فرمول یک ایران – تیم سائوبر که نتوانست مجموعه بزرگی از به روزرسانی های خود را به گرندپری اسپانیا برساند، در موناکو بزرگترین مجموعه از به روزرسانی ها را آورده بود.

با این حال، تیم مهندسی سائوبر با این هدف که انجام برخی تغییرات بر روی خودرو فعلی می تواند مفیدتر باشد، از این به روزرسانی ها استفاده نکرد، البته برخی تغییرات، مخصوص پیست موناکو بر روی خودرو اعمال شد.

برخی از به روزرسانی هایی که به مجموعه معرفی شده در اسپانیا اضافه شدند، عبارتند از: یک بال جلویی با طراحی جدید، کانال هوای ترمز جلو با یک بالچه عمودی در بالای ورودی آن، بالچه های دو تکه هدایت کننده هوا، خروجی های خنک ساز در بالای سایدپادها (sidepods) و یک بال عقب جدید.

بالچه های هدایت کننده هوا

بالچه های هدایت کننده هوا که در اسپانیا معرفی شدند، به نظر می رسید در یک تعداد محدود از مسابقات به کار گرفته شوند، اما در موناکو تیم سؤیسی نشان داد که تغییر کوچک دیگری را با جدا کردن دو قطعه در صفحه زیرین (footplate) انجام داده است.

باد شکن های سه تکه، شکاف های کف و نوار های مجزا

قسمت جلو و اطراف سایدپادها در این فصل شاهد پیشرفت های چشمگیری است و تیم سائوبر نیز می خواهد از انعطاف پذیری که در مقررات جدید وجود دارد، نهایت بهره را ببرد.

آنچه که تیم سائوبر در موناکو تحت عنوان به روزرسانی معرفی کرد در واقع همان راه حل های  فنی است که سایر تیم ها قبلاً استفاده کرده اند، با این اختلاف که شکل استفاده از آنها با توجه به ویژگی های خودرو سائوبر فرق کرده است.

جزئیات خودرو سائوبر c36

جزئیات خودرو سائوبر c36 در گرندپری موناکو

برجسته ترین به روزرسانی در این قسمت از خودرو در نحوه چیدمان مجموع بادشکن های طرح جدید، قابل مشاهده است که در آن سه بادشکن (پیکان های قرمز) همانند آنچه که مرسدس در خودرو W08 به کار برده است، با یک تهویه کننده جریان هوا جایگزین شده اند.

در خودرو سائوبر، همانند خودرو مرسدس، بادشکن عقب به جای کف به بالای سایدپاد متصل شده است که باعث می شود فضای بازتری در آن قسمت از خودرو به طوری که قطعات پیرامون بادشکن نیز قابل بازبینی باشند، بوجود آید.

طول بخش کله تبری (axehead) کف خودرو که به بخش انتهایی بارج بورد ( بالچه هدایت کننده هوا) متصل شده است، افزایش یافت (پیکان سبز)، در حالی که تعداد بالچه های کوچک بر روی نوارهای باریک در لبه کف خودرو (پیکان سفید) نیز از یک به دو تغییر کرد.

این بخش با یک بالچه کوچک دیگری که عقب تر قرار دارد، به لبه کف خودرو متصل است (پیکان بنفش). همچنین تیم در راستای این تغییرات، لبه رو به بالای کف خودرو را مورد بازنگری قرار داد.

شکاف در کف خودرو سائوبر c36

شکاف در کف خودرو سائوبر c36

در ادامه به روزرسانی های این بخش، تیم سائوبر از یک شکاف در کف خودرو، مشابه آنچه که در خودروهای توروروسو، مرسدس، هاس و مکلارن دیده شده است، استفاده کرد، اگر چه بر خلاف تیم های یاد شده و همانند فراری این شکاف کاملاً نامحسوس است (پیکان زرد).

لاستیک پران در خودرو سائوبر c36

لاستیک پران در خودرو سائوبر c36

از دیگر بازنگری که طراحان سائوبر در کف خودرو انجام دادند می توان به افزودن یک شکاف طویل در قسمت جلوی تایر عقب (پیکان قرمز) اشاره کرد. همچنین طراحان تیم، همانند خودرو مکلارن، یک نوار در لبه انتهایی کف خودرو قرار دادند.

تغییرات فوق در جهت کمک به مدیریت بهتر اثرات لاستیک پراکنی (tyre squirt) ناشی از تخریب تایر که در کثیفی جریان هوای ورودی به دیفیوزر مؤثر بوده و باعث کاهش نیروی داون فورس می شود، انجام گرفته است.

دیفیوزر و بال T شکل پایین تر

جزئیات عقب خودرو سائوبر c36

جزئیات عقب خودرو سائوبر c36

سائوبر، در گرندپری اسپانیا از یک بال T شکل در فرم چوب لباسی استفاده کرد و این را در موناکو نیز ادامه داد، و از آنجایی که اختلال ناشی از پسار (drag) در پیست جاده ای موناکو زیاد نیست، مهندسان تیم از این فرصت استفاده کرده و بر روی خروجی خنک کننده یک بالچه T شکل دیگر اضافه کردند.

قسمت بیرونی دیفیوزر بازنگری شده، برای مشاهده راحتر جریان رنگ آمیزی شد، که در عکس بالا دیده می شود. همچنین در این بخش یک گروه بالچه، مشابه آنچه فراری برای چندین سال استفاده کرد، به کار گرفته شده اند.

این گروه از بالچه ها، با ایجاد یک گرادیان فشار نه تنها عملکرد دیفیوزر را بهبود می بخشند بلکه به خنثی سازی اثرات برجا مانده از تایر عقب در پشت خودرو نیز کمک می کنند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید