فرمول یک ایران – راننده ی تیم مرسدس لوئیس همیلتون امیدوار است که این فصل بالا و پایین های کم تری داشته باشد.

همیلتون با نتایج بدی که در سوچی و موناکو داشت امتیازات حساسی را از دست داد، هر چند در ادامه با پیروزی در کانادا و اسپانیا این نتایج جبران شد.

گرندپری باکو پیش روست و همیلتونی که سال قبل نتیجه ی خوبی در آن جا نگرفت نسبت به اتفاقات پیش رو نگران است، البته او معتقد است که مرسدس W08 خودش پروسه ی پیشرفتش را پاینده طی می کند.

همیلتون در کانادا گفت:

مطمئنا آخر هفته ی خوبی داشتیم، ولی واقعا نمی توانم پیش بینی کنم که چه اتفاقی خواهد افتاد. به مسابقه ی دیگری می رویم، باکو هم مانند روسیه است.

این که ماشین را برای هر مسابقه آن طوری که می خواهیم آماده اش کنیم کار سختی است. ولی فکر می کنم از موناکو چیزهای زیادی یاد گرفتیم، از کانادا هم همین طور.

اگر همان تلاش و پشتکاری را که در دو هفته ی گذشته و در هر مسابقه داشتیم این جا هم به کار گیریم، مطمئن هستم که می توانیم به رقابت ادامه دهیم و نگذاریم که روندمان بالا و پایین داشته باشد.

لوییس همیلتون - گرندپری کانادا 2017

لوییس همیلتون – گرندپری کانادا 2017

همیلتون درباره ی بازگشت تیم پس از موناکو گفت:

فکر می کنم در سنگاپور ( فصل 2015 ) علت و این که بعدا چه اتفاقی افتاد خیلی مشخص نبود.

دو هفته بعد خودم را از آن شرایط خارج کردم ولی هنوز نفهمیده بودیم که چرا در آن موقعیت بودیم. برای همه ی ما همین گونه بود، با این که بازگشت داشتیم.

این بار، همان طور که گفتم، کار تیمی و مهندسی خیلی بهتر بود. درست فهمیدیم که کجا اشتباه کردیم، کاملا فهمیدیم که ایراد از کجا بود، این که چرا نمی توانستیم از لاستیک کار بگیریم.

ما با دانش کامل نسبت به این که چه وضیتی داریم به این جا آمدیم و می دانستیم که راه حل آن ها چیست.

در کانادا همیلتون با ثبت سریع ترین دور در 64امین دور مسابقه همه را شگفت زده کرد، این در حالی بود که با خیال راحت در جلوی هم تیمی اش قرار داشت.

همیلتون این گونه توانست چهارمین گرند اسلم (پول، پیروزی، سریع ترین دور و پیشتازی در تمام مسابقه) را به دست آورد ولی لوئیس می گوید که این کار را برای جمع آوری اطلاعات کرده است.

همیلتون گفت:

برای تفریح این کار را نکردم، فقط باید ماشین را تا سر حد توانش می بردم، باید اطلاعاتی را برای مهندسان تهیه می کردم و جزئیات خوبی از 70 دورم به دست آوردم.

باید ماشین را تا نهایت توانش می بردم که ببینم لاستیک ها چگونه واکنش می دهند، بهتر می شوند یا این که بدتر می شوند، و این که در رمپ ها متفاوت عمل می کنند یا نه؟

من دور خوبی زدم، توانستیم اطلاعات خوبی را به دست آوریم. اگر آن دور را نمی زدم، در یک ساعت و 45 دقیقه ای که بیرون بودم اطلاعات خیلی کم تری به دست می آوردم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

23 دیدگاه

 1. saeedsl1

  29

  21

  باز شروع شد….?
  نگرانی چی؟؟؟
  قراره بوتاس بکاپش کنه یا فرشتپن بپیچه سر راهش؟؟؟
  دلم میخاد دوستش داشته باشم ولی خودش اجازه نمیده با این حاشیه سازی هاش.‌..

 2. محمد بوشهر

  29

  2

  یک ذره فشار هوا، رطوبت، دما، اسفالت، ارتفاع از سطح دریا، باد و سایر عوامل محیطی چه تاثیر وحشتناکی روی ماشین ها مذاره و رانندگان و مهندسان چقدر باید باهوش باشن.

 3. Ali

  19

  8

  خب،کم کم داره جنگ روانی رو بصورت جدی تزی انجام میده.باید ببینیم وتل صرفا در مقابل این جنگ روانی دفاع میکنه (مثل روزبرگ) یا یه واکنش سنگین تر میده.

