فرمول یک ایران – گرندپری موناکو امسال باز هم شاهد حاشیه های رسانه ای بود که همچنان بعد از سه روز از اتمام مسابقه، بحث و دیدگاه های مختلف در مورد اینکه آیا استراتژیست های فراری به عمد رده های راننده های خود را عوض کردند، ادامه دارد.

کنفرانس خبری بعد از مسابقه تحت تاثیر استراتژی فراری ها قرار گرفته بود، به شکلی که اکثر سوال های خبرنگارها در این مورد بود.

کیمی رایکونن در جواب به یکی از خبرنگارها در مورد استراتژی فراری که منجر به از دست دادن رده اول در مقابل هم تیمی اش شد گفت:

من به استراتژی فراری اعتماد دارم…

این جمله ایست که بارها از سباستین فتل در دو سال اخیر شنیده ایم. جمله ای که بعد از اشتباه های مکرر استراتژیست های فراری و در واکنش به از دست دادن رده اول، توسط راننده آلمانی این تیم گفته شد.

فتل در گرندپری استرالیا سال گذشته بعد از سبقت از هر دو مرسدس در استارت و پیشتاز بودن در مسابقه با استراتژی اشتباه فراری روبه رو شد و رده خود را به نیکو روزبرگ در استرالیا واگذار کرد.

گرندپری استرالیا

همین اتفاق در کانادا تکرار شد و فتل بعد از سبقتی که در استارت از همیلتون و روزبرگ گرفت با اشتباه استراتژیست های فراری در انتخاب ۲ پیت استاپ در مقابل یک پیت استاپ مرسدس، رده اول خود را در مقابل همیلتون در کانادا از دست داد.

امسال نیز در گرندپری اسپانیا فتل موفق شد در استارت مسابقه از همیلتون سبقت بگیرد اما باز هم استراتژیست های فراری با زود فرا خواندن او به پیت که باعث شد در پشت ماشین بوتاس تایم از دست بدهد و همچنین اشتباه در پیت دوم که در زمان ماشین ایمنی مجازی صورت نگرفت، باعث شد، راننده آلمانی فاصله ۷ ثانیه ای خود با همیلتون را از دست بدهد و در نهایت با لاستیک های هاردتر در مقابل همیلتونی قرار بگیرد که با لاستیک سافت پرواز می کرد.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون

سباستین فتل و لوئیس همیلتون

این بار در گرندپری موناکو پیشتاز جدول قهرمانی از استراتژی اشتباه فراری ها در موناکو متضرر نشد، اما قربانی این اشتباه اینبار مرد یخی، پیشتاز مسابقه بود. فراری خوش شانس بود که نفر دوم در این مسابقه قتل بود در غیر اینصورت باز هم استراتژی اشتباه فراری ها ممکن بود به از دست دادن رده اول در موناکو ختم شود.

شاید این بار قرعه به نام مرد فنلاندی افتاد تا این جمله را در کنفرانس خبری تکرار کند:

من به استراتژی فرراری اعتماد دارم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. اشکان آریا فر

  21

  2

  خیلی با این تحلیل موافقم.
  کیمی رایکونن اگر روحیه بگیره و امتیاز بگیره و رده و عملکردش بیاد بالاتر از وَلتری بوتاس برای اسکودریا فرراری و حتی سباسشن فتل خیلی خوب میشه!!
  چرا که جلوی تاثیرگذاری بیشتر بوتاس رو میگیره و در این صورت همیلتون نمیتونه انقدر به فتل فشار بیاره!!!

  • Mehrdad

   18

   8

   درسته فتل الان تنهاست به تنهای با دو راننده مرسدس داره میجنگه جنگی که نشون دادن مرسدس ها جوانمردی هم درونش نیست و اقای بوتاس پول میگیره به قول خودش تا همیلتون رو قهرمان کنه
   اما وجود کیمی اماده و سریع به سود خودش فتل و تیم فراری تموم میشه
   روز گذشته مسابقه فوتبال دوستانه بود که فتل و کیمی هم بازی کردن و از خنده ها و برخوردشون مشخص بود باهم مشکلی ندارن امیدوارم هم نداشته باشن چون از تنش بین این دو مرسدس فقط سود میبره

   • اشکان آریا فر

    8

    0

    مسابقه بین تیم پیش کسوتان یوونتوس و هنرمندان ایتالیا بود(کیمی و فتل و جیوویناتزی توی تیم یوونتوس بودند)….
    بازی ۵_۵شد
    کیمی جلو این بازیکنای حرفه ای و درحالی که ادگار داویدز هم توی تیمشون بود هت تریک کرد و سه گل از پنج گل تیمشون رو زد!!!
    کیمی باید فوتبالیست میشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. mohamad isac

  15

  7

  فراری تیمی نیست که بخواد راننده ای رو قربانی کنه برای اونا فقط امتیاز تیمی مهمه و رقابت بین دوراننده آزاده امیدوارم فراری تو کانادا هم ۴۳امتیاز کاملو به دست بیاره با این که بیشتر طرفدار فتلم اما هرکدوم اول شدن فرقی نداره

 3. hossein.458

  0

  0

  فراری تو کانادا اکثرا عملکرد خوبی داشته
  همراه با مک لارن ۱۳ بار برنده این گرندپری بوده و از این بابت
  بهترین بوده
  با وجود موتور قدرتمند و مدیریت خوبه تایرها می تونیم امیدوار باشیم
  فراری مرسدس رو شکست بده
  forza ferrari

دیدگاه خود را بیان کنید