موتو جی پی ایران – موتوجی پی فرانسه با پیروزی ماوریک وینالس از یاماها به پایان رسید و این موتورسوار جوان به صدر جدول رده بندی فصل ۲۰۱۷ صعود کرد.

یوهان زارکو از تیم یاماها تک۳ که بهترین عملکرد خود در این فصل را داشت، دوم شد و دنی پدروسا از هوندا رده سوم را کسب کرد. ولنتینو روسی و مارک مارکز نیز هر دو زمین خوردند و در جدول کلی فصل به رده های پایین تر نزول کردند.

در ادامه صحبت‌های پنج موتورسوار برتر موتوجی پی فرانسه را مرور می‌کنیم.

ماوریک وینالس - موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

ماوریک وینالس – موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

ماوریک وینالس:

رقابت پا به پا با یوهان [زارکو] در دورهای ابتدایی مسابقه سخت بود، او خیلی سریع بود و با باک پر ما به اندازه او سریع نبودیم.

او خیلی خوب و سریع از پیچ‌ها خارج می‌شد. در ادامه تایرهای او به مقدار اندکی شروع به از دست دادن کیفیت خود کردند و تایرهای ما شروع کردند به خوب کار کردن، و دور به دور من احساس بهتری داشتم.

در انتها در دور آخر، من همه تلاشم را در گرندپری فرانسه کردم و صادقانه، من بسیار خوشحال و راضی هستم.

تیم در آخر هفته در سطح باورنکردنی‌ای مشغول به کار بودند، امیدوارم ک بتوانیم به همین شکل ادامه دهیم.

بدون شک تایرها در اینجا به خوبی کار می‌کردند، ما امیدواریم این عملکرد را در موجلو نیز ادامه دهیم.

یوهان زارکو - موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

یوهان زارکو – موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

یوهان زارکو:

از کسب این نتیجه حس خوبی دارم و کلمات زیادی هست که می‌توانستم استفاده کنم، اما امروز فقط عالی بوده است.

شرایط مسابقه با تایر نرم برای من بی نقص بود، و خارق‌العاده بود که من توانستم آن گونه برانم و پیشتاز باشم. هیچ تصویری از مسابقه قطر در ذهن نداشتم،‌ اینجا همه چیز نسبت به قطر بهتر بود .

وینالس در دور هفتم از من عبور کرد و از آن لحظه من فقط خوشحال بودم که می‌توانم با او بمانم، و او سریع بود، اما من فکر می‌کنم که این کلید بدست آوردن سکو برای من بود.

[ولنتینو] روسی نیز قوی بود،‌اما جنگیدن در لمانز اندکی پیچیده است چون پیست تنگ است، بنابراین من فکر می‌کردم که حتی رتبه سوم نیز عالی است، اگر آنها آن گونه مبارزه می‌کنند، شاید اتفاقی بیفتد، و من می‌توانم رده بهتری کسب کنم، و این چنین نیز شد.

نتیجه امروز من عالی است و امروز بسیار لذت بخش بود. جمعیت سروصدای بسیاری ایجاد کردند و انرژی مثبت زیادی وجود داشت.

در همان لحظه من آنرا احساس نکردم اما الان می‌فهمم که آنها من را به صدر آوردند و الان از آن لذت می‌برم.

من یک تازه وارد هستم و به عنوان قهرمانی فصل چشم ندارم و مهمترین چیز به پایان رساندن مسابقات و جمع آوری امتیاز است، و امروز من ۲۰ امتیاز بدست آوردم، که عالی است.

 

دنی پدروسا - موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

دنی پدروسا – موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

دنی پدروسا:

من از این سکو خیلی خوشحال هستم چون من می‌دانستم مدیریت مسابقه زمانی که از خط پنجم آغاز می‌کنید کاملا دشوار خواهد بود. فکرِ عبور موفقیت آمیز از اولین پیچ پشت سر آن همه موتورسوار هم خودش باعث فشار زیادی می‌شد.

این وضعیت، تمرینات ذهنی خاصی می‌طلبید، برای تلاش کردن و سریع بودن اما زمین نخوردن، پرتکاپو بودن با حفظ آرامش! اما در نهایت،‌ من یک استارت خوب داشتم، به پیچ اول به خوبی وارد شدم، و سریعا در یک ریتم خوب قرار گرفتم.

من چند رده کسب کردم و همچنین با کال [کراچلو] برخورد داشتم. بابت این برخورد متاسف هستم اما واقعا عمدی نبود. من از دووی [آندره دویزیوسو] عبور کرده بودم و نمی‌خواستم از کال در آن پیچ عبور کنم، اما او اشتباه کوچکی مرتکب شد که راه را اندکی باز کرد، بنابراین من از داخل عبور کردم و ما برخورد کردیم. من خوشحالم که آنجا چیز خاصی اتفاق نیفتاد.

بعد از اینکه مارک [مارکز] زمین خورد، من به فشار آوردن ادامه دادم اما من دو ثانیه پشت موتورهای یاماها بودم. من شروع به احساس مقداری تلق تلق کردم و تصمیم گرفتم که آرام بمانم چونکه نمی‌خواستم اشتباهی مرتکب شوم.

فکر می‌کنم ما مسابقه خوبی داشتیم و نتیجه خیلی خوبی برای قرمانی فصل. مایه تاسف است که در این آخر هفته ما نتوانستیم در تعیین خط عملکرد خوبی داشته باشیم، اما ما با تیم به خوبی داریم کار می‌کنیم و احساسم به موتور اندک اندک در حال بهبود یافتن است.

ما فقط باید همین مسیر را برای مسابقات بعدی ادامه دهیم.

 

آندره دویزیوسو - موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

آندره دویزیوسو – موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

آندره دویزیوسو:

با پایان امروز رده چهارم  نتیجه خوبی بود، و حتی شاید من می‌توانستم برای سکو با پدروسا مبارزه کنم، اما من نمی‌توانم کاملا راضی باشم.

شاید ما بهترین نتیجه ممکن را به خانه می‌بریم چونکه در میانه های مسابقه من مجبور بودم سرعتم را آهسته کنم، به گونه ای که من در برخی مناطق پیست به سختی فشار وارد می‌کردم من داشتم قدرت ساعد راستم را از دست می‌دادم و من قادر نبودم برای تمام مسابقه با شدت یکسان فشار بیاورم.

در آخرین دورها سرعتم کاملا خوب بود و مدیریت کردم تا هر دور را در یک دقیقه و سی و سه ثانیه دور بزنم و در جلوی [کال] کراچلو تا عبور از خط پایان بمانم.

 

کال کراچلو – موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

کال کراچلو:

من امروز با پیچیدن با موتور با تایرهای سفت تر در چرخ جلو، در حال کشمکش بودم، خیلی مشکل بود و من در حال از دست دادن زمان زیادی در میانه پیچ بودم.

اما احساس خیلی خوبی در مناطق ترمزگیری داشتم و خیلی خوشحالم که مسابقه را در بین پنج نفر برتر تمام کردم.

در هر صورت ما مسابقه را تمام کردیم که این بعد از عملکرد نه چندان خوب مسابقه آخر‌، مهم بود.

هدف امروز من بودن در جمع شش نفر برتر بود که ما با حضور در بین پنج نفر برتر مسابقه را تمام کردیم، بنابراین به اندازه کافی راضی هستم.

در موجلو هدف من بودن دوباره در بین شش نفر برتر است، هرچند موتورسواران زیادی وجود دارند که آنجا سریع می‌رانند، و امیدواروم که تایر جدید برایم مناسب تر باشند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید