فرمول یک ایران – راننده تیم فرمول یک فورس ایندیا، استبان اکون می گوید برای رفع سوء تفاهم های گرندپری کانادا در پی دستورات تیمی، با هم تیمی اش سرجیو پرز تماس گرفته است.

اکون احساس می کرد که فرصت کسب اولین سکوی خود در فرمول یک را دو هفته پیش در گرندپری کانادا از دست داده چرا که سرجیو پرز تصمیم گرفت تا برای هم تیمی اش کنار نرود. این در حالی است که خودرو های فورس ایندیا اواخر مسابقه در حال رقابت با دنیل ریکیاردو بودند.

پس از منعکس شدن این موضوع اما اکون می گوید به تصمیم فورس ایندیا مبنی بر آزاد گذاشتن راننده ها برای رقابت کردن احترام می گذارد. راننده فرانسوی می گوید:

تیم تصمیم گرفت به هر دوی ما اجازه دهد که رقابت کنیم و این قابل احترام است. دیدن این که آنها به ما اعتماد دارند خوب است. ما پس از مسابقه صحبت خوبی داشتیم و در طی این هفته نیز من با سرجیو تماس گرفتم و همه چیز آرام است.

ما درباره امتیازهایمان صحبت کردیم و حال همه آماده این آخر هفته هستیم و تنشی بین ما وجود ندارد.

دنیل ریکاردو ، سرجیو پرز و استبان اکون

دنیل ریکاردو ، سرجیو پرز و استبان اکون

از اکون درباره دلیل اهمیت تماس او با هم تیمی اش سوال شد و راننده جوان این طور پاسخ داد:

بعد از مسابقه باید به پرواز می رسیدیم بنابراین آن زمان فرصت زیادی برای صحبت کردن وجود نداشت. خوب است که بگذارید کمی زمان بگذرد و پس از آن صحبت کنید. زمانی که می دانید همه آرام هستند و آخر هفته تمام شده است.

فکر می کنم مهم بود که کمی بیشتر صحبت کنیم. ما خیلی راحت درباره امتیازهایمان صحبت کردیم. همان طور که گفتم، این کار مهم بود. حال همه چیز آرام است و آماده حمله به مسابقه بعدی هستیم.

در حالی که فورس ایندیا تاکید کرده که تغییری در دستورات تیمی اعمال نخواهد کرد، اکون مطمئن است که اگر یک راننده خیلی سریع تر از دیگری باشد و پشت سر او قرار گرفته باشد، دستور تیمی این خواهد بود که راننده جلویی اجازه سبقت دهد. او در این باره گفته است:

کاری که فورس ایندیا انجام می دهد این است که همیشه اجازه می دهد مسابقه دهیم. قطعا اگر تفاوت سرعت قابل ملاحظه ای بین دو خودرو باشد، آنها تصمیمی را اتخاذ می کنند که در نهایت به سود تیم تمام شود.

اما آنها این کار را در مونترال انجام ندادند البته همان طور که گفتم این تصمیم قابل احترام است. حال باید دنبال آن باشیم که اینجا فرصت های دیگری نصیبمان شود تا نتایج خوبی به دست بیاوریم.

 

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید