فرمول یک ایران – شرکت هوندا کماکان در تلاش است تا مشکل قابلیت اطمینان و همچنین خرابی مکرر سیستم MGU-H (سیستم بازیابی انرژی گرمایی) موتور های خود را بهبود ببخشد.

MGU-H سیستمی است که بر اثر تغییر قوانین موتور های فرمول یک در سال ۲۰۱۴ به موتور های فرمول یک اضافه شد. این سیستم که مستقیما به توربوشارژ موتور متصل می باشد، وظیفه ی تبدیل گاز های مازاد خروجی از اگزوز اتومبیل به انرژی الکتریکی را دارد.

مدیر بخش فرمول یک هوندا، یوسوکه هاسه گاوا هفته ی پیش اذعان کرد که به نظر می رسد مشکل اصلی در محل چرخش یاتاقان باشد که همین عامل باعث می شود تا هوندا مجبور باشد در هر دو مسابقه یک بار، دست به تعویض سیستم MGU-H موتور بزند که نتیجه ی این عمل پنالتی و جریمه های  زیادی است که برای راننده در نظر گرفته می شود.

اما به طور تعجب برانگیزی، در تست هایی که از موتور هوندا بر روی دستگاه داینومتر (Dynamometer) گرفته شده است، این دستگاه هیچ گونه مشکلی را در موتور به لحاظ عملکرد و همچنین قابلیت اطمینان نشان نداده است و همین موضوع تعجب مهندسان هوندا را برانگیخته است.

یوسوکه هاسه گاوا گفت:

ما باید این وضعیت را بهبود ببخشیم. اگر چه ما نتایجی داریم که می توانیم موتور را بر روی دستگاه داینو و یا پیست به راه بیندازیم، اما ما مشکلات زیادی داریم. بنابراین ما نیاز به بهبود و اصلاحاتی داریم.

این تغییرات در مسیر درستی قرار دارد. ما قرار است اصلاحات متفاوتی را برای مسابقه ی کانادا انجام دهیم اما نمی خواهیم که چیزی را تغییر دهیم. هدف ما این است که MGU-H فعلی را نگه داریم مگر این که مشکل دیگری پیدا کنیم.

همچنان مشکلات تیم مک لارن-هوندا رو به افزایش است و موانع تمامی ندارند، اما مک لارن با این واقعیت که اخیرا اتومبیل پیشرفت هایی را در سرعت از خود نشان داده است، راه آرامش را در پیش گرفته است.

هاسه گاوا در ادامه گفت:

(شرایط) خوب است. اگر ما پنالتی دیگری دریافت نکنیم، قطعا شانس این را داریم که بتوانیم به امتیاز و یا بالاتر از آن برسیم.

فکر می کنم ما می توانستیم با هر دو اتومبیل خود به امتیاز برسیم اما وجود پنالتی و مجازات ها خسته کننده است. مخصوصا برای هردو ماشین و به ویژه جنسن(باتن). ما از اینکه باعث شدیم تا به او پنالتی تحمیل شود، بسیار مایوس هستیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید