فرمول یک ایران – مدیر مرسدس، توتو ولف اعلام کرد که نیکو روزبرگ بین دو راننده اول 2016 تیم مرسدس شرورتر بوده است. روزبرگ قهرمانی جهان را در یک نبرد سخت با هم تیمی اش لوئیس همیلتون بدست آورد. به او هشدار داده بودند که همیلتون در نبردهایش سرسخت و با پشتکار است اما این از جانب ولف نبود. خبرنگار روزنامه دیلی میل پرسید کدام یک از راننده‌ها شروع کننده واقعی این درگیری بودند؟ ولف پاسخ داد:

آن کسی که دیگر اینجا نیست!

او اضافه کرد:

یک شیظان! نیکو فقط تلاش می کرد تا از تمام سلاح‌هایش استفاده کند. تمام بازیهای روانی که شما می توانید برای بی ثباتی رقیبتان بوجود بیاورید.

ولف ضمناً اشاره کرد که روزبرگ طبیعتاً به اتخاذ جنین روشهایی برای غلبه بر هوش و استعداد بیشتر همیلتون، نیاز داشت. او حتی تا این حد پیش رفت که در زمان گیری مسابقات موناکو 2014 از روی عمد تصادفی ایجاد کرد تا همیلتون قادر به بدست آوردن جایگاه نباشد. هنگامی که از او درباره این حادثه سوال پرسیده شد او خیلی با دقت به آن پاسخ داد:

من یک پاسخ دارم اما به اینکه شما چه خواهید نوشت فکر می کنم و این یک اصطکاک بزرگ در رابطه ایجاد خواهد کرد و این یکی از بدترینها خواهد بود.

روزبرگ - ولف - همیلتون

روزبرگ – ولف – همیلتون

روزبرگ و همیلتون برای مدت 4 سال هم تیمی بودند. ولف گفت که بطور منتاوب انفجارهایی بین هر دو راننده رخ می‌داد که شکل دهنده نوع رانندگی هر دو در ادامه فصل بود. او گفت:

هر سال یک چیزبزرگی بود که بر رابطه آنها تاثیر گذار باشد. وقتی شما یک ورزشکار سطح بالا هستید قطعا حساسیتهایی دارید. این دو حساس بودند و این روی هر دوی آنها اثرگذار بود.

ولف توضیح داد که  تاریخچه‌ای طولانی این موضوع بر می گردد به سالها قبل از فرمول 1 و اتفاقاتی که بین روزبرگ و همیلتون رخ داده است. او اشاره کرد به اینکه:

آنها از محیطهای بسیار متفاوتی آمده و با هم مسابقه داده‌ و رشد کرده‌اند. این به سادگی نقشه رفتن به یک قایقرانی تفریحی نیست وقتی دو هم تیمی یک ماشین به اندازه کافی خوب برای قهرمانی جهان دارند. بازیها و اتفاقات قدیم و  نقشهایی که در گذشته بازی کرده‌اند، به این کوله‌ بار اضافه شده است.

روزبرگ

روزبرگ

ولف در اوایل هفته جاری به بازگشت روزبرگ به فرمول 1 اشاره کرد، اما روزبرگ قاطعانه این داستان را تکذیب کرد و ولف در حال حاضر از موضع خود عقب نشینی کرده است. ولف به شبکه تلویزیونی آلمانی اسکای گفت:

من تعجب نخواهم کرد اگر او (روزبرگ) سال بعد دوباره به فرمول 1 بازگردد.

او اضافه کرد:

شما می توانید ببینید که چگونه داستانهایی نظیر این در گذشته خلق شده‌اند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

36 دیدگاه

 1. 🇩🇪Seb5

  53

  36

  همین توتو ولف و همیلتون دستشون تو یک کاسه بود تا هر طور شده روزبرگ از قهرمانی دور کنن.
  دمت گرم روزبرگ که زیر اون فشار دوام آوردی امسال هم فتل نمیزاره این بریتانیایی قهرمان بشه.

   • امیرحسین

    8

    5

    خب منم منظورم همینه,ظاهرن بد بیان کردم
    میگم که اگه داره مقصر هارو میگه بگه که همیلتون هم کوبید به روز برگ

  • Jigsa

   7

   3

   اتریش پارسال رو دیدین ؟
   لابد اونجا هم همیلتون مقصر بود که از بیرون پیچ خواست سبقت بگیره نیکو جونتون کوبید بهش. البته خواست خدا خودش داغون شد و چهارم شد.

