فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون راننده ی تیم مرسدس از پیروزی بدون نقصش در مسابقه ی کانادا 2017 بسیار خوش حال است، او اولین پیروزی اش در این پیست را یک دهه قبل کسب کرده بود.

این ششمین پیروزی همیلتون در کانادا بود، او توانست با این پیروزی فاصله اش با سباستین فتل را به 12 امتیاز کاهش دهد.

همچنین با این عملکرد فوق العاده ی راننده های مرسدس، آن ها توانستند نتیجه ی بد موناکو را جبران کنند.

همیلتون گفت:

من اولین پول پوزیشنم را این جا گرفتم، 10 سال پیش همین جا، پس این که توانستم این هفته تکرارش کنم یک اتفاق خاص و فوق العاده بود.

باید از تیمم که این را ممکن کردند تشکر کنم، بچه ها در کارخانه که تلاش زیادی کردند تا مشکلی که در مسابقه ی قبل داشتیم را برطرف کنند، تا بتوانیم در این مسابقه فراری ها را کنار بزنیم.

خیلی خوب است که والتری فوق العاده عمل کرد تا امتیاز جمع کنیم، من روی ابرها هستم.

لوئیس همیلتون - گرندپری کانادا 2017

لوئیس همیلتون – گرندپری کانادا 2017

در آخر هفته ای که لوئیس همیلتون توانست با 65 پول پوزیشن آیرتون سنا برابری کند گفت:

من با افراد بزرگی کار می کنم، من فقط سهم کوچکی در این پروسه ی بزرگ دارم.

از همه تشکر می کنم، در ادامه ی فصل هم با قدرت ادامه دهید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

21 دیدگاه

  • Naeim

   18

   8

   ماموریت؟؟؟!!!
   جوری میگی انگار فرمول یک فقط همین ی برخوردو ب خودش دیده واصلا هیچ تصادفی توش نبوده
   چقد خوشحالم ک وقتی 3 تا مسابقرو فتل برد اومدم تبریک گفتم و اینجور حرفا نزدم.واقعا خودتون خنددتون نمیگیره.ماموریت ?مام مسابقه قبل میتونستیم بگیم حق کیمیو خوردنو کلی چیزه دیگه ک اگه یکم فرمول یک بدونین میدونین ک حقشو خوردن.حرف من اصلا هیچی دیگه همتون علیرضا صباغو ک قبول دارید صد در صد.برین پیجش ببینین در مورد اول شدن سب تو موناکو چی گفته.منطق خیلی بهتر از تعصب برین ببینین درباره بیرون اوردن کیمی و ترافیک جلوش چی گفته.همون پستی ک نیکو روزبرگ داره با کیمی مصاحبه میکنه.برین ببینین

   • (h.n) lewis.44

    15

    16

    داداچ خودتو ناراحت نکن شما هرکارم کنی فراریا همینن همیشه ی حرفی دارن واس گفتن.
    فراری فن های متعصب.

 1. Schumi

  27

  7

  “خیلی خوب است که والتری فوق العاده عمل کرد تا امتیاز جمع کنیم”!!!
  از حق نگذریم بوتاس امروز هم وظیفه ش رو عالی انجام داد ولی زیاد به چشم نیومد!
  البته با اتفاقاتی که امروز از در و دیوار واسه فتل افتاد خیلی نیازی هم به اینهمه حفاظت نبود!! یعنی ریکاردو با ردبول اینقدر ترسناک بود که به این بچه سافت انداختید؟؟!!
  آخه سافت بی انصاااااف :))

  • Jigsa

   5

   1

   دوست عزیز وقتی ریکیاردو سافت انداخت یعنی قرار بود با یه پیت استاپ مسابقه رو تموم کنه و این یعنی بوتاس باید 25 ثانیه ازش جلوتر میبود تا استراتژی 2 پیت استاپ رو براش اجرا کنن. و این یه ریسک بود چون در زمان پیت استاپ این فاصله خیلی کمتر از این حرفا بود. اگر هم فرض کنیم در زمان پیت استاپ دوم بوتاس پشت ریکیاردو در میومد باید به ماشین فشار میاورد پس تصمیم گرفتن روش امن تر رو برن یعنی یک پیت استاپ.
   مرسدس اکثر مواقع استراتزی پیت استاپ و تعویض لاستیکش جواب میده.

