فرمول یک ایران – تیم ردبول توانست در گرندپری موناکو یک سکوی سومی را به وسیله ی دنیل ریکاردو بدست آورد و به این وسیله بخشی از قدرت خود را نیز به رخ حریفان خود کشید، اما راننده تیم مرسدس، والتری بوتاس معتقد است که تیم ردبول در جنگ بر سر قهرمانی باقی نخواهد ماند.

با استراتژی بسیار خوبی که تیم ردبول در گرندپری موناکو اتخاذ کرد باعث شد تا دنیل ریکاردو تعداد دور های بیشتری را با لاستیک های اولیه خود در پیست بزند و همچنین والتری بوتاس نیز به دلیل پیت استاپ زود هنگام مکس ورشتپن، برای تعویض لاستیک های خود به پیت رفت و همین موضوع باعث شد تا دنیل ریکاردو بتواند با ثبت تعداد دور های بیشتر و همچنین دیر تر مراجعه کردن به منطقه سرویس، عنوان سومی را از آن خود کند و برای اولین بار در این فصل مرسدس ها نتوانند هیچ سکویی را کسب کنند.

والتری بوتاس درباره ی این موضوع که آیا ردبول یک تهدید همیشگی خواهد بود گفت:

من فکر می کنم این موضوع فقط درباره ی پیست موناکو درست باشد چرا که این پیست، یک پیست خاص و منحصر به فرد است. موضوع اصلی در این پیست داشتن یک اتومبیل خوب با نیروی رو پایین (Downforce) و چسبندگی بالا می باشد.

کانادا بسیار متفاوت است چرا که دارای شیکین ها و پیچ های سرعتی تر می باشد. من فکر می کنم که آن ها دیر یا زود رقابتی خواهند شد. ما نباید آن ها را دست کم بگیریم چرا که آن ها یک تیم بسیار قوی هستند و توانایی این را دارند که یک اتومبیل بسیار سریع بسازند اما فکر می کنم کانادا برای آن ها کمی مشکل ساز خواهد بود.

والتری بوتاس - گرندپری موناکو 2017

والتری بوتاس – گرندپری موناکو ۲۰۱۷

والتری بوتاس در بخش دیگری از مصاحبه ی خود اذعان کرد که در گرندپری موناکو حتی با وجود مشکلاتی از قبیل حفظ و نگهداری لاستیک ها و همچنین کنترل دمای ترمز ها، به گرفتن سکو امیدوار بوده است.

بوتاس در ادامه گفت:

نا امید کننده است چرا که سومی ممکن بود اما حقیقتا ما نسبت به ردبول و دنیل ریکاردو بد شانس تر بودیم. زمانی که من با ترمز های داغ کرده پشت کارلوس ساینز گیر کرده کردم، دنیل در حال ثبت زمان های خوبی بود. همچنین سرعت ردبول نیز بسیار خوب و به گونه ای بود که ما را به چالش کشاند.

آن ها این موقعیت را دیدند و به خوبی از آن استفاده کردند اما برای ما این بسیار نا امید کننده است که چنین امتیازاتی را از دست بدهیم.

همچنین بوتاس از این که در مرحله ی زمان گیری گرندپری موناکو فقط با اختلاف ۴۵ هزارم ثانیه پول پوزیشن را از دست داد اظهار تاسف کرد و گفت:

فکر می کنم این یکی از بهترین دور های من در مرحله های تعیین خط در فرمول یک بود که تاکنون زده بودم. فقط با ۵ هزارم ثانیه زمان بهتر (در مرحله تعیین خط) می توانست مسابقه ی بهتر و متفاوت تری باشد ولی اکنون گذشته است و شما همیشه با خود می گویید اگر می توانستم آن را انجام دهم، بهتر بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید