فرمول یک ایران – مدیر تیم مرسدس، توتو ولف کمک والتری بوتاس به لوئیس همیلتون برای پیروزی در گرندپری اسپانیا را ستود.

راننده فنلاندی در همان برخورد دور اول، کنار رفتن کیمی رایکونن و مکس ورشتپن را نظاره کرد و در ادامه با نگه داشتن سباستین فتل پشت سر خود، به پیروزی هم تیمی اش کمک زیادی کرد.

با اینکه بوتاس به دلیل سوختن موتور قدیمی اش مسابقه را تمام نکرد اما توسط مدیر تیمش ستایش شد و ولف اظهار کرد:

من بسیار خوشحالم، نتیجه مسابقه اسپانیا یک تلاش تیمی بود. من والتری را فراموش نخواهم کرد. مسابقه او پس از برخورد پیچ اول کاملا به پایان رسیده بود اما او [در این پیروزی] نقش داشت.

[فراری] می دانست که خطر آندرکات از طرف ما وجود دارد زیرا ما با موفقیت توانستیم نزدیک آن ها بمانیم. در مسابقه کاملا یک سیر تکاملی طی شد و ماشین بسیار خوب بود و خوب سباستین را دنبال کردیم.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس ، مرسدس - اسپانیا 2017

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس ، مرسدس – اسپانیا ۲۰۱۷

با توجه به اختلاف امتیار دو راننده مرسدس، ولف همچنین درباره ی اینکه آیا بوتاس در مرسدس راننده دوم است نیز گفت:

در حال حاضر لوئیس با اختلاف زیادی پیشتاز جدول قهرمانی است اما ما هنوز در مسابقه ی پنجم هستیم و ما هیچ وقت به این زودی بین رانندهایمان تصمیم نگرفته ایم و همچنان ادامه خواهیم داد.

بیایید ببینیم که در چند مسابقه ی آینده چطور می شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

46 دیدگاه

  • Helix.H44

   8

   31

   وتل چند ثانیه پشت بوتاس از دست داد؟ ۲؟ ۳؟ ۴؟ اگه دور ۴۴ سبقت نمیگرفت دور ۵۴ میگرفت .بوتاس کمک کرد لوییس زود تر سبقت بگیره ولی لوییس قطعا مدیون بوتاس نیست مدیون استراتژی خوب مرسدسه

   • Hamid

    15

    5

    وقتی لوییس از پیت استاپ اول بیرون اومد ۸ثانیه پشت فتل بود ، بعد با توجه به اختلاف لاستیک‌ها که باید فتل دوری یک ثانیه دور می‌شد بوتاس کاری کرد که فاصله بشه ۳ ثانیه پس مطمین باش که نمی‌تونست فتلو بگیره.

   • Helix.H44

    3

    10

    حمید جان اگر قرار بر اختلاف لاستیک هاست اخر مسابقه لوییس سافت داشت وتل مدیوم.بنا بر حرف شما دوری یک ثانیه لوییس باید سریع تر می بود بالاخره دور ۴۴ اگه نمیشد دور ۵۴ میگرفت فتلو.۱۰دور دیرتر دیگه ۱۰ ثانیه جبران میکرد لوییس اختلافشون که بیشتر از ۱۰ ثانیه نمیشد میشد؟ پس شما حتما اشتباه میکنی .اختلاف ۸ ثانیه ای رو لوییس با سیفدی کار کم کرد نه با کاری که بوتاس کرد

   • Mostafa

    13

    3

    این حرفت نشون میده که درک کاملی از فرمول یک نداری . یه لاستیک نرم تر تو چند دور اولیش در برابر یه لاستیک هارد تر یا کهنه تر اختلاف تایم قابل توجهی داره که چند دور ابتدایی وتل با سافتو پشت بوتاس از دست داد به نظر من بالای ۵ ثانیه ضرر کرد . از اون ورم همیلتون تا دو سه دور بعد سبقتش از وتل لاستیکاش سریع تر بودن دیگه یه مقدار فرسوده شدن رفت رو حالت نگه داری لاستیک پس اگه از اول فاصلشون بیش تر بود و وتل کنار همیلتون از پیت در نمیومد قطعا لوئیسم نمیتونست ۱۰-۱۵ دور به لاستیکش فشار بیاره و به وتل برسه چون تمومشون میکرد.

