موتو جی پی ایران – در این آخر هفته تیم یاماها بار دیگر و مانند مسابقه ی سه هفته ی پیش در پیست خرز اسیر چسبندگی کم موتور با سطح پیست شد و نتایج این هفته موتور سواران این تیم کاملا نا امید کننده بود، ولنتینو روسی در رده ی هشتم و ماوریک وینالس در رده ی دهم.

ماوریک وینالس و ولنتینو روسی

ماوریک وینالس و ولنتینو روسی

این نتایج در شرایطی رقم خورد که تیم یاماها بر خلاف تیم های هوندا و دوگاتی در تست های ماه پیش در این پیست شرکت نکرد.

ماوریک وینالس موتور سوار جوان این تیم که از اتفاقات رقم خورده بهت زده شده است در پاسخ به سوالی درباره ی مسائل پیش آمده در مسابقه در پیست کاتالونیا اذعان کرد:

من واقعا نمی دانم چه مشکلی وجود دارد، ما موتور خیلی خوبی داریم، عملکرد موتور در قطر و آرژانتین واقعا عالی بود و من مطمئنم که مشکل ما موتور نیست.

ماوریک وینالس، والنتینو روسی، آندره دویزیوسو

ماوریک وینالس، والنتینو روسی، آندره دویزیوسو

او ادامه داد:

قرار گرفتن در رده ی شانزدهم بعد از استارت آن هم در مسابقه ی خانگی به شدت ذهنم را درگیر کرده است.

او در جواب سوالی پیرامون کاهش اختلاف امتیازات در جدول قهرمانی گفت:

اگر صادقانه به موضوع نگاه کنیم می بینیم که رده بندی جدول قهرمانی فقط حاصل مسابقه ی اخیر نیست بلکه حاصل تمام مسابقات فصل است.

وینالس اگرچه صدر نشین جدول قهرمانی تا این جای فصل است اما برتری او نسبت به آندره دویزیوسو نفر اول مسابقه ی کاتالونیا از بیست و شش امتیاز به هفت امتیاز رسیده است.

آندره دویزیوسو و ماوریک وینالس

آندره دویزیوسو و ماوریک وینالس

مرد اسپانیایی اذعان کرد که ما در تمام این آخر هفته برای رفع مشکل چسبندگی کم که سه هفته ی پیش نیز در پیست خرز با آن مواجه بودیم سخت تلاش کردیم و ما همچنین از عملکرد یوهان زارکو و جوناس فولگر از تیم یاماها تک 3 و قرار گرفتن آن ها در رده های پنجم و ششم آن هم با موتور های سال قبل تیم یاماها، واقعا بهت زده شدیم.

یوهان زارکو و جوناس فولگر

یوهان زارکو و جوناس فولگر

او می گوید:

در حال حاضر یک درام بزرگ در ذهن من وجود دارد، من نمی دانم در کدام بخش مرتکب اشتباه شدم، من در مسابقه مانند همیشه و  همانطوری که در قطر و آرژانتین عمل کردم، مسابقه دادم و کاملا آماده بودم.

تیم هم از نتایج امروز بهت زده شده است و نمی داند دقیقا مشکل موتور در پیست هایی مانند کاتالونیا و خرز چیست.

در آخر باید بگویم که شرایط به گونه ای رقم خورد که من مجبور شدم به گونه ای رقابت کنم که انگار در مسابقات موتو 2 هستم، مخصوصا در مستقیمی که من واقعا شگفت زده شدم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید