهم داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  • Peyman

   1

   3

   بله دقیقا نمیشه موتو جی پی پیش بینی کرد
   ولی یه مسابقه مثل ساچنرینگ و استین از قبل برندش تعیین شده است
   8 پل پوزیشن پیاپی برای مارکز در این پیست و به احتمال 100% 8برد پیاپی برای مارکز و دوباره مارکز در صدر
   عجب روحیه ای بگیره مارکز بعد از این برد که به تعطیلات هم میرن

دیدگاه خود را بیان کنید