 2. JBjb

  18

  8

  برای دوستانی که در مورد اینکه برخورد وشتپن با فتل در استارت چطوری بود نمی دونن یا دیدن و درست متوجه نشدن بگم که استاد وشتپن نازپرده با گاز دادن و ترمز نکردن (به جای ترمز کردن!) خودش رو انداخت جلو فتل و با تایر عقب سمت چپ زد به باله فتل . دور 4 فتل پیت استاپ رفت و باله اش رو عوض کرد و 12 ثانیه هم رو جک بود

  • Hossein44

   3

   0

   آقای JBjb واقعا برداشتت از مسابقه همین بود که “خودش رو انداخت جلو فتل و با تایر عقب سمت چپ زد به باله فتل ؟؟”
   تو پیچ یک جا تنگ بود و وشتپن هم کمی دیر ترمز کرد
   و راستی بهتر نیست دشمنی با همیلتون بری طرفداری جنسن باتنو کنی؟؟؟
   jb=jenson button

 3. Naeim

  18

  10

  Jb جان شما همونی نیستی که مسیر خط استارت تصادف شده بود میگفتی چرا راننده هارو از پیت لین بردن .الانم اومدی میگی ورشتپن خودشو انداخت جلو وتل با تایر عقب زد به باله وتل.خدایی چرا تو اینجایی با این همه استعدادت.تو جات بغل چارلی وایتینگه پسر.یجوری میگی خودشو انداخت جلو با تایر زد ب بالش انگار دارن اسلوموشن رانندگی میکنن یا ی جوری میگی انگار از قصد اینکارو کرده.میخوام بگم شما اینو فهمیدی ولی وتلی ک 13 امتیاز همیلتون بهش نزدیک شد اینو نفهمید و هیچی نگفت.بس دیگه یکم منطقی باش.وتل وقتی استارت خوبی نزد وا داد همچیووسط بود لویس اینور مکس اونور میفهمی.اینکه میگم وا داد پیچ اولو میگم در کل ک خب مسابقه خوبی بود براش

 4. Ali.Shafie.Saber

  10

  3

  چقدر خوبه که بعضی ها باخت را بپذیرند. البته اگر هرچقدر هم حرف بزنند از ارزش قهرمانی مرسدس و همیلتون و بوتاس کم نمیشه.
  و از بابتی بعد از مدتها فراری را نزدیک مرسدس دیدن خوشحالی داره. اینکه فراری چقدر قدمت داره، و چی بوده را کاری ندارم. اینکه تیمی بیاد با کمتر از نیمی از قدمت و سوابق فراری و اینطور همه چیز را زیر سلطه خودش ببره، جای کمی اندیشیدن دارد.
  فتل راننده ای بسیار عالی هستش، هرکسی منکرش بشه، فقط خودش را مسخره کرده.
  اما در مقابلش یکی از بزرگان این رشته یعنی همیلتون هستش. اگر دوستان یادشون باشه بعد از تایم گیری گفتند فردا با یک استارت عالی فتل کلا نابود میکنه همه را، که اینطور شد.
  پذیرش شکست بدون ناله کردن، شهامت میخواهد.که هر کسی ندارد.

 5. Jigsa

  4

  0

  نقطه عطف مسابقه حذف مكس بود، اون ميتونست همه معادلات رو به هم بزنه.
  همچنين بي سياستى فورث اينديا كه به جاى اينكه راننده هاشون رو از هم جدا كنن و يكى رو فداى اون يكى كنن و يكيشون فتل رو عقب نگه داره تا اون يكى چهارمى رو قطعى كنه هر دو به هم چسبيدن و فتل از هر دو مثل باقلوا سبقت گرفت.
  در كل مسابقه پر حادثه و استراتژى بود

دیدگاه خود را بیان کنید