فرمول یک ایران – نیکی لائودا خروج اشتباه لوئیس همیلتون از سکتور دوم پیست گرندپری موناکو را دلیل این تعیین خط ضعیف وی دانست.

همیلتون در نوبت اول تعیین خط گرندپری موناکو عملکرد مناسبی داشت و با خیالی آسوده سراغ نوبت دوم تعیین رفت، که در نهایت رتبه چهاردهم را به دست آورد. هم تیمی لوئیس، والتری بوتاس موفق شد به نوبت سوم تعیین خط برسد و تنها با ۰٫۰۴۵ ثانیه اختلاف نسبت به کیمی رایکونن، جایگاه سوم را در آغاز مسابقه از آن خود کند.

نیکی لائودا در رابطه با عملکرد ضعیف همیلتون در تعیین خط اظهار داشت:

نتوانستیم تنظیمات ماشینش (لوئیس همیلتون) را به خوبی انجام دهیم، بنابر این، این تعیین خط ضعیف اتفاقی نیست. ماشین بوتاس بهتر بود و اختلاف ناچیزی با رتبه دوم داشت.

با عملکرد بوتاس خوشحالیم اما با نتیجه تلاش های لوئیس، اصلا. باید روی نتیجه به دست آمده تجزیه و تحلیل هایی انجام دهیم و اختلافات بین دو ماشین را پیدا کنیم، باید مشخص شود چرا تنظیمات یکسان دو ماشین، نتایج کاملا متفاوتی داشت.

Lewis Hamilton Monaco GP

آیا همیلتون می تواند این شروع بد را جبران کند؟

همیلتون نتوانست در نوبت دوم تعیین خط در رتبه های یک تا ده باشد. او در دورهایی که زد تمام تلاشش را کرد اما زمانی که به موفقیت نزدیک بود، تصادفی برای استافل وندورن راننده تیم مک لارن رخ داد که جلوتر از همیلتون در حال رانندگی بود و همین اتفاق، وی را از رسیدن به هدفش دورتر کرد.
زمانی که از لوئیس پرسیده شد اگر وندورن جلوی او تصادف نکرده نبود ممکن بود تعیین خطش چگونه پیش رود پاسخ داد:

حداقل می توانستم بیشتر تلاش کنم. آن می توانست من را به ده راننده برتر برساند و در نوبت سوم میتوانستم برای ۵ جایگاه نخست بجنگم. حتی اگر تنظیمات ماشینم آن چیزی که باید می بود نبود.

از اینکه والتری را در رتبه سوم میبینم خوشحالم و رتبه ای که او بدست آورده نشان می دهد مشکل بزرگی در موناکو نداریم. فقط باید بررسی شود چرا من نتوانستم عملکردی مشابه عملکرد والتری داشته باشم.

همیلتون پذیرفت که زمان هایی که در نوبت دوم ثبت کرد مناسب نبوده اند و گفت:

دلیلش را نمی دانم، باید با مکانیک های تیم صحبت کنم و هیچ چیزی را به صراحت نمی توانم بگویم. اما هرچه هست، احساس عجیبی است.

وقتی با همیلتون در مورد مشکلی که روز پنج شنبه با تایرهایشان پیدا شد، صحبت شد و احتمال تاثیر آن اتفاق در نتیجه تعیین خط به میان آمد، گفت:

نه این طور نیست. شاید کمی با پرچم زرد بدشانس بودیم و من چهاردهم شدم. دیگر تمام شد!

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

16 دیدگاه

  • Helix H44

   12

   15

   تا یه پست راجع لوییس قرار میگیره بعضی از دوستان که تعدادشون کم هم نیست حمله میکنن زیرش کامنت های صد من یه غاز میزارن که اصلا هیچ ربطی به پست نداره یا اصلا طرف لوییس فن نیست فقط مثل همیشه میاد اعلام تنفر کنه و بره.نمیفهمم چی رو میخوایید ثابت کنید به چی میخوایید برسید.با شخصیت تر از لوییس فن ها ندیدم خدایی هیچ وقت نشد بیان زیر پست هایی که مربوط به فراری یا ردبول باشه حرف مفت بزنن

   • Scu

    7

    6

    یه لوییز فن لگن قرمز خطاب میکرد فراری رو

   • peyman

    5

    1

    فقط برید پست تعین خط اون اخرا یکی یه کامنت گذاشته راجبه کیمی بخونید?
    حال و هواتون عوض میشه???

   • SV5

    6

    5

    لوییس فن ها حرف مفت نمیزنن! میخوای بعضی از حرفهای مفتی که فقط تو این فصل زدن واست ردیف کنم؟
    بوتاس با فتل یکیه!!!!!!!!
    ماشین فتل از رایکونن سریعتره!!!!!!
    فتل تو خیابون راه بیفته نمیشناسنش!!!!!!!(هومن از اونجایی که لینکه اون تغییرات توش به وجود اومد من قبول ندارم حرفتو)

   • سجاد

    8

    2

    اتفاقا کاملا برعکسه همه ما فهمیدیم که لوئیس امروز مشکل داشته علیرغم رانندگی بدش نباید ۱۴ میشد حالا چرا تنظیمات مثل هم بوده بوتاس نتیجه گرفته و لوئیس نه معلوم نیست ولی بچه ها و طرفداری فتل یا فراری نه توهین کردن نه مسخره.ولی برعکسش زیاد اتفاق افتاده وای به حالی که فراری یا فتل بد باشن همینطور توهین میبینی.

   • ch.n

    1

    0

    پارسال لوییس تو همین پیست سوم شد و نیکو دوم. پس معلومه واقعا ی مشکلی وجود داشته. ایشالله که امروز این مشکل برطرف بشه و بتونیم ی رقابت خیلی خوب بین مرسدس و فراری ببینیم.

 1. siavash

  17

  4

  مسابقه بارسلون که بوتاس موتور سوزند کسی چیزی نگفت پارسال همیلتون سوزوند تا خود مدیرعامل اصلی مرسدس رو هم زیر سوال برد
  بزارین یکم بگذره باز شروع میکنه

 2. Ahmadreza2004

  2

  2

  مطمئن باشین همیلتون حداقل سوم میشه
  چون بوتاس سرعتش کم میکنه و همه رو پشت سرش نگه میداره تا همیلتون برسه بعدم به همیلتون راه میده و حداقل سوم میشه همیلتون
  البته اگه فراری بتونه استارت خوبی بزنه و جایگاهشونه حفظ کنه اگه نتونه و بوتاس سبقت بگیره همیلتون اول میشه

دیدگاه خود را بیان کنید