 4. just.jeep

  18

  3

  مشکل مرسدس فقط نگهداری از تایرها بود که تو کانادا نشون داد حل شده.لوئیس با لاستیک سوپر سافت کهنه سریعترین دورو زد در حالی که فتل با لاستیک الترا نو در حالی که نیاز به سریع رفتن هم داشت اینکارو نتونست بکنه.مهندسی آلمانی همیشه سرآمد بوده اونم مرسدس.پیست آذربایجان خیلی چیزهارو نشون میده.هرچند فک نکنم پیشرفت خیلی زیادی بوجود آمده باشه

   • just.jeep

    8

    2

    برادر شما به این توجه که کن فتل دی آر اس هم داشت و خلاء پشت دوتا ماشین فوری ایندیا.بگذریم که وقتی ترمزهای رایکونن خراب شد و فتل ازش سبقت گرفت چند دوری طول کشید تا به دوتا ماشین فوری ایندیا برسه و هوای کثیفی در کار نبوده و اگه میتونست سریعترین دور مسابقرو میزد.من طرفدار مرسدس هستم اما احساسی حرف نمیزنم.فقط واسم جالب بود با اینکه فراریها امسال سریع بودن چرا توی کانادا با لاستیک نرمتر و نوتر نتونستن سریعترین دورو بزنه.

   • محمد بوشهر

    11

    0

    ایا شما چیزی راجب خلا پشت ماشین جلو می دونی؟
    آیا فتل توی کل مسابقه هوای کثیف داشت؟
    آیا مسابقه رو دیدی؟

  • Ali.Shafie.Saber

   9

   6

   در ایران را نمیدانم، اما در اینجا، ایالت باواریا هم همیلتون را بالاتر میدانند. از نظر مقایسه هایی که شده. فتل را با هیچ اسطوره ای مقایسه نمیکنن، ولی همیلتون دارد مدام تحسین همگان را برمی انگیزد. همینکه دارن با اسطوره ای مثل سنا مقایسه اش میکنن. در تالار مشاهیر، فتل با اینکه قهرمانیش بیشتر است و البته خوب سن بالاتری هم دارد، ولی همیلتون وارد اسطوره های مشاهیر شده. فتل در موزه مادام توسو نیست، جایی که بزرگان هر رشته انجا مجسمه ای خیلی طبیعی ازشان ساخته میشود، که آرزوی تمام ورزشکاران تا سیاست مداران همه میخواهند انجا باشند. همیلتون وارد شده، ولی فتل نشده، یعنی هنوز در حدینرسیده که بگویند میتواند وارد شود. شوماخر او را استثنا میخواند،
   دوست عزیز دلیل نمیشه که چون هر چیزی را که طرفدارش باشید، پس هیچکس از اون بهتر نیست. اما فتل فقط قه مانی جهانش بالاتر است، چون سنش هم بیشتر است و زودتر وارد این رقابت ها شده.

   دوستان گرامی من واقعا برای جای تعحب دارد، چطور شما وتل میخوانید؟
   فـِتِل است.

   • Meysam..LaFerrari

    0

    4

    فتل سنش بالاتر است؟(!)
    همیلتون وارد موزه شده است پس بهتر است!
    آرزوی هر سیاستمداری ست که وارد موزه ی مد نظر شما شود ، پس چون همیلتون وارد موزه ی مورد ذکر شما شده ست ، برتر است.
    قهرمانی جهان ارزشی ندارد زیرا مجسمه ی همیلتون وارد موزه شده است.
    همیلتون را با سنا مقایسه میکنند ، پس همیلتون برتر است.

    برخی نکاتی که شما تازه کارها باید از کارشناس نخبه ی فرمول یک جناب Ali.Shafie.Saber یاد بگیرید.

   • Hossein44

    3

    0

    مثل اینکه شما نفهمیدی البته این طبیعیه:
    “”زودتر وارد این رقابت ها شده.””
    برو یکم گل گاوزبان بخور
    شاید فرجی حاصل شد

 5. ch.n

  12

  9

  امیدوارم باکو 2017 مثل سال پیش نشه و اتفاقای خوبی برای تیم مرسدس و مخصوصا همیلتون بیفته. مشکل تایر که تقریبا حل شده. امیدوارم مشکل جدیدی به وجود نیاد و همیلتون بتونه 2 تا برد پشت سر هم داشته باشه. به امید ی بازی هیجان انگیز و جذاب!

 6. dr_f1

  2

  3

  یکی از خصوصیاتی که من توی همیلتون دیدم و تقریبا در هیچ راننده دیگه ای ندیدم اینه که در کل مسابقه در تمام دورها از حدکثر توان ماشین استفاده میکنه بدون اینکه از لحاظ موتوری به ماشین فشار بیش از خد وارد کنه و این یک استثنا هستش ولی به شخصه از نظر فنی رانندگی مکس رو به رانندگی همیلتون ترجیح میدم چون بسیار زیبا دور میزنه و سبقت میگیره

دیدگاه خود را بیان کنید