مجله خودرو ایران – در دنیای بزرگ خودرو نمی توان نسبت به خودرو های کلاسیک زیبا علاقه نشان نداد، در این مطلب می خواهیم ۵ خودرو زیبای کلاسیک را معرفی کنیم.

شلبی ۴۲۷ کبرا

هر خودرویی که نام کارول شلبی را به همراه دارد ارزش توجه را دارد. این خودرو در سال ۱۹۶۵ به همراه یک موتور ۷ لیتری با توان خروجی ۴۲۵ اسب بخار ساخته شد. با توجه به زیاد بودن نسبت قدرت به وزن، می توان گفت این خودرو از سریع ترین کلاسیک هاست.

جگوار تایپ E

مهم نیست که نام این خودرو ساز را چگونه تلفظ می کنید، همه می دانند که این خودرو ساز، از خودرو سازان صاحب سبک است. این خودرو در سال ۱۹۶۱ رو نمایی شد و با تمجید فراوان روبرو شد. وقتی انزو فراری می گوید این خودرو زیباترین خودرو ساخته شده است، پس می دانیم که این خودرو به انداره ی کافی خوب است.

Jaguar E-Type

جگوار E تایپ

استون مارتین DB5

اگر این خودرو به اندازه ی کافی برای جیمز باند جذاب است، پس می دانیم که این خودرو برای ما هم جذاب خواهد بود. این خودرو داری توان خروجی ۲۸۰ اسب بخار است که می تواند صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در ۸ ثانیه طی و به حد اکثر سرعت ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

استون مارتین DB5

استون مارتین DB5

مرسدس بنز ۳۰۰SL گالوینگ

می توان گفت درها، چراغ های دایره ای شکل و آرم بزرگ تیر های نقره ای جلوی خودرو دلایل کافی برای لقب دادن این خودرو به عنوان زیبا ترین خودرو تاریخ است. این خودرو در سال ۱۹۵۴ با توان خروجی ۲۱۲ اسب بخار تولید شد و توانست به سرعت ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت برسد که سریع ترین آن زمان بود.

مرسدس بنز ۳۰۰SL گالوینگ

مرسدس بنز ۳۰۰SL گالوینگ

لامبورگینی میورا

می توان گفت این خودرو زیبا ترین کلاسیک ایتالیایی است که در واقع وننو زمان خود بوده. این خودرو با موتور ۴ لیتر ۱۲ سیلندر قادر به تولید ۳۵۰ اسب بخار بوده و می تواند در عرض ۴.۵ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر بر ساعت برسد و به حد اکثر سرعت ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

لامبورگینی میورا

لامبورگینی میورا

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

5 دیدگاه

  1. Schumi1

    1

    1

    همه این ماشینها در زمان خود بهترین بودند و هنوزم هستند، ولی واقعا در سال ۵۴ sl300 یه شاهکار بوده ،حتی رکورد سرعت اون زمان رو زده. از نظر ظاهری هم خیلی از زمان خودش جلوتر بوده و همینطور جگوار که طراحی مدرنی داشته. ولی جای پورشه ۹۱۰ خالیه تو این جمع واقعا چیز کمی نداشته از این رقباش؟

دیدگاه خود را بیان کنید