 2. Red revolution

  17

  16

  «انفجار های متناوب»!!
  اقلا سه سال با ماشین قهرمانی ،توانایی،ش راهم داشته باشی،
  پسر قهرمان جهان هم باشی اونوقته که تحمل رقیب قدری مثل همیلتون غیر ممکن میشه با این شرایط شیطونی نیکو صحه صدر به حساب میاد.
  هرچند لوئیس هم بیکار ننشسته بود.
  «از اون وقتی عاشق نیکو شدم که تو یاس مارینا با ماشین خراب بیست دور زد ،ممکن بود حتی همیلتون لپ،ش کنه اما به گاراژ نرفت تا مسابقه را تموم کنه.»

  • SINA

   13

   8

   ابوظبى٢٠١٤دور٢٣فاصله٢ثانيه اى شد٦ثانيه بخاطر مشكلات عديده ماشين بخصوص سيستمERS و ترمز
   واقعاً المانى بودنشو و خاص بودنشو اونجا نشون داد.
   حتى گزارشگر هاى اسكاى هم تاسف ميخوردن.
   ??NR6❤️

 3. dr_f1

  20

  17

  چیزی که من از روند مسابقات پارسال استنباط کردم این بود که روند کلی استراتژی مرسدس قهرمان کردن روزبرگ به هر قیمتی بود اون خرابیای ماشین همیلتون به نظرم عادی نبود و از اون بلالاتر خداحافظی روزبرگ بعد قهرمانیش بود.به نظرم یه حالت گرو کشی از تیم وجود داشت که مثلا قهرمانیمونو بده ما بریم 🙂

  • Jigsa

   8

   8

   دلیل خداحافظی رزبرگ قهرمانی شانسی بود که به دست آورده بود.
   میدونست که تو سال 2017 با نزدیک شدن ماشین فراری به مرسدس همون نایب قهرمانی رو هم دیگه نمیتونه به دست بیاره چه رسد به قهرمانی. همه که فتل و همیلتون نمیشن با این همه قهرمانی هنوزم تشنه قهرمانی هستن. ایشون ظرفش پر شد.

  • Ali

   10

   5

   آره،کاملا درست میگی.فیا با اون همه کارشناسان و متخصصان خبره و تیم های دیگه با مهندسانی با سابقه 30 تا 40 ساله در فرمول یک نفهمیدن تبانی شده ولی تو فهمیدی.

   پس بنظرم خرابی ماشین روزبرگ در ابوظبی 2014،اتفاقات سنگاپور 2008،سوختن موتور روزبرگ تو مونزا 2015،و حتی پیت استاپ بد ردبول تو موناکو 20016 همه و همه تبانی مافیا و پشت پرده بود برای قهرمانی همیلتون.
   دیدی چقدر استدلال منطقی ای هست؟؟!!

  • ffan

   5

   3

   داداش یه چیزی بگو بگنجه اخه
   استراتژی های مرسدس برای همیلتون چه سالهای قبل و چه امسال بی نظیر بوده و در عوض پارسال چندین بار با استراتژی اشتباه روزبرگ رو سرشاخ کردند با ورشتپن
   پیت استاپ های افتضاح و طولانیه روزبرگ رو هم نمی دیدی نکنه؟خرابی کرنومتر تو سیلوراستون؟استارت کانادا؟یا اینکه همیلتون شخصا رفت فیا تا درباره دور پول روزبرگ سوال!!؟ بپرسه:)))
   از مصاحبه های بیرون پیستش بگذریم که هرجوری می تونست می خواست تاثیر بذاره رو مخ روزبرگ.روزبرگ خیلی راحت می تونست تو موناکو راه نده به لوییس و خیلی راحت دومی رو بیاره
   تو این سطح از رقابت طبیعتا راننده ها هر کاری می کنن واسه پیشی گرفتن از رقیب(شاید روزبرگ هم پشت پرده کارایی میکرده که ما نمی دونیم) ولی دیگه از همیلتون یه چهره مظلوم و ستم دیده نسازید که سابقش کاملا روشنه و تو زمینه جنگ خارج از پیست کاملا بی رقیبه
   قبول کنید پارسال بهتر و با ثبات تر بود روزبرگ

 4. burnout

  8

  7

  از خصوصیات راننده های بزرگ در کنار مهارت های بالای رانندگی،
  حس رقابت پذیریه که نیکو نداشت
  اینکه بعد از یه قهرمانی از رقابت فرار کنی،
  هیچوقت اسمت در کنار راننده های بزرگ فرمول یک قرار نمیگیره

   • burnout

    4

    5

    رفیق تو دلایل رزبرگ واس کناره گیری از مسابقات را باور میکنی؟!!!!!
    به نظرت تو اگه به جای لوییس یه راننده دیگه هم تیمیش بود که رزبرگ
    از پسش برمیومد بازم کناره گیری میکرد؟

