فرمول یک ایرانوالتری بوتاس راننده مرسدس معتقد است که نگه داشتن سباستین فتل در اواسط مسابقه گرندپری اسپانیا کار و ماموریت او بوده است، بنابراین او می توانست به هم تیمی اش، لوئیس همیلتون برای بدست آوردن زمان کمک کند.

راننده فنلاندی نقش کلیدی در مسابقه بارسلونا داشت و با نگه داشتن فتل پشت سر خودش باعث شد تا همیلتون به راننده فراری نزدیک شود و در پایان نیز پیروز مسابقه باشد.

فتل اما از این وضعیت اصلا خوشحال نبود اما بوتاس می گوید که رویکردش کاملا قابل درک بوده است و او پول می گیرد تا به مرسدس برای پیروزی کمک کند:

من هر کاری که می توانستم کردم تا سباستین را پشت سرم نگه دارم و باعث شوم که زمان از دست دهد و دیدیم که چگونه پیش رفت.

در آن مقطع کار و ماموریت من این بود. اما تفاوت سرعت بیش از حد زیاد بود و او در نهایت از من عبور کرد اما من فکر می کنم که به تیم کمک کردم.

سباستین فتل و والتری بوتاس

سباستین فتل و والتری بوتاس

راننده ی فنلاندی در نهایت با سوختن موتورش از مسابقه کنار رفت اما او به یک نتیجه ی خوب تا قبل از حادثه پیچ اول با کیمی رایکونن و مکس ورشتپن، امیدوار بود:

فکر می کنم که شروع و گریز خوبی در ابتدا داشتم و بسیار زود به بچه های پیشتاز رسیدم اما راستش در آن زمان [پیچ اول] جایی برای رفتن نداشتم.

در ابتدا به چپ نگاه کردم اما فضایی وجود نداشت. سعی کردم به داخل پیچ بروم زیرا یک شکافی وجود داشت اما سباستین به آن نزدیک بود و من به پشتش چسبیدم.

برخورد رایکونن با والتری بوتاس

در پیچ یک من سعی کردم که داخل را نگه دارم و بدیهی است که راننده های خارج پیچ همیشه سعی می کنند از شما سبقت بگیرند و فکر می کنم که برخورد من و کیمی از روی بدشانسی بود.

من سعی کردم تا موقعیتم را حفظ کنم و احساس کردم که فضایی برای بیشتر از دو ماشین وجود ندارد و بعد برخورد نیز بسیار [با ماشین] در تقلا بودم.

باید مسابقه را با سکو به پایان می رساندم و این نتیجه ناامیدکننده است اما رفتن به موتور قدیمی نیز برای ما یک ریسک بود. اما این تنها گزینه ما بود و این زندگیست [کاری نمی توان کرد].

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

26 دیدگاه

 1. F1 fan

  40

  10

  کلا اون جمله معروف سنا رو بردی زیر سوال
  اولین بار شنیدم یا راننده بگه “وظیفه” من این بود که به هم تیمیم کمک کنم
  این کار رایجیه(ساندویچ کردن) ولی اینکه بیاد بگه وظیفم این بود نشون میده که هنوز خودشو در حد مرسدس نمی دونه
  مرسدس بیشتر بادیگارد برای همیلتون استخدام کرده تا راننده

  • Sina

   25

   9

   اره خب.توى تیمى باشى ک مدیرهاش همه جوره اون بریتانیایى رو ساپورت کنن این حرف ک خب جاى بحث نداره.
   توى دنیا پول و پرچم خیلى مهمه.
   همه بسیج شدن تا ى بریتانیایى رو قهرمان کنن
   چند سال اخیر هم ک ب مشکل خورد واسه بودن ى متعصب المانى بود ک ب حرفشون نمیکرد ولى امسال همه وظیفشونه ک قهرمانى رو بدن ب همیلتون.
   در ضمن بگم ک اصلاً در حد مرسدس نیست بوتاس.اونم فقط بخاطر حمایت هایى ک توتو داره اوردش.

   • Ghost 44

    6

    0

    جناب سینا بنده یه معذرت خواهی بهت بده کارم ( مربوط به قسمت قبله، من قضاوت نادرست و زود هنگام کردم).
    راجب رایکونن هم اگه مسابقات ۲۰۰۸ رو نگاه کرده بودی، حتما مسابقه چین یادته که رایکونن تو مستقیمی اصلی (نه استارت) اون علامت زشت رو نشون فیسیچلا (راننده فورس ایندیا) نشون داد.

   • yasin

    10

    7

    قشنگ مشخصه معیار انتخاب راننده ی مورد علاقه ات ملیت گراییه نه چیز دیگه ای.خوشحالم طرفدار همیلتون نیستی.

  • Ghost 44

   17

   8

   دوستانی که می فرماین مرسدس یه بادیگار استخدام کرده تا راننده یا می فرماین که همه بسیج شدن تا یه بریتانیایی رو قهرمان کنن،
   باید یادشون بیاد که فراری بارها این کارارو کرده(بیشتر از هر تیمی) یادتون هست چند بار باریچلو رو فدای شوماخر کردن، شاهکارشونم مسابقه اتریش بود که باریچلو رو مجبور کردن مقام اولشو بده به شوماخر اونم درست دور آخر و نزدیک پرچم به شوماخر راه داد و موقع جایزه دادن تماشاگرا هم شوماخر رو حسابی هو کردن. یادتون نیست چطور تو مسابقه هوکنهایم ماسا رو مجبور کردن مقام اولشو به آلونسو بده و ماسا هم رو سکو چقدر گریه کرد.
   اون موقع حرفی از بادیگارد و بسیج نبود.

