فرمول یک ایران – دنیل ریکاردو اذعان کرد که همانند یک بچه دبستانی در پوست خودش نمی گنجد و به خاطر بردش در گرندپری باکو آذربایجان 2017 بسیار خوش حال است.

ریکاردو کارش را از جایگاه دهم آغاز کرد و به خاطر قطعات روی پیست مجبور شد زود به پیت لین برود، اما با رانندگی خوبش و کمی شانس که چاشنی کارش شد توانست به پیشتازان برسد.

ریکاردو توانست طی یک حرکت فوق العاده بعد از پرچم قرمز از ویلیامزها عبور کند و با جریمه ها و مشکلاتی که برای سباستین فتل و لوئیس همیلتون پیش آمد توانست به جایگاه نخست برود.

همیلتون به دلیل مشکلات فنی به پیت لین رفت و فتل هم 10 ثانیه پنالتی توقف گرفته بود.

این گونه بود که ریکاردو توانست اولین برد فصلش و پنجمین برد دوران حرفه ایش را به دست آورد.

ریکاردو گفت:

مسابقه ی دیوانه کننده ای بود، می دانستیم که بعد از شروع دوباره مسابقه شانس سکو داریم ولی وقتی مشکلات سب و لوئیس را شنیدیم این مسابقه دیگر یک مسابقه ی دیوانه کننده بود.

پیت استاپی رفتم که از قبل برنامه ریزی نشده بود، بعد از چند دور قطعات زباله ای در ترمزهایم داشتم پس باید توقف می کردیم و تمیزشان می کردیم، به جایگاه 17 ام رفتیم.

واقعا فکر می کردم که می برم؟ مطمئنا نه، تمام پولم را روی این می گذاشتم که نخواهم برد.

این مسابقه ای بود که سال قبل با ماشین ایمنی انتظارش را داشتیم ولی امسال برای ما اتفاق افتاد.

صادقانه بگویم که بعد از مسابقه نمی توانستم حرفی بزنم، در دور بعد از پیروزی مثل یک بچه ی دبستانی شیطانی می کردم.

دنیل ریکاردو - گرندپری باکو 2017

دنیل ریکاردو – گرندپری باکو 2017

ریکاردو که در تعیین خط تصادف کرده بود گفت که دور بودن از شلوغی در خیابان های باکو سودمند است.

او ادامه داد:

می دانستم که امسال نتیجه ی متفاوتی می گیریم، دیروز گفتم که باید از دردسر دور بمانیم و این امروز واقعا جواب داد.

تشکر می کنم از تیم ردبول، خوب است که ماشین مان را به خانه می بریم و برنده هم شدیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

20 دیدگاه

 1. milad-mhd

  16

  7

  با توجه به اختلاف ماشین مرسدس با فراری تو این پیست ، دیگه احساس می کنم این فصلم تموم شد! تبریک به طرفدارهای همیلتون و مرسدس ، خداییش تا مسابقه کانادا خیلی هیجان داشتم انصافا از فرمول یک به معنای واقعی لذت بردم و بیشتر از همه تیکه هایی که به طرفدارهای همیلتون و مرسدس انداختم خخخخ!! هرچند اینا فقط ماله فضای رقابت مسابقات هستن و در اخر ما تو ، یه مملکت زیر یه پرچم زندگی می کنیم !! ار الان به بعد دیگه فقط تاریخ مسابقات و نتایج پایانی رقابت ها رو دنبال می کنم چون احساس نمی کنم دیگه فراری هیچ شانسی داشته باشه !! اما دوستان همونطوری که من برای فصل بعد دعا می کنم شما هم دعا کنید فضا رقابتی بشه باور کنید دوم شدن تو فضای رقابتی خیلی بیشتر از اول شدن بدون رقیب میچسبه، من خودم سال ها طرفدار یوونتوس بودم اما بعد از قهرمانی های شش سال گذشته که فقط اون شش سال پیشش که تو رقابت با میلان به دست اومد کیف داد بقیه اش چرت بودن !! دیگه از فوتبال دل کندم !! امیدوارم سال بعد ماشین ها نزدیک تر بشن و مسابقات جذاب تر !! البته اگه احیانا اتفاقی که احتمالش یک در هزار باشه بیوفته دوباره برمیگردم با همون رویکرد!! اما با نتایج فعلی رقابت کار ترمز گرفتن اشتباه و پیجیدن اشتباه نیست ماشین مرسدس خیلی هیولا تر از اونی هستش که با اشتباه راننده اش به هیچ تیمی ببازه

