فرمول یک ایران – نیکی لائودا ، مدیر غیر اجرائی مرسدس، می‌گوید که فیا حق دارد که در خصوص حرکت سباستین فتل در خلال مسابقه بزرگ آذربایجان تحقیق و تفحص کند.

همانند خیلی‌ها، افسانه فرمول یک (نیکی لائودا) از حرکت راننده آلمانی فراری هنگامی که ضربه محکمی با چرخ ها به لوئیس همیلتون وارد کرد بسیار متحیر شد. فتل معتقد بود راننده مرسدس به عمد او را مجبور به گرفتن ترمز کرده است. اما لائودا از حرکت فتل که البته معتقد است ناشی از اشتباه خود وی می‌باشد به شدت عصبانی است و با تصمیم فیا در خصوص تحقیق بیشتر در باب این موضوع موافق است. همچنین معتقد است که جریمه در نظر گرفته شده توسط هیئت نظارت در آذربایجان شبیه یک شوخی بوده است تا جریمه!

نیکی لاودا

نیکی لاودا

او گفت:

آن چیزی که موضوع را بدتر می‌کند این است که فتل به اندازه‌ای که باید تنبیه نشده است، اگرچه این داستان هم چنان با او هست.

من عصبانیت لوئیس را درک می‌کنم و در حقیقت من هم به همان اندازه خشمگین هستم. چرا فتل نمی‌تواند فقط بگوید اشتباه کردم و پیچیدم؟

دیروز فیا تائید کرد که به منظور ارزیابی این که آیا اقدامات بعدی نیز لازم است، به بررسی بیش تر علل وقوع آن حادثه خواهد پرداخت.

جلسه در روز دوشنبه سوم ژوئیه برگزار خواهد شد که بر حسب اتفاق مصادف با روز تولد فتل نیز هست!

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

22 دیدگاه

 1. Mostafa

  23

  15

  پارسال که تولد وتل روز خوبی نبود و لاستیک ترکید ولی امسال اگه ببینن 23 ژوئیه (20 روز بعد تولد وتل) تولد منم هست شاید ازش چشم پوشی کنن.
  خدایی 10 ثانیه توقف خیلی سنگینه.

 2. just.jeep

  16

  15

  درود.هر چقدر شایستگی فنی یه راننده بالا بره به همون اندازه هم شخصیت اخلاقی اون هم باید بالا باشه چه بیرون پیست و چه در پیست و حین مسابقه.افرادی مثل شوماخر که هم شخصیت اخلاقی بالایی داشت و هم از نظر فنی در سطح بالایی قرار داشت

   • Hossein44

    5

    6

    آقای saeedsl1 روسیه امسال و حرکت زشت وتل روی ماسا رو یادت نره
    لوئیس تو مجارستان اون حرکتو تو کوکپیت انجام داد ولی وتل دستشو کامل از کوکپیت آورد بیرون و همه اونو دیدن

  • Ali.Shafie.Saber

   1

   5

   دوستان و عاشقان فتل، زیباترین کلام را بشما رالف شوماخر بیان کرده و البته هموطنانش که پس از عمل زشت در آذربایجان به او گفتند کودکی بنام فتل. که متاسفانه هوادارانش هنوز نمیدانند نام راننده انها فتل است نه وتل. رالف شوماخر اعلام کرد، که اگر میشاییل میدید این صحنه کودکانه را طقیننا سری به عنوان تاسف تکان میداد که چه کسی جانشین او در فراری شده.
   این جمله زیبا تقدیم به همه هواداران، کودکی بنام فتل.

 3. سجاد

  35

  19

  بس کنید دیگه بابا.تنها کسی که میتونه قهرمانیو ازشون بگیره فتله هرکاری میکنن تا نابودش کنن.فرمول یک همش مافیاس چارلی وایتینگ خیلی عوضیه یکی از اوناس که ای کاش مثل اکلستون عوض میشد یه غیر انگلیسی میومد گرچه بازم فرقی نداشت نفوذشون خیلی بالاست میخوان واسه انگلیس قهرمان بیافرینن و افتخار جمع کنن تو فوتبال در سطح ملی همش گند بالا میارن ایشالا اینجا هم شکست بخورن

 4. شاهین

  10

  0

  یه سری اعتقاد داشتن که امکان داره سال بعد فتل بره توی تیم مرسدس. اینجوری که مرسدس داره علیه فتل جبهه میگیره (غلط و درستش رو کاری ندارم) عمرا این اتفاق بیفته و احتمال موندنش توی فراری بیشتره.

 5. محمدرضا

  8

  5

  حریمشو که دادن . بنظرم میخان فراری و فتلو ببرن توحاشیه . همین . والا اگر فراری مطمن بود که جریمه بدترش میکنن تاحالا حتمی بیانیه ایی چیزی میدادن . واسه همینه سکوت کردن . مرسدسم فقط میخواد تمرز فراری و فتلو بهم بریزن . موندم اینهمه استاد بوتاس میزنه به کیمی چرا هیچ جریمه ایی نمیدن . ولی از این فیا و وایتینگ خان هیچی بعید نی . خدا نکنه بازم جریمه کنن . نسابقه قهرمانیه فصلو خراب میکنن . درکل بعید میدونم جریمه بدن به امید پیروزی فتله دوست داشتنی تواتریش . که بابه میله فتلو فراریم هست

 6. Javad f1

  7

  4

  هیچ وقت جریمه جدیدی براش نمیبرن.هم طرفدارای فراری بیشترن و هم طرفدارای فتل زیادن.اگه یک ذره عقل داشته باشند بخاطر طرفدارا و کاهش بیننده گند نمیزنند.بازی فینال بسکتبال nba پارسال رو دیدید؟بعد از اینکه کری لسه بندش رو پرت کرد طرف داورا فقط جریمه مالی کردنش.روئسا جدید اف ۱ امریکایی اند و هیچ وقت به بیننده ها و مسائل مالی گند نمیزنند.

 7. mehran

  1

  5

  لائودا گفته بود اگه روند مسابقات بهمین منوال پیش بره و مرسدس بخواد قهرمان بشه ، فتل حداقل از یک مسابقه باید بیرون بره
  مثل اینکه داره محقق میشه

 8. محمد بوشهر

  1

  1

  همش کار مافیاست. همیلتون دوسال پشت سر هم با مافیا قهرمان شد، وتل ۴ بار با مافیا، خود شوماخر اینو همه میدونن چی؟ مافیا! راستی نیکو پارسال، بله، مافیا! سلام مافیا، تمام پیاماتون مافیا داره می خونه! مواظب باشید! مافیا

دیدگاه خود را بیان کنید