   • محمد بوشهر

    7

    1

    آفرین به این حافظه، هیچ وقت اتریش یادم نمیره

   • Hope

    5

    2

    افرین به این حافظه خوب،میخواستم بیام بتایپم که دیدم بهتر از من شرح دادی

   • یاسر

    0

    5

    حق با شماست برادر کار زشت زشته در مرام ورزش و اخلاق حرفه ای نیست فراری اون وقت ها کرد تو حافظه تاریخ هم مونده ولی الان مرسدس نباید این کار بکنه ولی از حق نگذریم این بوتاس دیگه خیلی …. آره فقط اومده کاره فتل رو خراب کنه به همون دوران برگرد ببین نه ماسا نه باریچلو تا این حد(منظورم بوتاسه) دیگه نبودن ماسا خودش یازده برد داره و قهرمانی رو تو پیچ آخر مسابقه برزیل از دست داد و همچنین باریچاو ۹ تا برد داره ولی در کل تیم ها برای پول های رده بندی آخر فصل قهرمانی سازندگان همه کار میکنن

   • Ghost 44

    7

    0

    یاسر عزیز فرمایش شما متین، به قول شما کار زشت به هر حال زشته. ولی بعضی از دوستان جوری روی این مساله مانور میدن، مثل اینکه اولین باره یه همچین چیزی رو می بینن. ضمنا دوست عزیز باریچلو هم مثل ماسا ۱۱ تا مسابقه رو برده نه ۹ تا.

 2. مصطفی

  12

  11

  واقعا راننده ی بی لیاقتو و بدبختیه .. بایدم از خداش باشه تو مرسدس باشه حالا هر کارم که بگن انجام میده تو عمرش نمیتونست برنده بشه اما حالا با مرسدس شده نهایته خاستش بود که بهش رسید .. لیاقتش همینه که واسه همیلتون مسابقه بده

  • Mojtaba

   0

   0

   دوست عزیز بوتاس مجبور شد با پاوریونیت قدیمی مسابقه رو شروع کنه و بعد از برخورد ابتدای مسابقه اون ماشین دیگه هیچ شانسی برای پیروزی نداشت صرف نظر از اینکه رانندش کی باشه
   استراتژی مرسدس برای گرفتن سکوی اول کاملا درست بود و اصلا ربطی به بادیگارد و اینجور حرفها نداره بوتاس هم بهترین کاری که میتونست انجام بده رو انجام داد حالا اینکه برد همیلتون باعث شده یه عده از بوتاس بدشون بیاد بحث احساسات و تعصبه بوتاس تا الان بد نبوده یک سکوی اول و یک پول پوزیشن گرفته و تنها نقطه ی تاریکش همون اسپین شدنش بوده

 3. peyman

  21

  0

  یعنی پر رو تر از شبکه ورزش تاحالا ندیدم من .راست راست مردم میزاره سرکار
  موتو جی پی لمانز تو لیست پخششون هست .نکنه باز خراسانی بیاد ؟وای ن اینجوری رو طرفداری موتور اسپورت خیلی تاثیر منفی میزاره امدوارم پخش نکنن

 4. مهرداد

  14

  9

  به این هم میگن ورزشکار؟
  خدای تن همه راننده های فرمول یک رو توگور لرزوند این بشر
  کجای روزبرگ ببینی کی جات نشسته
  چه باحال هم میگه من پول میگیرم همیلتون رو قهرمان کنم
  گفتم قبلا اینو اوردن فقط واسه همین کارا جلوی فتل رو گرفتن کوبیدن به ماشینای مدعی دیگه تا همیلتون قهرمان شه بیبخود نبود همیلتون موافق حظورش بود
  بوتاس هیچ وقت تو فرمول یک کسی نمیشه

 5. #احمد

  15

  3

  به عنوان یک بیننده مسابقات فرمول ۱ اصلا دوست ندارم راننده ای برای برد همتیمیش مسابقه بده، یا خیلی راحت بهش راه بده. حالا فکر کن ماشینش مرسدس هم باشه!!!!! ای کاش هیچوقت تو فرمول ۱ نبینیم همچین راننده هایی رو. امثال بوتاس خیلی زود فراموش خواهند شد.

  • just.jeep.cj5

   15

   13

   دوستانی که به بوتاس ایراد میگیرن اول به نگاه به تاریخچه تیم مورد علاقشون بندازن بعد ازش ایراد بگیرن.نفرت شماهارو درک میکنم سوچی که فتل پشتش موند و دوم شد اسپانیا هم پشتش موند و همیلتون قهرمان شد.دوستان وقتی خبری میخونین لطفا موقع تحلیل و ابراز نظر بیطرف باشین.اینجور تحلیل کردن واقعا برازنده به عاشق فرمول یک نیست

  • Sina

   1

   1

   فقط این رو میدونم ک نیکو رو طورى تحت فشار قرار داده بودن(از رئیس خود دایملر تا نیکى لائودا بعنوان مدیر غیر اجرایى)ک فقط بدنبال قهرمانى بود و بعدش رفتن از مرسدس.
   با اینکه طرفداراى همیلتون بر این باور هستن ک از ترس شکست خداحافظى کرده.
   شماها درست میگین!?
   طرفدارى الونسو میدونن تیم طرف راننده دیگر رو داشته باشه چقدر سخته.

 6. احمد

  2

  1

  لازمه که این چیزارو دوستان ببینند تا به شخصیت منش و پرستیژ نیکو پی ببرند کم پیدا میشند آدمهایی که خودشون رو به پول توی اون سطح نفروشن.حالا کم کم میشه فهمید که دلیل خداحافظی زود هنگام روزبرگ چی بوده.

دیدگاه خود را بیان کنید