فرمول یک ایران – صدرنشین جدول قهرمانی فرمول یک سباستین فتل بیان می کند که او به دنبال پیروزی اش در موناکو، در مورد افزایش برتری خود در جدول فکر نمی کند.

فتل در زمان پیت استاپ از هم تیمی خود پیشی گرفت تا بعد از پیروزی در استرالیا و بحرین، سومین پیروزی این فصلش را در مسابقه موناکو جشن بگیرد و از آنجا که رقیب مرسدسی او یعنی لوییس همیلتون در گرندپری موناکو در رده هفتم جای داشت، این فرصت برای فتل به وجود آمد تا فاصله امتیازی خودش با او را از ۶ به ۲۵ افزایش بدهد.

سباستین فتل در مورد صدرنشینی خود بیان می کند:

این یک راه طولانی می باشد، پس من اصلا در مورد آن نگران نیستم. این مهم است که در بالای سکو بایستی و تیم را مشاهده کنی. سال گذشته ما زمان های سختی را داشتیم و امسال همه چیز وارونه به نظر می رسد، با این حال، تیم همان تیم قبلی است و مردم هم تغییری نکرده اند، پس این موضوع برای آنها واضح است.

اگر همه چیز خوب پیش برود، ما دست در دست هم کار می کنیم، ما باید مطمئن شویم که برتری خود را در چندین مسابقه بعدی نیز بالا نگه داریم ولی من فکر می کنم که ما فقط می خواهیم زمانی عالی داشته باشیم.

در همین حال، رقیب عنوان قهرمانی، لوییس همیلتون امیدوار است که پیشرفتش از رده ۱۳ به رده ۷ در گرندپری موناکو در پایان سال بسیار مهم باشد. او اذعان می کند:

من آنچه که می توانستم را انجام دادم و این امتیازات را گرفتم.

من دوست دارم به این فکر کنم که در پایان فصل این امتیازها با ارزش خواهند بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

 1. milad-mhd

  29

  8

  بهتره تو فکر بوتاس باشی چون کار و وظیفه اش اینه که با تو مقابله کنه یعنی الان ۲۵ امتیاز اختلاف داری یهو دیدی بوتاس کوبید بهت از مسابقه پرتت کرد بیرون و همیلتون برد !!!

  • burnout

   5

   17

   مشتی توی این سه سال که سب واس سوم چهارمی مسابقه میداد
   از اول فصل معلوم بود قهرمانی واس یکی از راننده های مرسدسه
   هیچ وقت از مسابقه ششم نگفتم همیلتون قهرمانه که حالا شماها
   از الان با اطمینان میگید قهرمانی واس فتله
   کسی که دیوونه موتور اسپرته حتما میدونه توی موتور اسپرت
   هیچی قابل پیش بینی نیست. هنوز چهارده تا پیست
   دیگه مونده همیلتون هم همیشه نشون داده توی شرایط سخت عالیه
   پس عجله نکنید

   • Sajjad1712

    18

    2

    قطعا حرف درسته رفیق
    تو مسابقات بعدی ما کاملا آماده برخورد فتل با بوتاس یا ماسا هستیم تا از مسابقه کنار بره تا فاصله جبران شه و همیلتون بیاد بالا

    البته حتی میشه از سیفتی کار هم ترسید، اونم میتونه…….

    خلاصه که فتل تا وقتی که رو کاغذ شانسش ۱۰۰ درصد نشه قهرمان نیست

 2. Mostafa

  3

  0

  قطعا هیچی نمیشه گفت چون هزار تا اتفاق ممکنه بیفته ولی تا اینجا شاید ۶۰ -۴۰ شانس سب بیش تر باشه ولی اینم باید در نظر بگیریم که به احتمال زیاد باکو و کانادا و ایتالیا و اتریش واسه مرسدسه تازه وتلم پنالتی هایی شاید برا پاوریونیتش بگیره پس عجله نکنیم

دیدگاه خود را بیان کنید