   • Helix.H44

    3

    3

    مصطفی جان من درک کاملی از لاستیک ها دارم منتها دارم از زبان حمید صحبت میکنم حمید میگه وتل با سافت دوری یک ثانیه سریع تر بود من دارم بهش میگم همیلتون هم با سافت دوری یک ثانیه سریعتر بود.با هرکسی باید با زیان خودش صحبت کرد

   • ali911

    7

    3

    داداچ وقتی فتل از کمند بوتاس رها شد دوری سه ثانیه داشت ازش فاصله می گرفت دو دور پشت بوتاس ینی شش ثانیه. حتی اگه اون قضیه سیفتی کار هم به وجود می اومد، باز اختلاف شش ثانیه داشتن که حداقل شش دور طول می کشید همیلتون به فتل برسه و دیگه هم اون طراوت اولیه تایر رو نداشت تا به راحتی سبقت بگیره.

  • Ghost 44

   12

   8

   جناب ferrair بنده اصلا به درست یا اشتباه بودن حرف جنابعالی کاری ندارم. فقط از خدمت شما و دوستان عزیز یه سوال دارم. اگه به جای بوتاس، کیمی رایکونن قرار داشت و جای همیلتون و فتل هم عوض می شد، آیا رایکونن به همیلتون راه می داد و میگفت شما داری واسه برد تلاش میکنی بفرما برو من جلوتو نمی گیرم؟؟؟ اگه این کارو میکرد، بله حق با شما و دوستانه.

   • Hamid

    3

    1

    داداش هلیکس اولا ممنون بابت ادب و اینکه واقعا دوس داشتنی هستی.
    در مورد بحثمونم اگه توجه کنی فتل بعد اینکه از پشت بوتاس آزاد شد دور بعدشو یکو نیم ثانیه از همیلتون سریعتر زد و دوره‌ای بعدشو حداقل نیم ثانیه.
    حالا شما تصور کن فتل حداقل ۱۵ دور با اون لاستیک‌ها می‌زد و این فاصله باز کردنو با۸ ثانیه اول جمع کنید به مراتب بیشتر از ۱۰ ثانیه میشد.
    به نظر من اگر بوتاس نبود و سیفتی کار پیش نمیومد چند دور آخر مسابقه واقعا هیجان انگیز میشد

   • ferrari

    4

    2

    دوست عزیز این حرف شما چه ربطی حرف من داره؟؟ شما و بعضی از دوستان دیگه دوستدارین از هر روشی که شده از راننده ها بت بسازین یه سری از دوستان طرفدار فتل قبلا میگفتن مرسدس قوی تره و بخاطر نبوغ فتله که فراری داره با مرسدس رقابت میکنه من همون موقع هم به این دوستان گفتم که اینطور نیست الان این اتفاق برای همیلتون داره میفته و مدیر مرسدس اعتراف کرده که این پیروزی رو مدیون بوتاس هستن اما شما قبول نمیکنید.

   • ali911

    2

    2

    اون کارو نمیکرد ولی متاسفانه مث کاری که تو چین انجام داد به سب هم به اون راحتی راه نمی داد. واقعا حسرت می خورم که همیلتون همتیمی به اون خوبی داره بعد رایکونن جوری دفاع میکنه که سبقت از اون از ریکیاردو سخت تر باشه!

   • Ghost 44

    3

    1

    جناب ferrari من که اون بالا هم گفتم این سوال من جواب کامنت شما نیست، من این سوال کلی رو نه تنها از شما بلکه از بعضی دوستان هم پرسیدم.
    بنده از همیلتون نمی خوام بت بسازم، همیلتون هم خیلی اشتباه داشته همون طور که خیلی از راننده ها داشتن.
    حتما که بوتاس در پیروزی همیلتون نقش داشه، شکی درش نیست و اینم درست نیست که پیروزی همیلتون صددرصد بخاطر بوتاس بوده.

   • Ghost 44

    3

    1

    جناب ali911 بله تو چین راه نداد چون مدیریت تیم ازش نخواست چون با اون وضعیت رانندگی رایکونن، صددرصد معلوم بود که فتل می تونه ازش سبقت بگیره. مسابقه آذربایجان سال قبل دیدین که فراری تا دید فتل از رایکونن سریع تره و فتل داره بهش میرسه بهش گفتن که از سر راه فتل بره کنار و اونم بلافاصله بهش راه داد.
    تو این سالایی که دارم مسابقات رو می بینم به دفعات دیدم که فراری هیج ترسی از دادن دستور تیمی نداره و اگه ضرورت داشته باشه فورا دستور تیمی میده.

   • پویان

    2

    0

    دوستان عزیز مطمئنا اگر دستور تیمی برای کیمی میومد اون هم راه میداد همونطور که یادمه پارسال تو آذربایجان براحتی این کار رو کرد. اینکه چرا تیم تو چین این دستور رو نداد بخاطر این بود که جایگاه کیمی با این همه افتخار و تجربه با شخصی مثل بوتاس که اولین گرندپری عمرش رو دو هفته پیش برده در تیم ها قابل مقایسه نیست! صد در صد جوری که با کیمی تو فراری بخورد میشه با بوتاس تو مرسدس نمیشه و نخواهد شد!