 5. Ssj 110

  7

  0

  دم همتون گرم. سایتتون عااالیه. من از اوایل امسال با شما آشنا شدم و راستش معتاد سایتتون وF1 هستم.
  همیشه خبر هایی که در مورد دنیای F1 میگید دنبال میکنم.انصافا جذابه. از همه ممنون.
  فقط از چه خبر گزاری هایی مطالب رو و اخبار رو میگیرید؟؟؟؟

 6. Mohsen Rezaei

  15

  11

  این حرف اونقدر مضحک هست که اگه به خودِ اون همیلتون بگی ولف همچین چرتی گفته باورش نمیشه!
  واقعاً ابعاد تازه ای از کثافت کاری در تیم مرچدس داره پدیدار میشه، به امید نابودی این انگل فرمول یک!

 7. SINA

  16

  6

  حرفاى توتو از خنده دار عبور كرده و وارد مضحك ها شده
  نيكو شيطان بود!!!!?
  اوخى پس هميلتون هم ى فرشته كوچولوى بيگناه بودع حتماً ديگه?
  بازى روانى!؟نيكو!؟?
  هوش و استعداد بيشتر هميلتون!!؟!؟!
  فقط بايد گفت مرسى ك موجبات خنده طرفدارى نيكو رو فراهم كردى توتو.

 8. siavash

  8

  4

  اتفاق هایی که تو این چند ساله افتاد رو همه دیدن !!!!!!!! واقعا اینطور که این گفته بوده !!! قیافه توتو وولف بعد بردهای رزبرگ و همیلتون که کلوزآپشو میگرفت نشون میده چقدر حرفاش صحت داره
  بهتره مصاحبه های توتو وولف رو هم بخونین همیشه برعکس میگه و از افعال معکوس استفاده میکنه شایدم نافشو با دروغ بریدن

 9. رضا کروئی

  10

  0

  دوستان عزیز نظر همتون محترم هست، اما بیایید کمی کلان تر به این مسائل نگاه کنیم. ولف و هر کس دیگری در تیم دنبال حفظ منافع تیم مرسدس هست و اگر کوچکترین سیاستی غیر از منافع تیم بخصوص تیمی مثل مرسدس اتخاذ نماید حتما از تیم کنار گذاشته خواهد شد پس روزبرگ در جایگاهی نیست که بتواند گرو کشی کند و یا حمایت از همیلتون کمی عجیب است . البته همه تیمهای فرمول یک بواسطه امکانات جدیدتری که در اختیار راننده اول قرار می دهند کمی گرایش به پیروزی اون شخص دارند اما اینطوری هم نیست که کلا همه چیز خلاصه بشه در برنده شدن نفر اول. یک نکته دیگر هم که هست اینه که هم در مجارستان و هم در ابوظبی و هم در اسپانیا ما واکنش همیلتون رو دیدیم اما ندیدیم که قبل از ان یا در پشت صحنه چه اتفاقی افتاده که عکس العمل همیلتون این بوده. در ابوظبی همیلتون تمام تلاشش این بود که عنوان قهرمانی رو پس بگیره اما این دلیل بر این نمیشه که روزبرگ شیطنت نکرده باشه. به هر حال هنوز واکنش روزبرگ به این حرفها رو ندیدم امیدوارم که جهت روشن شدن افکار همه ما بزودی او هم پاسخی به ولف بدهد . در وضعیت موحود ما فقط شنونده ایم و اطلاعات کافی در خصوص قضاوت این آدمها نداریم .

  • H_M

   4

   5

   مشکل اونجاییه که بعضی استادان فکر میکنن علاوه بر کللل تیم مرسدس ابر و باد و خورشید و فلک وارن تلاش میکنن تا اون برنده بشه
   رقبب بیچارشم با خروار ها استعداد بخاطر ذات پلید همیلتون حقش خورده میشه?

 10. dr_f1

  4

  5

  دوستان و خصوصا طرفداران نیکو اگه میتونند به سوال من جواب بدن که دلیل خداحافظی نیکو چی بود؟ اینکه بگه بخاطر مسایل خانوادگیو این حرفا رفته من قانع نمیشم.آیا غیر از این بوده که خودشو در حد رقابت با سایرین در فصل بعد نمیدیده؟ کدوم قهرمان جهانی بها یه بار قهرمانی و سن کم خودشو بازنشست کرده ؟

