فرمول یک ایران – پیرلی پس از اینکه مذاکراتی برای مسیر آینده محصولات خود در گرندپری اسپانیا داشت، به راننده ها اطمینان داد که برای سال ۲۰۱۸ به دنبال ساخت لاستیک های نرم تر برای فرمول یک می باشد.

در بارسلونا، راننده ها جلسه کوتاه و منظم خود را با فیا داشتند تا نظرات شان در مورد لاستیک های سال ۲۰۱۷ را با مدیر مسابقه ای شرکت پیرلی یعنی ماریو ایزولا در میان بگذارند.

در حالی که یکی از موضوعات اصلی که راننده ها به شدت به آن اصرار داشتند، استفاده نکردن پیرلی از لاستیک های هارد یا سخت در مسابقات آینده بود، مذاکراتی نیز در مورد اینکه این شرکت لاستیک ایتالیایی باید تغییرات و اصلاحاتی در سال ۲۰۱۸ داشته باشد نیز به میان آمد.

ایزولا بیان کرده است که این مذاکرات مثبت بوده است و یک اجماع نظر در مورد محافظه کاری پیرلی در انتخاب لاستیک ها برای مسابقات امسال نیز بوده است که بیشتر این محافظه کاری نیز ناشی از عدم اطمینان و آگاهی در مورد سرعت ماشین های سال ۲۰۱۷ می باشد.

ایزولا در همین مورد می گوید:

این یک گفنگوی بسیار جالب بوده است زیرا من شخصا با راننده ها ملاقات داشتم تا نظر آنها در رابطه با محصولات جدید و مسیری که برای آینده در نظر گرفته ایم را بدانم.

من باید بگویم که آن جلسه ای بسیار مثبت بوده است. علاوه بر این، ما تعداد زیادی ایده را رد و بدل کردیم که برخی از آنها فراتر از مباحث در مورد لاستیک بود. به علاوه، از آنجا که در برخی از جلسه ها ممکن است برخی از راننده ها سکوت اختیار کنند ولی در این جلسه این اتفاق رخ نداد و تمام راننده ها ایده های جالبی را ارائه کردند.

لاستیک‌‌های فرمول یک

لاستیک‌‌های فرمول یک

با اینکه ایزولا فکر می کند که هنوز خیلی زود است تا در مورد برنامه ها برای سال ۲۰۱۸ سخن گفت ولی او عقیده دارد که پیرلی باید در تعداد سطوح زیادی بهبود پیدا کند و احتمالا برای سال آینده ترکیب لاستیکی نرم تری را برای مسابقات انتخاب کند.

او در ادامه اضافه می کند:

احتمالا هر کس فکر می کند که ما یک سطح از آنچه که باید باشیم لاستیک های سخت تری انتخاب می کنیم ولی نباید فراموش کنید که میزان توسعه ماشین ها بسیار زیاد خواهد بود و ما قبل از تصمیم گیری برای آینده اندکی باید تامل کنیم.

او همچنین بر این باور است که یکی از اهداف کلیدی برای سال ۲۰۱۸ باید یکسان سازی فاصله بین ترکیبات باشد. او ادامه می دهد:

برای سال آینده ما به لاستیک مدیومی نیاز داریم که کمی سریع تر و به لاستیک سافت نزدیک تر باشد، و همچنین به لاستیک هاردی نیاز داریم که کمی به سمت نرم تر بودن تمایل داشته باشد، پس ما باید محدوده ها را کمی تغییر بدهیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. شاهین

    1

    3

    همیلتون تو کاتالونیا بیشتر از ۳۰ دور با سافت زد و همین لاستیکها باعث بردش شد. واقعا هیچکس فکر نمیکرد لاستیکهای سافتش انقدر دووم بیاره،حتی تیم فراری. همه فکر میکردن فتل با مدیوم توی دورهای آخر میگیرتش ولی لاستیکهای همیلتون واقعا خوب جواب دادن

دیدگاه خود را بیان کنید