فرمول یک ایران – با چنین سرعت کمی حدود ۱۳۰km/h، ایجاد داون فورس در پیست پر پیچ و خم و خشن موناکو برای مهندسین فرمول یک چالش بزرگی است.

از این رو حتی کوچکترین داده ها هم در نظر گرفته می شوند، و برای مسابقه ی خیابانی مشهوری مثل مونت کارلو بکار می روند.

باله جلو مکلارن

باله جلو مکلارن

مک لارن MCL32 – باله های جلویی بروز شده

جدیدترین باله ی جلوی مک لارن، همانگونه که آخرین بار تنها در یک ماشین در اسپانیا تست شده بود، از قبل هم بسیار پیچیده بود.

در موناکو هر دو ماشین از این تکنولوژی استفاده می کردند، آنها حتی جزییات بیشتری نیز اضافه کردند. بطور خاص، ۳ زائده یا باله کوچک مشکی که میتوانید روی کناره ی لبه ی عقبی اندپلیت (سینی انتهایی) ببینید، فهمیدن اینکه این قسمت چقدر می تواند کمک کننده باشد دشوار است. ولی تیم این را دریافت، که این رسیدن هر ۲ راننده را امسال برای اولین بار به Q3 ایجاد کرد.

داکت ترمز جلوی مرسدس

داکت ترمز جلوی مرسدس

مرسدس F1 W08 -داکت ترمز جلو

مرسدس، یک ورژن آپدیت شده از ماشین خود را در آخرین راند اسپانیا معرفی کرد. که در تمامی قسمت ها از جمله داکت ترمز اصلاح شده است، جایی که در مسابقه اخیر بسیار متفاوت بود، در موناکو می توان یک برش در باله بزرگ روبروی قسمت کناری چرخ های جلویی دید، به همان خوبیه یک باله اضافی برای ایجاد مقدار کمی داون فورس و کمک به تصفیه کردن جریان هوا در این قسمت.

Tبال فورس ایندیا

Tبال فورس ایندیا

فورس ایندیا T-VJM10بال

در موناکو فورس ایندیا با تیمی جهت اضافه کردن تی بال برای پوشش موتور ماشین خود به میدان آمد. این یکی، ترکیبی با طراحی ۳ لبه ی صاف، نه طوری که در رنو دیده شده را مشخص میکرد.

همچنین شکل حلقه ای مانکی سیت (باله خروجی اگزوز) در پایین باله ملاحظه شود.

Tبال و مانکی سیت فراری

Tبال و مانکی سیت فراری

فراری SF70H مانکی سیت اصلاح شده

در موناکو فراری بازبینی در قسمت مانکی سیت ماشین خود داشت تا کمی داون فورس اضافه تر ایجاد کند، به همان خوبی که راه حل تی بال دوتایی خود را در اسپانیا معرفی کرد، در یک تصویر الحاقی کوچک طراحی قبلی را می توانید ببینید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید