فرمول یک ایران  – مدیر عملیات تیم فورس ایندیا به سرجیو پرز و استبان اکون، راننده های این تیم گفته است که برخوردهایی مانند برخورد این دو در آذربایجان اصلا قابل قبول نیست چون فرصت خوبی را از تیم می گیرد.

پرز و اکون برای به دست آوردن سکو در باکو می جنگیدند، بعد از رفتن دومین ماشین ایمنی و شروع دوباره مسابقه این دو در پیچ دوم به هم خوردند.

اکون پنچر کرد و به قسمت هایی از ماشینش آسیب هایی وارد شد ولی به پیت رفت و مسابقه را ادامه داد و در مقابل پرز از مسابقه کنار رفت.

بعد از پرچم قرمزی که به خاطر قطعات روی زمین برافراشته شد، تیم تعمیرات بیشتری روی ماشین اکون انجام داد و او توانست در نهایت ششم بشود، هر چند که رؤسای تیم هنوز هم به خاطر موقعیت خوبی که از دست دادند ناراضی بودند.

اوتمار سفنَوئر گفت که نیاز است تا با هر دو راننده صحبت شود و گفت که هر دوی آن ها از خط قرمز گذشتند.

او گفت:

بدترین کاری که می توانید بکنید این است که به هم تیمی خود بزنید چون به تیم های دیگر فرصتی را می دهد که نباید آن را می داشتند.

البته شرایط هم سخت بود چون پیست خیابانی است، هر جا که پرز می توانست حرکت کند خوب بود و مشکل را برطرف می کرد ولی آن جا یک دیوار بود.

ما مطمئنا آن حادثه را به صورت حرفه ای بررسی می کنیم، با راننده ها صحبت خواهیم کرد و می گوییم که این قابل قبول نیست. نمی توانیم همین طور به هم بزنیم.

از او پرسیدیم که خود چگونه این برخورد را قضاوت کرد؟

او پاسخ داد:

داشتم نگاه می کردم. تقریبا 50/50 بود، دوباره باید نگاه کنم. ولی پرز استارتی که باید را نزد، استبان شروع بهتری داشت و فضای کافی را به او نداد.

گرندپری باکو آذربایجان

گرندپری باکو آذربایجان

پرز بعد از مسابقه گفته بود که فورس ایندیا می توانست ببرد، هر چند سفنَوئر این طور فکر نمی کند.

او ادامه داد:

فکر نمی کنم.

آن موقع من هم این گونه فکر می کردم ولی حالا طور دیگری فکر می کنم.

فتل پنالتی اش را می گرفت و او را کنار می زدیم، دنیل ریکاردو را هم کنار می زدیم.

ولی اگر به خاطر پرچم قرمز ما نبود، هدرست همیلتون مشکل پیدا نمی کرد. باز هم دوم یا سوم می شدیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. محمدرضا

    8

    2

    بااین موتور مرسدس . میتونن حتی واسه سکوی سوم تیمی هم بجنگن .اگه رانندهاش باهم وارد جنگ نشن . بنظرم اکون میتونه پس از اتمام قرداداش وارد یکی از سه غول بزرگ f1بشه .

دیدگاه خود را بیان کنید