 11. dr_f1

  5

  9

  حالا که بعضی دوستان بخصوص سینای عزیزمون نسبت به مطالبم حساسیت نشون دادن مطلب رو بیشتر باز میکنم روزبرگ راننده ای آلمانی پسر ککه روزبرگ قهرمان جهان در یک تیم آلمانی چند سال در کنار همیلتون رقابت کرد و از پسظ بر نیومد وطبق اظهارات توتو ولف شروع به راه انداختن جنگ روانی در تیم کرده بوده و تیم دیگه تصمیم نداشته که باهاش ادامه بده ولی چون آلمانی بوده و پسر ککه روزبرگ قهرمان جهان خیلی جالب نبوده برای تیم آلمانی که هموطنشون دست خالی از تیم بره پس نتیجتا یک سال فرصت قهرمان شدن بهش دادن و چون نیکو میدونستت در تیم دیگه هیچ شانسی برای قهرمانی فصل بعد و فصول بعد با وجود همیلتون وتل و آلونزو و مکس نداره ترجیح داده با قهرمانی جهان از مسابقات خذداحافظی کنه.این استنتاج من از اتفاقات فصل پیشه.

  • SINA

   4

   4

   ?
   از جواب دادن ب دوستداران هميلتون ب ستوه امده ايم.
   شما ى دليل واسه همه مون بيار ك چرا اسمتXهست؟!
   نگو خونوادم گذاشتن ك اصلاً منطقى نيست و قانع نميشم!
   بخدا حرفاتون رو خودتون بعداً بخونين خندتون ميگيره.
   دوستان عزيز
   نيكو خودشو در حد رقابت با سايرين نميدونسته.خب.توروخدا بيخيال بشين

  • SINA

   3

   5

   اقاى دكتر با اون استنباط هاى فوق حرفه ايت
   لازم نيست شما نيكو رو ب من بشناسونى،اين يك.
   از پيش برنيومد!؟٢٠١٣نيكو٢ب١بود تعداد بردهاش
   سكوى مالزى رو واسه دستور تيمى از دست داد
   دوتا مسابقه اول فصلretire شد وگرنه وقتى ماشين رقابتى نبود نميتونست نيكو رو شكست بده،اين دو.
   واژه جنگ روانى رو دوست دارين ب بقيه بچسبونين نه!؟بخدا نيكو تنها كسى بود ك هراتفاقى ميوفتاد حرفى نميزد حوصله توضيح اين رو ندارم چون زياده.
   پس نكنه٢٠٠٨هم همين پروتكل رخ داده!؟
   خواهشاً فكر كنين رو حرفاتون

 12. mershari

  6

  5

  خنده دار بود تو مسابقه ی اخر فصل پیش همه
  چیز معلوم بود کی راجع به شیطان حرف میزنه
  توتو ولف ک داشت مسابقه اخر سکته میکرد
  تیمش که چند مسابقه قبل قهرمان شده بود
  یکی از رانندهاشم قهرمانیشون تو این مسابقه معلوم میشد پس بابت چی انقدر نگران بود
  چیزی جز به خطر افتادن قهرمانیه همیلتون !?
  بی طرفیه تو ثابت شده
  بزار راجع به روابط این دونفر یکی دیگه حرف بزنه نه تو
  خدایا تیم المانیمونو از محاصره ی این اجنبیا در بیار نون المانیارو میخورن ازشون بدم میگن
  همیلتونم ک اول میشه پرچم بریتانیارو میچرخونه تمام افتخاراتت به خاطر مهندسیه المانیه …لنس استرولم تو مرسدس مقام میاره

 13. ch.n

  5

  1

  طرفداران عزیز نیکو روزبرگ! اولا لازم نیس توی حرفاتون اینقدر ی نفرو خراب کنین. برای تعریف و تحسین ی نفر لازم نیس یکی دیگه رو له کنین. دوما اینکه ایشون( نیکو) فرمودن:” من قله مد نظرم را فتح کرده ام، در واقع در بالاترین نقطه ممکن قرار دارم و دلیلی برای فتح کردن دوباره آن نمی بینم.” این حرفی که ایشون در بیان علت خداحافظی خودشون به زبان آوردن رو فتل و شوماخر هم میتونستن بگن و خودشونو از هر چی فرسودگی که سرعت بهشون وارد میکرد دور کنن اما اونا عاشق بودن و نترس. میدونستن کسی که ی بار قهرمان بشه فقط همون سالی که قهرمان شده سر زبوناس بعد یا فراموش میشه یا این حرفا پشت سرش زده میشه که من در مورد درست یا غلط بودنشون هیچ قضاوتی نمیکنم. سوما فکر نکنین چون مرسدس آلمانیه باید کارمنداش و راننده هاشم آلمانی باشن. اونا اونجوری که منو شما فکر میکنیم فکر نمیکنن. اونا دنبال کسب مقام و نشون دادن دستاوردهای خودشونن و براشون مهم نیس اون شخصی که میتونه این کار رو برای اونا به نحو احسن انجام بده کیه یا بچه ی کیه یا نژادش چیه.

دیدگاه خود را بیان کنید