فرمول یک ایران – هاس تیم سوم کوین مگنوسن در چهار سال گذشته بوده. او دو سال در مکلارن بوده و یک سال در تیم رنو گذرانده است‌.

منابع هر دو شرکت رنو و مکلارن, اصول و رفتار کاری مگنوسن را زیر سوال بردند ولی او با این استدلال که هرگز هیچ باز خورد منفی در آن مورد از تیم قبلی خود نداشته , این ادعا را رد کرده است.

کوین مگنوسن در تیم رنو

هاس از عملکرد مگنوسن که در ۷ مسابقه، ۵ امتیاز بدست آورده است راضی است. کوین هم از اینکه بالاخره تیمی که با آن راحت است را پیدا کرده، خوشحال است.
او می گوید:

با توجه به تجربه ی من در تیم های بزرگ، در واقع شرکتهای بزرگ که در این ورزش کشمکش دارند، هاس محیط بسیار سالم تری برای یک راننده است.
وقتی در جایی هستید که کشمکش وجود دارد، فشار بسیار زیادی روی راننده وجود دارد. برای راننده ای مثل من که با تجربه ی بسیار کمی به تیم بزرگ مکلارن پای گذاشته بود، که تیم بسیار بزرگی‌است، فشار بینهایت بود.
من فشار بسیار کمی ولی انگیزه ی بسیار زیادی در اینجا احساس می کنم، اینجا جای خیلی خوبی است.

مگنوسن به فرهنگ سرزنش در تجربه های قبلی خود اشاره کرد که تحمل آن برای راننده ی جوانی که می خواهد در فرمول یک‌ پای گذارد، بسیار سخت است :

من دوست دارم که زیر فشار بیشتر باشم اما در صورتی که برای پول پوزیشن و بردن مسابقه مبارزه کنم.
در فرمول یک وقتی که شخصی باید سرزنش شود و به راحتی می تواند سرزنش شود می توان فشار گذاشت.
بعضی اوقات باید سرزنش شویم اما نه همیشه، در بعضی شرایط این می تواند بسیار اذیت کننده باشد.

فایده قرارداد بلند مدت

بعد از شروع پر تلاطم دوران حرفه ای مگنوسن، او با هاس خوشحال تر است. او قرارداد های یکساله با مکلارن و رنو داشته است اما اینبار قراردادی چند ساله با هاس دارد.کوین مگنوسن در گرند پری کانادا


 او‌ در این باره می گوید که خیلی خوب است در مورد چیز های منفی مثل انتخاب نشدن برای سال بعدی حرف نزنم. آینده ی او موضوع جالبی هنگامی که در مکلارن و رنو می راند بود.

این عالی است که فقط روی مسابقه تمرکز کنم و با ذهنیت مثبت جلو‌ بروم. به جای اینکه تلاش کنم تا فقط از تیم بیرونم نکنند، می توانم سال آینده را تصور کنم، می توانم هدف هایی برای خود در نظر بگیرم و برای به تحقق رسیدن آنها تلاش کنم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. dr_f1

    5

    1

    از اونجایی که هاس یک تیم آمریکایی هست و آمریکاییها اصولا تو ذاتشون باند بازیو پیچوندنو اینا نیست وکلاحاشیه ندارن کار باهاشون راحتتره

دیدگاه خود را بیان کنید