  • Ali

   14

   4

   نیکو قبل از همیلتون تو مرسدس بود و جایگاهش هم کاملا مستحکم بود.پتانسیل رانندگی و ویژگی هاش هم بسیار به ماشین در اختیارش میخورد.ولی بوتاس از اول هم فقط برای یک سال آورده شده.

  • J.J

   6

   1

   بهرام جان دمت گرم من طرفدار نیکو هستم همه جوره ولی بوتاس پیست روسیه فراموش نشدنی بود و همچنین در این مسابقه همه جوره برای تیم مایه گذاشت …
   شاید فتل سال آینده تو بنز باشه جای بوتاس اما خدایی تو این پنج مسابقه با توجه به اینکه فقط پنج مسابقه با بنز بوده عالی بوده
   نیکو هفت سال با بنز بود که اون نیکو افسانه ای شد.

  • mojtaba

   2

   2

   کاملا غیر منصفانه تازه پنج مسابقه با تیم بوده یک بار اول شده و دو تا سکو هم گرفته تازه همین مسابقه هم با پاوریونیت قدیمی مجبور شد به پیست بیاد نیکو چند سال تو مرسدس بود کلی هم پشت سر همیلتون موند تا بالاخره تونست قهرمان بشه

   • Sina

    0

    1

    ۵مسابقه١برد و دو سکو کلى حمایت.
    اولاً نیکو و شوماخر مرسدس رو مرسدس کردن
    اون سالهایى ک همیلتون داشت با مکلارنى ک تا حدى حکم مرسدس رو داشت واسه سوم چهارمى رقابت میکرد نیکو توى ماشین اون سالهاى مرسدس برد و سکو میاورد.
    سالهایى ک عمراً بوتاس نمیتونست همچین کارى کنه.
    ۴سال از ٧سال فقط کار روى ماشینى بود ک الان کسایى مثل همیلتون و بوتاس دارن باهاش پرواز میکنن

 1. مصطفی

  12

  3

  جوانمردانه نیست اما خب ی تیمن و برا موفقیتشون هر کاری میکنن .. اولیو از وتل گرفتن.. بدبخت بوتاس تا آخره فصل همش کارش همینه باید دستوراته تیمیو اجرا کنه

 2. Hamid

  4

  3

  دوستان گلم چرا فکر میکنید بوتاس راننده دوم تیمشه ؟!
  باور کنید اینطوری نیس اون هرچی بگذره بهتر میشه بهتون قول میدم اخر فصل بالاتر از همیلتون قرار بگیره
  رده بندی اخر فصل اینطوری میشه
  ۱ فتل
  ۲ بوتاس
  ۳ همیلتون
  ۴ رایکونن

  • Yasin

   5

   6

   داداش از این کامنتت اسکرین شات میگیرم تا اخر فصل.بابا این قدر از بوتاس و سیفتی کار و ماسا مایه نذارید.لوییس سبقت رو تو شرایط مسابقه گرفت دلیلشم واضحه تو سکتور سه کاملا از فراری سرتر بود سکتور سه هم که وصله به مستقیمی بخاطر همین توی ورود به کفی اصلی فاصله وتل و لویس کم شد و راحت با خلا پشت سبقتش رو تکمیل کرد.لاستیک وتل سافت هم بود باز سبقت گرفته میشد.

   • bahram

    3

    1

    اقا یاسین لاستیکاشون موقع سبقت یادته؟
    تفاوتشون اول مسابقه با لاستیک یکسان چقدر بود؟
    اینو چند بار پرسیدم جواب ندادی

   • Yasin

    3

    1

    بهرام:تفاوتشون موقعی که لاستیکا یکسان بود اوایل مسابقه دو و نیم ثانیه بود که بعد از چند دور تیم ازش خواست سریعتر بشه و لویس اومد نزدیک وتل رسید زیر ۱/۸ثانیه دقیقا بخاطر همین نزدیک شدن فراری پیت زود هنگام انجام داد و اشتباه کرد.

   • ali911

    1

    0

    یه سوال یاسین جان، چجوری شد ۲٫۵ ثانیه؟

   • Yasin

    1

    0

    Ali911:توی استارت وتل افتاد جلو و لویس هم بخاطر استفاده از هوای تمیز این فاصله رو باز کرد و ثابت نگه داشت تا منتظر دستور تیم باشه.دور شونزدهم هم تیم بهش گفت رسیدیم به نقطه بحرانی مسابقه که باید فشار بیاری و سبقت بگیری و لویسم اینکارو داشت انجام میداد نزدیک که شد وتل رفت پیت.

