فرمول یک ایران – اریک بولیر در ادامه تکرار تهدیدات زاک براون برای قطع همکاری با هوندا گفته است که مک لارن هیچ وقت انقدر کاسه صبرش لبریز نشده بود و بسیار به آخر این همکاری نزدیک شده است.

این گفته ها و تهدیدات بر این اساس هست که مک لارن بدترین دوره فرمول یک خود را شروع کرده است، هیچ امتیازی در این شش گرندپری کسب نکرده و تماما مک لارن این ناکامی را از جانب هوندا می داند.

با اینکه امید بر این بود که کارخانه ژاپنی می تواند امسال موتوری بسازد که توانایی رقابت برای قهرمانی دارد و چالش برانگیز باشد ولی تنها چیزی که نصیب مک لارن شده است این بود که در اکثر مسابقات رانندگان این تیم، مسابقه را از گاراژ ببینند به جای اینکه در داخل پیست به مسابقه بپردازند.

مدیر تیم مک لارن گفته است که:

این ماشین حتی نزدیک چیزی که به آن فکر می کردیم نیست و این شرایط قرار نیست تا ابد ادامه پیدا کند.

یوسوکه هاسه گاوا

یوسوکه هاسه گاوا

بولیر هم این گونه پاسخ داد :

ما از طرف کمیته اجرایی پشتیبانی لازم را داریم تا این مشکلات را حل کنیم به خاطر اینکه ما نمی توانیم این گونه ادامه دهیم و هر بار به عقب بازگردیم.

به مانند هر سازمان حرفه ای دیگری شما باید بنشینید و درباره ی اهداف و تعهدات صحبت کنید ولی ما نمی توانیم پیاپی اهداف تعیین شده خود را از دست بدهیم.

اینجا جاییست که کاسه صبر لبریز می شود.

از بولیر راجع به خوب بودن شاسی مک لارن هم نیز سوال پرسیده شد، او اینگونه پاسخ داد:

وقتی که شما در یک تیم به مانند مک لارن نتیجه ای نمی گیرید واقعا خسته کنندست و من هم مهندسانی را در خدمت گرفتم که کاملا تمرکز خود را به ساخت یک شاسی فوق العاده معطوف کرده اند.

این خسته کننده شده است که ما یک شاسی خوبی داریم ولی قدرت خوبی نداریم و در واقع توسعه دادن شاسی همه چیز نیست ما نیاز داریم تا خود کمپانی را هم نیز توسعه بخشیم ولی با توجه به اینکه ما قدرت عملکرد پایینی در پیست داریم ولی با این حال روحیه تیم ما، روحیه ای فوق العاده می باشد. همان طور که گفتم موضوع نا امیدی نیست، بحث خسته کننده شدن و فرسودگی می باشد.

ما الان به یک نقطه ای رسیدیم که نیاز داریم تعهد و کارایی که شریک مان به ما داده است را در عمل ببینیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. Ali

  6

  5

  نمیدونم فاجعه بار تر از این تیم مکلارن هوندا تو تاریخ فرمول یک بوده؟
  جالب اینه که بهترین تیم تاریخ فرمول یک هم مکلارن هوندا بوده!!

 2. F2004

  3

  13

  گندت بزنن هوندا ژاپنی های کثیف و لعنتی فقط دارن پول میخورن مکلارن ماشینش عالیه حتی ایرودینامیکش بهتراز فراری وردبوله ولی موتورش افثضاحه چاره ای جز تحمل کردن امسال رو هم ندارن باید این رابطه با هوندا لغو بشه

   • F2004

    2

    1

    به هر حال مشکلشون موتور هونداست وگرنه ماشینشون عالیه حتی اگه بهترین ایرودینامیکو نداشته باشه

 3. king soltan

  7

  0

  با سلام
  کاملا موافقم که این هوندا گند زده به مک لارن ای کاش موتور مرسدس را داشته باشند تا مثل مک لارن مرسدس سابق می شدن ولی حیف که نیس واقعا نمی دونم امکانش هست با موتور مرسدس قرارداد ببندن یا نه؟؟؟

 4. king44

  3

  12

  ای مکلارن چقد بدبختین حیف همیلتون بود که این همه سال وقتشو تو تیم مکلارن هدر داد چقد تو تج موتور سوزوند حقتون مرسدس هم که موتور بهتون نمیده بسازین و بسوزین امسال رو هم

  • SINA

   8

   3

   بلع و بازم كامنتى ديگر از طرفداراى غيور هميلتون.?
   اگه هميلتونتون ٦سال توى مكلارن نبود و طى اين١١سال موتورى غير از مرسدس ميداشت اين همه پيروزى و poleو قهرمانى نداشت تا خودشو با سنا مقايسه كنه.
   متوجه اين؟!

 5. Aidin

  10

  0

  به نظر من موتور هوندا طاقت فشاری که الونسو میاره رو نداره واسه همین هر مسابقه موتور میسوزونه ولی وندورن چون کمتر فشار میاره هر دو مسابقه یکبار موتور میسوزونه??????

 6. F2004

  4

  2

  من موندم مکلارن با این همه تجربه و تخصص تو ساخت موتور های توربو چرا موتور تیم فرمول یکش رو خودش نمیسازه ؟! از همون 2015 به جای این که با هوندا قررداد میبست باید خودش دست به کار میشد حداقل 2015 رو با مرسدس میموند بعد برای این موقع ها برنامه میریخت تا الآن میتونستن تجربه خوبی به دست بیارن

دیدگاه خود را بیان کنید