فرمول یک ایرانسباستین فتل پذیرفته است که در حین تعیین خط گرندپری موناکو کمی حریص بوده است و به همین دلیل پول پوزیشن را از دست داده است.

سباستین که با اختلاف ۶ امتیازی در صدر جدول رانندگان قرار دارد، روز پنج شنبه و همینطور در روز شنبه در تمرین سوم حکم فرمایی می کرد و سریع ترین زمان را در اختیار داشت.

با این حال، در تعیین خط، او جایگاه اول خودش در تمرین دوم و سوم را به هم تیمی خود کیمی رایکونن واگذار کرد، او در تعیین خط دوم و سوم سریع ترین زمان را به ثبت رساند تا از پول پوزیشنش محافظت کند و همین طور این اولین پول پوزیشن او پس از نه سال بود. ( آخرین پول پوزیشن کیمی رایکونن در سال ۲۰۰۸ بوده است.)

سباستین در تعیین خط سوم اشتباهاتی داشت که عامل دوم شدنش بودند، اما او در نظر داشت با فشار بیشتر بر ماشین به رده اول برسد که این حریص بودن او هم نتوانست راه بجایی ببرد.

او گفت:

فکر می کنم ماشین خوبی را امروز در اختیار داشتم، ماشین برای رانندگی خیلی خوب بود.

من در دور اول تعیین خط سوم سعی کردم فشار بیاورم، در پیچ پنجم دور بزرگی گرفتم و بعد قصد داشتم در سکتور دوم حریص باشم، خیلی به آن نیاز داشتم.

کمی کنترل ماشین را از دست دادم اما مطمئن هستم اگر از هر کسی بعد از تعیین خط بپرسید به شما خواهند گفت که بهبود زمانی بیشتر ممکن بود.

سباستین فردا مسابقه را در حالی شروع می کند که با رقیب اصلی اش لوئیس همیلتون فاصله ای شش امتیازی در جدول رانندگان دارد، کسی که در تعیین خط دوم نتوانست زمان مناسبی را به ثبت برساند و فردا از جایگاه چهاردم مسابقه را شروع خواهد کرد.

سباستین فتل - تعیین خط گرندپری موناکو

سباستین فتل – تعیین خط گرندپری موناکو

گرچه وتل خارج شدن زودهنگام لوئیس را بی اهمیت جلوه داد.

من به آن اهمیتی نمی دهم، فکر می کنم هر دوی ما فردا برای بهترین خواهیم جنگید.

همیلتون فردا در شروع مسابقه ۱۲ رده با سباستین فاصله خواهد داشت و همین طور رانندگان مکلارن هوندا برای اولین بار در این فصل هردو نفرشان به تعیین خط سوم راه پیدا کردند و جنسن باتن و استافل وندورن از جایگاه نهم و دهم مسابقه را شروع خواهند کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید