فرمول یک ایران – راننده شماره ۷۷ تیم مرسدس شاید بتواند به تعقیب هم تیمی خود در جدول امتیازات بپردازد ولی امتیازات گویای این مطلب هستند که والتری بوتاس بسیار عملکرد عالی و بی نظیری از زمان پیوستن به تیم آلمانی از خود نشان داده است. قبل از این که فصل ۲۰۱۷ شروع شود، راننده تازه وارد تیم مرسدس می دانست که قرار است زیر فشار قرار گیرد تا ثابت کند جانشین بسیار خوبی برای قهرمان سال گذشته نیکو روزبرگ بوده است.

بعد از اسپین شدن بسیار مبتدیانه در چین و پذیرفتن این موضوع که می تواند بهتر از آنچه که در تصادف پیچ اول اسپانیا رخ داد عمل کند، بوتاس خود را دوباره بازسازی کرد ولی همچنان در تعقیب راننده دیگر پیکان نقره ای با اختلاف ۲۹ امتیاز است. به هر ترتیب ۱۵ امتیاز را وقتی موتور مرسدس در گرندپری اسپانیا سوخت از دست داد، و توانست اولین پیروزی خود را در چهارمین استارت با تیم آلمانی در گرندپری روسیه بدست آورد.

والتری بوتاس گرندپری موناکو 2017

والتری بوتاس گرندپری موناکو ۲۰۱۷

همان موقع که قرار داد یکساله را امضا می کرد، آمار نیز بیانگر این موضوع بود که والتری بوتاس در مرسدس دوام می آورد و نشان می داد که بیشتر از یک درخشش کوتاه است. در مسابقه هایی که هر دو به خط پایان رسیده اند، لوئیس هملیتون ۳ بار از بوتاس بهتر بوده است و بوتاس ۲ بار از همیلتون، در صورتی که در زمان گیری قبل مسابقه هر دو ۳ بار از یک دیگر بهتر زمان ثبت کرده اند.

وقتی شما بهترین زمان ثبت شده هر آخر هفته را از مجموع شش گرندپری فصل، که تاکنون برگزار شده اند به درصد تبدیل می کنید همانطور که ۱۰۰ درصد نشان دهنده سریعترین زمان ثبت شده است. اینجا والتری است که پیشتاز همه رانندگان است.

رانندهاسترالیاچینبحرینروسیهاسپانیاموناکومیانگین
والتری بوتاس0.356+0.204+1000.075+0.283+0.062+100.163
سباستین فتل0.326+0.203+0.538+1000.064+0.060+100.199
لوئیس همیلتون1001000.026+0.607+1001.457+100.348
کیمی رایکونن1.028+0.504+0.899+0.063+0.366+100100.477

زمانی که مرسدس با تایر های پیرلی دچار مشکل شده بود به خصوص برای استفاده از نوع آلتراسافت (بسیار نرم)، بوتاس توانست از رقیب و هم تیمی خود عملکرد بهتری داشته باشد و بتواند لاستیک ها را بهتر مدیریت کند. راننده ی فنلاندی تیم مرسدس با اختلاف ۰٫۰۴۵ نتوانست در بین سه نفر برتر قرار گیرد و چهارم شد، در صورتی که همیلتون در زمان گیری چهاردهم شد و توانست در زمان مسابقه بهتر باشد و به رتبه هفتم برسد.

والتری بوتاس و توتو ولف - اسپانیا 2017

والتری بوتاس و توتو ولف – اسپانیا ۲۰۱۷

رئیس تیم مرسدس پتروناس، توتو ولف گفت:

در نظر داشتن این موضوع که ما نتوانسیم بهترین عملکرد ممکن را از تایرها دریافت کنیم، نشان دهنده ی این بود که آخر هفته ای عالی برای والتری بوتاس بوده است.

وقتی شما ماشینی دارید که کمی کندتر از رقیب است، شما عقب می مانید و راننده فنلاندی ما یک کار بی نظیر در کسب رتبه چهارم انجام داد. زیر فشار، عملکردی عالی از خود نشان می دهد و حتی در گرندپری سوچی نشان داد در تقابل با سباستین فتل چگونه است.

او می تواند بازی را به بهترین شکل ممکن تغییر دهد. او بسیار راحت هست و کار کردن با او لذت بخش می باشد.

والتری بوتاس در حال نشان دادن یک اعتماد به نفس خوب از خود است و این امید را برانگیخته که می تواند در ۱۴ گرندپری پیش رو آن را بهبود ببخشد.

والتری بوتاس گرندپری موناکو 2017

والتری بوتاس گرندپری موناکو ۲۰۱۷

بوتاس می گوید:

چیزی که به من اعتماد به نفس می دهد این است که هنوز ۷۵ درصد مسابقات باقی مانده است.

مسابقات زیادی پیش رو است، فرصت های بسیاری برای کسب امتیاز هست و من می دانم تنها راه، بهتر شدن و پیشرفت کردن است. طبیعتا فاصله امتیازات از آنچه که من انتظار دارم بیشتر می شود ولی این تنها آغاز ماجرا می باشد و همه چیز سریع تغییر می کند.

من این احساس را دارم که بهترین مسابقات برای من مسابقات آینده هستند و من بهترین عملکرد را در چند مسابقه گذشته از خودم نشان دادم ولی حس می کنم که می توانم بهتر شوم تا به یک سطح ایده آل برسم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

9 دیدگاه

   • قلندر

    2

    0

    عزيزم باشه كار شما درست ولي يك مورد از مسابقه اين هفته موتوجي بي كذاشتيد كه ميكي همه جيز بموقش كذاشته ميشه مورد نداره بازم دستتون درد نكنه

   • قلندر

    1

    0

    عزيزم دمت كم تو اين جند ساعت مطلب كذاشتي ولي هر هفته معرفي بيست ميذاشتيد و تمريناشم ميكفتيد خلاصه بازم دستتون درد نكنه هر جور راحتيد

   • burnout

    0

    0

    ادمین دادا تمرین اول و دوم موتوجی پی کاتالونیا را هم نذاشتید

دیدگاه خود را بیان کنید