مجله خودرو ایران – مهمترین هدف از ساخت خودروهای روباز، اعم از خودروهای رودستر و کابریولت و دیگران ارائه لذت رانندگی در هوای باز و شنیدن صدای خالص موتور است. پس می خواهیم مروری داشته باشیم بر ده خودرویی که با آنها می توان به حد نهایی لذت از سقف باز رسید و در عین حال، خصوصیات خوب نسخه های عادی را هم حفظ کرده اند.

آستون مارتین ونکوئیش S ولانته

آستون مارتین ونکوییش S ولانته

نمای نیمرخ ولانته بسیار دیدنی است؛ نمایی که در عقب خودرو به اوج خود می رسد و اسپیلتر جلوی فیبر کربنی و دیفیوزری که به این امر کمک کرده اند. نمای پشتی هم عضلانی و زیباست و با چهار لوله اگزوزش، زیباتر هم شده است.

آئودی R8 V10 اسپایدر

آئودی R8 V10 PLUS

آئودی تلاش بسیاری جهت ایجاد یک صدای ایده آل در R8 کرده است. شتاب بی نظیر آن را هم فراموش نکنید که به کمک یک موتور تنفس طبیعی بدست می آید و اگر پای توربو در میان بود، قطعاً سریعتر هم می شد. گیربکس را هم فراموش نکنید، تعویض دنده هایش حس سرکشی دارند و در عین حال، مثل یک اسباب بازی سرگرم کننده است، خصوصیت بارز یک سوپراسپرت.

آئودی TT رودستر

آئودی TT رودستر

آئودی همیشه به عنوان یکی از پیشروان در طراحی داخلی خودرو مطرح بوده است که در TT هم این مسئله نمود پیدا کرده است. حالا تصور کنید باز کردن سقف با یک دکمه و نمایش کابین خودرویتان چقدر با افتخار همراه خواهد بود. کابین فضایی که به کمک کنترلها، نمایشگر جادویی اش و مواد فوق العاده ای که در کابین استفاده شده به مانند یک کابین ۱۰۰ هزار تایی می ماند.

لوتوس الیزه

لوتوس الیزه

حالا بهتر است کابین را فراموش کنید! چون الیزه به مانند چاقوی سرآشپز تیز است و چسبندگی بسیار بالایی هم در پیچها از خود نشان می دهد. سیستم تعلیقش هم برخلاف کابینش خشک و خالی نیست و ضربات را به اندازه کافی جذب می کند.

مزدا MX-5

مزدا MX5

این خودرو لذت خالص است؛ نه لذتی از جنس پورشه ۹۱۱ GT3 و نه لذتی از جنس یک ماسلکار، لذتی از جنس سبکی و چابکی. این خودرو با اینکه موتور جالبی ندارد، ولی بسیار سریعتر از آن چیزی است که فکر می کنید؛ چسبندگی تایرهایش هم فراتر از انتظار است و برای این ساخته شده تا به شما یادآوری کند که فقط یک بار زندگی می کنید.

مرسدس بنز S کلاس کابریولت

مرسدس بنز S کلاس

چیزی که از یک خودروی لوکس انتظار دارید قدرت و سرعت نیست، با این حال این خودرو با ۴۴۹ اسب بخار قدرت، صفرتاصد ۴٫۶ ثانیه و حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت(بدون محدودکننده سرعت) شما را راضی می کند. چیزی که مهمتر است، هماهنگی سرعت خودرو با هندلینگ و ترمزهایش است که اینجا به خوبی شکل گرفته است.

مرسدس AMG GTC

مرسدس AMG GTC

اگر یک گزینه لوکس نخواهید، مرسدس باز هم شما را ناامید نمی کند. اینجا یک پیشنهاد اغواکننده دیگر وجود دارد، یک ماسلکار با کابینی که بی شباهت به خودروهای لوکس هم نیست. نمایشگر کاملاً واضح و چرم ناپا که کابین را فرا گرفته. تجهیزات اسپرت AMG مانند فرمان و سیستم صوتی مثال زدنی را هم در نظر بگیرید و حس رانندگی بی نظیری که AMG با نوآوری هایش به محصولاتش تزریق می کند را اضافه کنید تا این خودرو کم و کسری نداشته باشد.

مینی کوپر کانورتیبل

مینی کوپر کانورتیبل

یکی از امتیازات این خودرو، فرمان یکپارچه ای است که در بدترین جاده ها هم عملکرد خوبی از خود نشان می دهد. بدنه هم عملکرد خوبی در عبور از این جور جاده ها دارد. البته انتظار هندلینگ خوب را نداشته باشید، چون به هر حال این خودرو یک هاچ بک است با عقل کم و دماغ گنده!

پورشه ۷۱۸ باکستر S

پورشه باکستر S

یکی از بهترین گیربکس های جهان را دارد که نه خیلی کوبنده و نه به حدی تیز که راننده را اذیت کند. صندلی هم بسیار عالی است و به خوبی مسافر را در بر می گیرد. شاسی هم حرفی برای گفتن باقی نمی گذارد و با تجربه ای که از ساخت کیمن GT4 بدست آمده، بسیار بالانس شده است و نقد آن کار هر کسی نیست.

رنجروور ایووک کابریولت

رنجروور ایووک کابریولت

دزدیدن سقف ایووک آن را تبدیل به تنها شاسی بلند لیست ما کرده است. هنوز هم حس شاسی بلند بودن را با خود به همراه دارد و در عین حال سقفش باز می شود. برخلاف ماهیت بدون سقفش، این خودرو یکی از بهترین ها برای یک زمستان سرد است. تجهیزات گرمایشی آن به مانند یک رنجروور کامل است و صندلیهای گرم و نرمی هم دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. king soltan

    1

    0

    با سلام
    همیشه تو بهترینها در دنیای خودروها همیشه چندین برند آلمانی با چندین نماینده قلدر همیشه در هر سگمنتی وجود دارند.انگار لیستهای برتر خودرویی بدون خودروهای آلمانی کامل نیس ولی آرزو که بر جوانان عیب نیست من اگه پول داشتم صد در صد یکی از محصولات مرسدس و یا آئودی را انتخاب می کردم ولی تو این لیست یکی از بهترین علایق شدید من به مزدا MX5 هستش واقعا تعادل بسیار خوبی از یه موتور با ماشین خالص هستش

دیدگاه خود را بیان کنید