   • ali911

    0

    0

    والا تا جایی که من می دونم فاصله جهت اجتناب از باد کثیف یه ثانیست. بعدشم که چه دلیلی داشته که نتونسته با تایر یکسان سبقت بگیره و اینکارو با تایر نرمتر انجام داده؟ کاری که سب تو استرالیا کرد واضح بود نگهداری از لاستیک چون کاملاً تحت کنترل سب بود ولی این یکی فکر نمی کنم.

  • Mostafa

   2

   1

   عزیز من طرفدار همیلتون نیستم ولی یه راننده درجه یکه .
   با امثال بوتاس قابل مقایسه نیست. دور آخر با لاستیکی که ۳۰ دور زده بود کلی هم پست وتل لاستیکش خورده شده بود فاستس لپ زد.
   ولی امیدوارم وتل بتونه شکستش بده اما مطمئن نیستم

   • داریوش فتل مرسدسی

    0

    0

    همیلتون راننده درجه یک نیست فقط تنها شانسی که آورده راننده مرسدسه.شما به فرناندو آلونسو نگاه کن که تو تیم انگلیسی مک لارن چقدر ضعیف شده حالا اگه همیلتون فکر میکننه راننده خوبیه بره تو تیم مک لارن مسابقه بده.

 3. فرزاد

  3

  2

  با ایرانی جماعت نمیشه مثل ادم صحبت کرد
  باید با زبون ایرج میرزا صحبت کرد تا بهشون بفهمونی که بحث و جدل کردن بی فایدست

  • J.J

   2

   0

   فرزاد جان با فرهنگ عزیز که اهل آلمان یا اتریش یا سوئیس هستید در همه جای دنیا چنین فضا های مجازی وجود داره که بهش میگن فورروم و دقیقا مشابه همین اتمسفر در اون فرروم ها جریان داره
   و ربطی به منطقه خاصی از دنیا نداره
   از همه مهمتر اینکه سعی کن بهتر و باز تر دنیای اطرافت رو ببینی تا متوجه فاصله خودت با جماعت ایرانی بشی و سعی کنی خودت رو به سطح فکر جماعت ایرانی برسونی
   چون به نظر میاد از کامنتی که گذاشتی معلومه که با جامعه و جمعیت ایران خیلی فاصله زیادی داری.

 4. Ferrari for EVER

  3

  4

  ینی روی توتو رو برم ک خودشم اعتراف میکنه…خیلی مونده مثه فراری مسابقه بدن و ببرن.ب امید روزی ک مرسدس جلو همه رسوا شه و دیگه تو هیچ مسابقه ای حتی اسمشم نیاد.

  • F1Ferrari

   0

   0

   ???خیلی دلت از بوتاس پره ولی خب تیم تیمه اگه رایکونن هم بود همین کار رو برا وتل باید میکرد دقت کن باید اینکار رو میکرد مطمعن باش مرسدس تا اخر فصل نمیتونه هی از روی شانس اول بشه از بوتاس نه برا نگه داشتن فتل بلکه برا اوت کردن رایکنن متنفرم

  • J.J

   0

   0

   دوست عزیز دقیق تر و باز تر نگاه کن مرسدس تو بیست و اندی سالی که در فرمول یک بوده تکنولوژی و نو آوری زیادی به دنیای فرمول یک هدیه داده همانطوری که در صدو سی سال گذشته دنیا صنعت تکنولوژی و …مدیون نام مرسدس بنزه
   مرسدس فقط یک ماشین فرمول یک نیست
   مرسدس تاریخ تکنولوژیه
   مرسدس بنز نامش مترادف با فرهنگه
   در همه جای دنیا در دورافتاده ترین نقاط دنیا هم اگر بپرسی ماشین چیه همه پاسخشون یک نامه
   مرسدس بنز
   این تاریخه و نمیشه تغییرش داد
   و حالا فرمول یک بیش از بیست ساله که تقابل مرسدس و فراریه

 5. شاهد

  2

  0

  عاغا آلونسو رو داشتید آخر مسابقه؟….انگار اخر مسابقه ای تازه جون گرفته بود…دوتا سبقت مشتی هم گرفت…امیدوارم توی ایندی موفق باشه

 6. داریوش فتل مرسدسی

  0

  0

  آقا من طرفدار مرسدس و البته راننده های آلمانی هستم و خیلی دوست داشتم فتل تو تیم مرسدس بود نه یه انگلیسی مثل همیلتون.همیلتون اگه به انگلیسی بودنش افتخار میکنه بره تو تیم مک لارن هوندا

دیدگاه خود را بیان کنید