  • اشکان آریا فر

   5

   11

   سریع و خشن 9
   بوتاس اگه ممکن بود با قفل فرمون میوفتاد دنبال رایکو و سیاه و کبودش میکرد!
   سباسشن فتل هم کاری که کرد درحد سن لانس استرول و مکس بود!
   اگر 20ثانیه به زمانش اضافه میکردن به نفعش بود!
   توی پیت 30ثانیه از دست داد!
   بعدش پشت ماشینا 10_20ثانیه از دست داد!
   .
   خیلی حال کردم که زد به پهلو لویس
   (کلا از کارهای احساسی خوشم میاد)
   .
   راننده های محبوبم خوب بودن (ریکاردو و لانس استرول)
   راننده منظورم یعنی مکس اوت شد!
   ولی جدا همیلتون و فتل دوتاشون حیف شدن!
   کاش بوتاس اوت میشد!
   جدول سازندگان رقابتی میشد!

  • yaser

   7

   2

   ببین آقا عرشیا ریکیاردو یکی از بد شانس ترین رانند هاست فک نکنم کسی موناکو پارسال رو کسی یادش بره که یک دور جلو باشی و تیمت اون گند روبزنه و روزبرگ به همیلتون راه بده تا این آقای همیلتون بیاد اول بشه

 2. EnzO

  15

  4

  بنیان خراب کاری ای مسابقه رو بوتاس شروع کرد باز امد جلویه فراری هارو بگیره زد به ماشین رایکونن بعد خودش … شد ولی اخر بخاطر اون ضربه بوتاس قطعه ماشین رایکونن پنچر شد.
  به هر حال مسابقه هیجانی بود زیاد
  فتل اندکی بچگی کرد زد به تایر ماشین همیلتون.
  شانس اورد ردبول و اون استرول
  فورزا ایتالیا
  فورزا فراری
  فورزا فتل

 3. JBjb

  13

  5

  اتفاقات بدی که برای وشتپن رخ میده حقشه . و اتفاقات خوبی هم برای ریکیاردو امسال رخ داده حقشه.

  دلیلش هم اینه که بر خلاف وشتپن ، ریکیاردو ذات ش درسته خوش اخلاقه و توی استارت نمی کوبه به ماشین های فراری و روزبرگ . ریکیاردو اگر یکی بخواد ازش سبقت بگیره مثل مکس غیر قانونی راه ش رو نمی بنده و اگر بخواد از یکی سبقت بگیره ، مثل مکس دیر تو پیچ ترمز نمی کنه و یا نمیره تو شکم یارو .

  ریکیاردو درست و اصولی رانندگی میکنه و آسیبش به کسی نمیرسه . برای خودش و تمیش رانندگی میکنه ولی جناب وشتپن به فراری ها ضربه زده و می زنه به روزبرگ اسیب میزد و کلی حرکت غیر قاونی انجام میداد و عملکردش در راستای منافع فرد خاصی بود

  • Amin verstapen

   4

   8

   آها یعتی شما معتقدی اتفاقات وبلاهایی که واسه مکس پیش امده همه قضا وقدر الهی هستن وهمگی مجازات کارهای زشتو غیراخلاقیشه که به ماشینای دیگه زده؟!!!!
   دوست عزیز این حرفای بچگونه رو جای دیگه نگو نمیدونم چندسالته ولی برو فیلمای آیرتون سنارو نگاه کن بقول پدی لو که مهندس سناهم بوده میگه”سنا خیلی وحشی ترازراننده های دیگه بوده و باتوجه به قوانین اون زمان عمدا میزده روی ترمزکه راننده های بدبخت پشت سری تمرکز وتعادل دررانندگیشونو ازدست بدن وبخاطراینکه برخوردنکنن ازمسیر میرفتن بیرون” طبق منطق شما سناهم نباید پیروز وقهرمان میشد! دردنیای حرفه ای ورزش هرچیزی امکان پذیره مشکل مکس هم موتور افتضاح رنوهستش نه قضاوقدرالهی! انگارکه خدافقط منتظره مکس خطاکنه تا اونو مجازات کنه!

 4. F2004

  0

  0

  کار خدا رو ببین هیچ کس فکرش رو نمیکرد یک امتیاز هم بگیره چون اواسط مسابقه داشت فرار میکرد بیرون بره حالا مسابقه اوت شده اش تبدیل به برد میشه ……………………………….

دیدگاه خود را بیان کنید