فرمول یک ایران – نیکی لائودا مدیر غیراجرایی تیم مرسدس یکی از مخالفان صد در صد قرارداد تامین موتور با مک لارن است و هر گونه توافقی را وتو خواهد کرد.

با وجود اظهارات زاک براون درباره ی اینکه هوندا در آینده نیز با مک لارن همکاری خواهد داشت، شایعاتی درباره ی فسخ قرارداد این دو کمپانی و توافق مک لارن و مرسدس شنیده می شود.

مدیر تیم مرسدس، توتو ولف با انکار این شایعات درباره ی همکاری مک لارن و هوندا گفت:

حضور ادامه دار هوندا برای فرمول یک مهم است.

شک ندارم که آن ها می توانند مشکلاتشان را حل کنند.

نیکی لائودا ، ران دنیس و آلن پراست

نیکی لائودا ، ران دنیس و آلن پراست

نیکی لائودا نیز در برابر هر گونه توافقی بین مرسدس و مک لارن مقاومت خواهد کرد:

من آن [توافق] را وتو خواهم کرد. دو سال گذشته من التماس می کردم که موتور خود را به ردبول بدهیم، اما من چنین کاری را امروز نمی کنم.

به جای ارتقاء یکی دیگر از رقبا، ما باید به طور کامل بر روی دوئل خود با فراری تمرکز داشته باشیم.

به نظر می رسد که با توجه به قوانین موتوری فعلی، هر گونه توافق بین مرسدس و مک لارن بی معنی و ناشدنی باشد و هوندا برای فصل ۲۰۱۸ فرمول یک، موتور تیم های مک لارن و سائوبر را تامین خواهد کرد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

 1. رولوشن

  4

  1

  به نظرم اگه حتی برای سال بعد مکلارن را با مرسدس ببینیم خوش بینانش اینه که برای سومی بجنگه.
  آخه سخته که یه تیم چهار پنج تو کورس نباشه و یکهو به سکوی اول فکر کنه ،همه چیز که انجین نیست خیلی چیزها باید با هم جور در بیاد. ردبول امسال را ببینید دیگه حتی یه تیم همه چیز تمام با موتور ضعیف نیست.

 2. SV5

  13

  3

  قطعاً به مکلارن موتور نمیدن همین جوریش به زور دارن از پس فراری بر میان با کاری که دو سال قبل با ردبول کردن هم کاملاً واضحه که دنبال رقیب تراشی نیستن. مکلارن هم تیم باسابقه ای هست و اگه به رتبه های بالا برسن قطعا می تونن به اندازه سه تیم برتر پول خرج کنن.

   • محمد

    2

    2

    الان بحث چه ربطی به همیلتون داشت؟
    لازمه که بری ۲۰۰۷ مک لارن و دوئل آلونسوی دو بار قهرمان جان رو با همیلتون تازه به اف وان وارد شده رو ببینی

 3. احمد

  4

  3

  با شناختی که من از ژاپنیها دارم و سایقه درخشان هوندا تو فورمول وان با تلاش شانه روزی و پشت کار مشکلاتشون رو حل میکنند و جزو رقبای مرسدس و فراری میشنن اونها تو تکنولوژی موتور تک سیلندر مشکلی ندارند ولی وقتی قراره سیلندرهارو کنار هم قرار بدن مشکل ایجاد میشه شک نکنید درستش میکنن

 4. Mechaniker

  3

  0

  به نظرم اگه کاری باعث جذاب تر شدن فرمول بشه،در نهایت همه تیما ازش سود میبرن،هیچ کس مسابقاتی که یه قطبی یا دو قطبی باشه رو دوس نداره،تصور کنید اگه مثلا ۴یا ۵ تیم با رانندہ هاشون تو کورس باشن چقدر مسابقات لذت بخش تر میشه

 5. kh. n

  3

  1

  به هر اندازه هزینه کنی نتیجه میگیری.
  اگر امسال فراری داره با مرسدس رقابت میکنه هزینه کردن.
  مکلارن از هوندا هم موتور میگیره هم پول?

 6. بهادر رحمت

  1

  1

  کازورث کجایی دقیقا کجایی؟ تغییر قوانین می خوایم آخه این چه موتوریه که همش باید بیشترین هزینه ماشین روی موتور باشه اونم در حدود ۲۷-۲۸ میلیون دلار برای یک موتور! با تمام متعلقات

  • ferrari

   0

   0

   چرا فکر میکنین کازورث میتونه به داد مکلارن برسه؟؟ اگه از هوندا تواناتره پس چرا کاری نمیکنه؟؟ چرا مکلارن با کارث قرارداد نبسته؟؟ کسی جلوی کازورث رو گرفته؟؟ به هرحال موتور های توربو هم یک نو چالشه و تیم ها باید از پسش بربیان.

دیدگاه خود را بیان کنید