مجله خودرو ایران – مکلارن جدید با سقف متحرک و قدرت 562 اسب بخار رونمایی شد که حداکثر سرعت آن با سقف باز  315 کیلومتر بر ساعت است.

آیا شما مکلارن 570S را دوست دارید اما از گیر افتادن زیر سقف متحرک آن خوشتان نمی‌آید؟

خوب، چاره‌ی کار اینجاست: مکلارن 570S اسپایدر 164 هزار و 750 پوندی!

این چهارمین مدل از سری اسپرت مکلارن در کنار 540C،570S کوپه و 570GT است و مهمتر از همه به شما اجازه می دهد با سقف باز، با حداکثر سرعت 315 کیلومتر بر ساعت برانید.

سقف خودرو قابلیت جمع شدن دارد و از دو قسمت سخت تشکیل شده که با استفاده از پنل‌های کامپوزیتی سبک وزن ساخته شده‌اند. این سقف قبلاً در مدل‌های 650S اسپایدر و 675LT استفاده شده است، پس به خوبی عمل خواهد کرد.

فقط کافی است در سرعت‌های زیر 40 کیلومتر دکمه‌ای را فشار دهید تا سقف تاشو در عرض 15 ثانیه باز شود. به علاوه مانند آئودی R8 V10 اسپایدر، در این خودرو هم از منحرف‌کننده‌ی باد استفاده شده که می‌توان هنگام باز یا بسته بودن سقف، آن را تنظیم کرد. این مزیت وقتی به کارتان می‌آید که هوا خوب نیست اما می‌خواهید صدای خودرو را بشنوید.

این خودرو کلی هم سر و صدا می‌کند. 570S اسپایدر مانند همه‌ی خودروهای سوپر اسپرت مدرن و امروزی که سقف متحرک دارند است و با وجود اینکه 46 کیلوگرم اضافه وزن نسبت به مدل کوپه دارد، افت عملکردی ندارد.

بنابراین موتور 3.8 لیتری V8 تویین توربو، همچنان 562 اسب و 442 پوند نیروی گشتاور تولید می‌کند و صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت آن مثل مدل کوپه 3.2 ثانیه است. صفر تا 200 کیلومتر بر ساعت آن هم فقط 9.6 ثانیه طول می‌کشد و اگر سقف آن را بسته نگه دارید، سرعت آن از 315 به 328 کیلومتر بر ساعت می‌رسد، که مشابه مدل کوپه و 1.6 کیلومتر بر ساعت بیشتر از R8 اسپایدر V10  پلاس است.

این چیزی است که در مورد شاسی جدید و سیستم تعلیق این مکلارن می‌دانیم:

قسمت اصلی آن یا همان مونوکاک ( محفظه یک‌تکه محافظ سرنشین ) با تکنولوژی MonoCell 2 و از جنس فیبر‌کربن ساخته شده است.

تعلیق دو جناغی (ویشبونی دوبل) در هر چهار چرخ، کمک فنرهای انطباق‌پذیر، فرمان الکترو-هیدرولیک، سیستم Brake-Steer و همه‌ی ظریف‌کاری‌های داخلی که از 570S انتظار دارید هم در این مکلارن به چشم می‌خورد.

اما قسمت عقب ماشین اندکی تغییر کرده است. چون بخش بالایی بدنه‌ی اسپایدر در قسمت عقب، به دلیل سقف این خودرو طراحی متفاوتی دارد، بنابراین باله‌ی عقب آن 12 میلیمتر بالاتر از مدل کوپه آن است.

این خودرو در ازای 164 هزار پوند مال شما خواهد بود. 400 عدد اول “ورژن راه اندازی” خواهند بود و این مدل در فستیوال سرعت Goodwood معرفی خواهد شد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید