فرمول یک ایرانسباستین فتل که مسابقه را از خط یک آغاز کرده بود نتوانست رده خود را حفظ کند و مسابقه روسیه را در جایگاه دوم به پایان رساند.

والتری بوتاس در همان استارت مسابقه و پیچ دوم کار راننده های فراری را یکسره کرد و پیشتاز مسابقه شد. راننده ی آلمانی فراری در دقایق پایانی مسابقه توانست فاصله پنج ثانیه ای ابتدای مسابقه را جبران کرده و به بوتاس نزدیک شود اما نتوانست از مرد فنلاندی سبقت بگیرد. فتل پس از کسب چهارمین سکوی متوالی گفت:

بدیهی است که تمام تلاشم را کردم تا از والتری سبقت بگیرم و فکر کردم که قبل از مستقیمی این فرصت وجود دارد.

مطمئن بودم که ماسا در پیچ ۳ اجازه سبقت خواهد داد اما اهمیتی ندارد و والتری بهترین راننده امروز است پس برای اولین پیروزی اش به او تبریک ویژه می گویم، امروز روز او بود.

والتری بوتاس و سباستین فتل - گرندپری روسیه 2017

والتری بوتاس و سباستین فتل – گرندپری روسیه ۲۰۱۷

فتل در ادامه افزود که موفقیت استراتژی اش در مسابقه روسیه، مستلزم اشتباه از طرف بوتاس بوده است:

با کیمی کمی فاصله داشتم و تصمیم گرفتیم که پیت استاپ را تا حد ممکن دیرتر انجام دهیم تا اشتباهی از طرف والتری سر بزند اما من فقط در پایان لاستیک های تازه تری داشتم.

این نقشه ما بود و تمام تلاشمان را بکار گرفتیم اما قطعا ما مسابقه را در همان استارت از دست داده بودیم که مایه تاسف است.

شروع ما احتمالا با والتری متناسب بود و شاید او کمی در آغاز برتری بدست آورده بود. من در استارت از داخل دفاع می کردم اما وقتی به نقطه ترمزگیری نزدیک شدیم، او جلوتر از من قرار داشت و می توانست راه را بر روی من ببندد.

پس از آن نیز دورهای خوبی ثبت کرد و من نمی توانستم با او بمانم و در همه ی مسابقه بسیار سریع بود و اشتباهی مرتکب نشد، همان طور که گفتم بهترین راننده مسابقه بود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

14 دیدگاه

 1. f1 seb5

  21

  1

  مسابقه ی بعدی توی بارسلونای اسپانیاست
  پیست بارسلونا نیازبه قدرت موتور زیادی نداره بنظرم کار فراری راحت تره اونجا تا مرسدس.
  ردبولاهم میتونن ارض اندام کنن اونجا واین کار مرسدس رو سخت تر میکنه.

  • سجاد

   8

   0

   دقیقا تو اون پیست واقعا میتونه خوب باشه در حقیقت تو بارسلونا میشه فراری رو خوب قضاوت کرد و مقایسه با مرسدس گرچه الانم مشخصه هرکدوم نقاط قوت و ضعفشون چیه.

 2. ایمان

  5

  12

  انتظار خیلی بیشتری شخصا از فتل داشتم توی کل ریس هیچ چیز خاصی ندیدیم و یکی از ملال آورترین ریسهایی بود که من تو این ده سال گذشته دیدم دریغ از یک سبقت یه لحظه حساس .بعد از ریس بحرین یه کم امیدوار شدیم اما امسال واقعا ملال آوره

 3. Mostafa

  4

  4

  اگه وتل وقتی که بوتاس اومد پیت اونم میومد با توجه به این که فاصلشون کم بود میتونست موقع خروج متوقفش کنه مث ابوظبی پارسال ولی مطمئن نیستم که گاراژ فراری جلوتر از مرسدس بود یا نه؟؟

   • ali911

    1

    1

    فک کنم بر اساس رده تو فصل قبله ینی گاراژ مرسدس اول و فراری سومه به ترتیب

 4. G.G

  3

  3

  بی خیال کل کل و هر جبهه گیری دیگری فقط این چند نکته رو در نظر بگیرید تا کیفیت بوتاس و ماشینش معلوم بشه
  تو استارت سوم باشی و جلوت فتل و رایکونین باشند با دوتا فراری سرحال بعد
  تو پونصد متر اول استارت جفت فراری ها با آوازه رانندهاشون رو بگیری و پنجاه دو لپ بعلاوه سیفتی کار و یک تعویض لاستیک برتری و اول بودنت رو حفظ کنی در شرایطی که تا بحال در چنین شرایطی در هیچ مسابقه ای هم نبوده
  به این میگن والتری بوتاس بعلاوه مرسدس

  • Mostafa

   3

   1

   نمیدونم جریان چیه که امسال استارت مرسدس ها خیلی خوبه و فراری ها خیلی بد استارت میزنن بر خلاف پارسال قطعا بیش ترش به ماشین برمیگرده

   • Hamed

    2

    0

    درسته کیمی استارت ضعیفی داشت ولی از طرف کثیف پیست استارت میزد و بوتاس از سمت ریس لاین و قسمت تمیز پیست متاسفانه فتل که هم سمت تمیز پیست بود هم لیدر استارت خوبی نداشت و تاوانش رو داد

   • ali911

    1

    0

    جفتشون استارت بدی داشتن کیمی هم چیزی نمونده بود به همیلتون واگذار کنه رده رو. استارت مرسدس ها هم خیلی چیز عجیبی نبود ورشتپن داشت به همیلتون می رسید این استارت فراریها بود که افتضاح بود جفتش. شاید تاثیر اسلیپستریم(نمی دونم درست نوشتم یا نه) باشه چون معمولا استارت ردیف یک ضعیفتره چه پارسال که کلا در اختیار مرسدس بود چه امسال و وتل هم فقط امسال تو بحرین خوب استارت زد که ردیف دوم بود.

 5. Navid

  0

  0

  به نظر من خسته کننده ترین و حوصله سربر ترین پیست F1 ، این پیست سوچیه…
  امیدوارم از تقویم حذف شه انقدر که مسابقات تو این پیست بی هیجانه !

دیدگاه خود را بیان کنید