مجله خودرو ایران – نویتک تیونر معروف آلمانی مدتی قبل تصمیم گرفت تا فراری V8 توین توربو ۶۶۱ اسب بخاری را باز هم قوی تر کند و توانست قدرت آن را به  ۷۷۰ اسب بخار ارتقا دهد.
نویتک در ادامه بلند پروازی هایش شیوه احتراق را تغییر داده و زمانبندی تزریق سوخت را دوباره برنامه نویسی کرده است.
آنها حتی کمی بدنه ماشین را پهن تر کرده اند.پهنای عقب ۴۸۸GTB به کمک کیت بدنه موسوم به ‘N-Largo’ حدود ۱۴cm بیش تر شده است که این کیت بدنه قسمت جلوی ماشین را هم شامل می شود .همچنین از تایرهای ۲۲ اینچی دوبل از جنس آلیاژ گران قیمت استفاده شده است.
فراری 488 جی تی بی

فراری ۴۸۸ جی تی بی

نویتک به فکر موتور و ترمزها هم بوده است و با تعبیه ورودی های هوا پهن تر هوای تمیز بیش تری را در اختیار آنها گذاشته است. در مورد داون فورس هم باید بگوییم آنها ۴۸۸ را بار ها به تونل هوا برده و با دقت بالایی تغییرات مورد نیاز را در آن ایجاد کرده اند که نتیجه آن کاهش نیروی لیفت و افزایش پایداری ماشین در سرعت بالا است.همچنین ارتفاع ماشین را به اندازه ۳۵ میلی متر کاهش یافته و در صورت نیاز شما می توانید از کلید افزایش ارتفاع استفاده کنید تا مانع برخورد فراری ۴۸۸GTB گران قیمتتان با زمین شوید.

مدل استاندارد ۴۸۸GTB می تواند در ۳ ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند و حداکثر سرعتی برابر ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت دارد اما نسخه ای که نویتک تیونینگ کرده در ۲٫۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و سقف سرعت آن ۳۴۱ کیلومتر بر ساعت است.

تیونر آلمانی فقط ۲۲فراری ۴۸۸ را به این کیت بدنه مجهز می کند که نیمی از آنها GTB و بقیه Spider هستند.اگر مدل استاندارد ۴۸۸GTB شما را راضی نمیکند باید به سراغ نویتک رفته و در مورد پیشنهاد ۷۷۰ اسب بخاری آنها فکر کنید.

فراری 488 جی تی بی

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

4 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید