فرمول یک ایران در این تحلیل به اهمیت تنظیمات سینی کف و چرخهای عقب برخی ماشینها میپردازیم که از شیارهای جدید کف ردبول ، فراری و رنو تا سرهمبندی دوباره سایدپادها و باله جلویی که در RB13 پیچیده تر شد شامل میشود. به همان خوبی باله خمیده جدید که در SF70H دیدیم.

مونترال همچنین بازبینی است که شامل تغییرات منحصر به فردی در توربوشارژهای پاوریونیت مرسدس و هوندا V6 میباشد.

فراری 2017

فراری 2017

یک تجارت گاز انبری

درحالی که هر ماشین فرمول یک مشخصا به تنظیم تایرها برای پیشرفت رو به جلو نیاز دارد، تایرهای پیرلی نیز متاثر از آیرودینامیک ماشین ها با توجه به پدیده ای شناخته شده (تندروی لاستیک) هستند.

در صورت نیاز به پالایش آشفتگی هوا ، تیم ها به زیر باله ها قسمتی اضافه میکنند که شامل یک سری از پره های 3 تایی یا 4 تایی میباشد.(اشاره به فلش های قرمز صفحه 12) ، که به هدایت جریان هوا کمک میکند.

در قسمت عقبی ماشین هنگام وارد شدن به محوطه با لبه های کناری یک رد آلوده مسیر دیفیوزر را مسدود میکند. مشکل با نزدیکی تمام تیم ها و کارکرد یک زاویه رک بالاتر بر روی ورژن بروز شده 2017 خودشان پیچیده شده است.

در قالب یک پیشنهاد برای داشتن این پدیده، طراحان آیرودینامیک F1 با ایده ای مبنی بر اضافه کردن شیار هایی در قسمتی از کف که در روبه روی چرخ های عقب واقع شده اتفاق نظری داشتند .

تعداد تنوع این برشها از یک ماشین تا ماشین بعدی متفاوت است، اما همه آنها یک هدف را مهیا میکنند، عبور هوای پرفشار از بالای سینی کف برای ایجاد نوعی دامنه جهت آب بندی حاشیه های دیفیوزر.

ردبول RB13

ردبول RB13

این اجزا چطور کار می کنند؟

برخورد میان هوای با فشار بالا وانرژی کم از روی سینی کف و جریان هوای سریعتر بازده ماشین را پایین میبرد، و در یک جریان هوای کندتر به تایرها ضربه میزند. این جریان در گوشه های پیچ اختلال را زمانی که وارد منطقه ی دیفیوزر می شود ایجاد میکند . همچنین یک گرد باد ایجاد میکند که مثل دیوار عمل میکند و از دیفیوزر در مقابل رد آلوده چرخ های عقب محافظت می کند.

تعداد تنوع این برشها از یک ماشین تا ماشین بعدی متفاوت است، اما همه آنها یک هدف را مهیا میکنند، عبور هوای پرفشار از بالای سینی کف برای ایجاد نوعی دامنه جهت آب بندی حاشیه های دیفیوزر.

چندید تیم در مونترال از طراحی جدیدی در این قسمت از ماشین هایشان رونمایی کردند. ردبول یک سینی کف جدید با شیارهای باز طراحی شده ( قیاس با فلش های زرد) معرفی کرد، در حالی که برش اصلی نزدیک ساید پاد با یک گودی طولانی ( فلش های قرمز را ببینید) جابجا شده بود که قبلا در مرسدس، مکلارن، تورو روسو، هاس و ویلیامز دیده شده بود (از موناکو).

فراری برای این پارت خود ، 4 شکاف به سینی کف SF70H اضافه کرد .(فلش های قرمز در تصویر فراری)، در حالی که تمایل به صحبت زیادی در رابطه با برآمدگی ها (فلش های نارنجی) نداشت. چیزی که موضوع تمامی گمانه زنیها بوده.

 

فراری SF70

فراری SF70

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید