فرمول یک ایران – یک سال پیش، سرجیو پرز راننده تیم فورس ایندیا با کسب عنوان سومی در گرندپری موناکو، روی سکو رفتن خود را جشن گرفته بود. پایان هفته جاری، زمانی است که پرز امیدوار است بتواند این موفقیت را تکرار کند و یا حتی رتبه بهتری کسب کند، البته در صورتی که بتواند از ابزاری که در اختیارش قرار داده شده به خوبی استفاده کند.

این موفقیت اصلا دور از دسترس نیست. او توانست در گرندپری اسپانیا و به لطف تصادف دو رقیب جلویی اش جایگاه چهارم را در مسابقه به دست آورد.

از زمانی که خردسال بودم همیشه آرزویم رانندگی در خیابان های موناکو بود و هر سالی که به آنجا میروم هیجان زده هستم.

رسیدن به سکو در سال گذشته نشان داد هیچ چیز غیر ممکن نیست. گرندپری موناکو یک مسابقه خاص است، یک عنوان مهم در رقابت های سال. وقتی به فرمول یک فکر می کنید غیر ممکن است موناکو به ذهن شما خطور نکند. مهمترین مسابقه سال که هر کسی آرزوی پیروزی در آن را دارد.

سرجیو پرز

سرجیو پرز

پرز معتقد است این تنها تاریخ نیست که گرندپری موناکو را معتبر کرده:

موناکو پیست مورد علاقه من است به این دلیل که بدون شک بزرگترین چالش در بین پیست های حال حاضر می باشد.

تاثیر راننده در این پیست بیشتر از پیست های دیگر است. هیچ فضایی برای اشتباه نیست و باید ریسک های کوچک را به جان بخرید تا عملکرد بهتری داشته باشید. به نظر من پیست موناکو یک آزمون تمرکز است. آزمونی به مدت دو ساعت که آن را سخت کرده است.

بهترین بخش های پیست، بخش های سرعت بالای آن هستند. در مستقیمی ها که سرعت ماشین بالا می رود باید خیلی مراقب حاشیه پیست بود. بخش کازینو نیز بخش سریعی محسوب می شود که چالش مهمی برای راننده ها است. واقعا جای اشتباه نیست و باید تا بالاترین حد ممکن روی پیست و ماشین متمرکز باشید تا از مسیر اصلی خارج نشوید.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید