مجله خودرو ایران – کمپانی منصوری دست به تیونینگ مرسدس بنز GLS63 AMG زده و آن را پهنتر، قوی تر و سیاه تر از قبل کرده است.  بله، پهنتر! GLS63 استاندارد ۱۹۸۲ میلیمتر عرض دارد؛ اما بادی کیت منصوری این خودرو را ۲۵ میلیمتر در جلو و ۴۰ میلیمتر در عقب پهنتر کرده است تا عرض خودرو بیشتر از ۲ متر باشد.

مرسدس بنز GLS63 AMG منصوری

از دیگر ویژگی های بادی کیت جدید می توان به ورودی های هوای جدید، اسپویلر جلوی جدید، کاپوت سبک وزن، لبه های کناری تغییریافته و اسپویلر عقب جدید اشاره کرد. البته، نباید رینگهای غول پیکر را از قلم انداخت. GLS63 ویدر، دارای رینگهای ۲۳ اینچی پنج پره دوبل فورج کاری شده است.

مرسدس بنز GLS63 AMG منصوری

از دیگر تغییرات می توان به کاهش ارتفاع سیستم تعلیق بادی خودرو اشاره کرد که باعث شده کف خودرو ۳۰ میلیمتر به زمین نزدیکتر شود. دلیل این امر ایجاد هندلینگ بهتر در پیچهای سریع اعلام شده، البته که هر کسی جرئت آزمایشش را ندارد.

چه خبر از افزایش قدرت؟ قلب تپنده GLS63 یک موتور ۵٫۵ لیتری V8 ساخت AMG است که ۵۷۷ اسب بخار قدرت تولید می کند. تغییرات فنی منصوری شامل خفه کننده صدای اسپرت، فیلتر هوای جدید و یک ECU با برنامه ریزی جدید است که نتیجه اش، رسیدن قدرت و گشتاور به ۸۳۰ اسب بخار و ۱۱۴۴ نیوتن متر است.

با این تغییرات صفرتاصد خودرو در ۴٫۶ ثانیه باقی مانده، اما حداکثر سرعت با ۴۵ واحد افزایش به ۲۹۵ کیلومتر بر ساعت می رسد.

در داخل کابین، دارث ویدر می تواند در آرامش کامل به سر ببرد. البته با وجود فرمان اسپرتی که به طرز قابل توجهی فیبر کربن دارد و چرم آلکانترا در سرتاسر کابین، چهره داخل خودرو به خارج آن شباهت بیشتری پیدا کرده است.

در مورد قیمت هیچ چیز قطعی وجود ندارد، اما قطعاً هیولایی که منصوری ساخته ارزشش را دارد.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید