فرمول یک ایران – سائوبر قصد دارد با پایان فصل جاری، قرار دادش با فراری را نیز پایان دهد و هوندا امیدوار است بتواند علاوه بر مک-لارن، سائوبر را نیز به مشتریان خود اضافه کند تا یکه تازی در فرمول یک را تثبیت نماید.

در فصل ۲۰۱۸ هوندا مسئول تامین موتورهای تیم سائوبر خواهد بود، قراردادی که علیرغم تلاش های مک-لارن امضا شد.

در طی یک قرارداد قابل پیش بینی، سائوبر همکاری خود با فراری را به پایان رساند و رو به سوی هوندا آورد. با پایان این فصل گروه ژاپنی هوندا مسئولیت تامین قلب تپنده ماشین های سائوبر را بر عهده خواهد گرفت و قصد دارد تمام ناکامی هایی که از سال ۲۰۱۵ با بازگشتشان به فرمول یک و عقد قرارداد با مک-لارن برایش پیش آمد را جبران کند.

دیگر سه شرکت تولید کننده موتورهای فرمول یک یعنی مرسدس، فراری و رنو، همگی امسال سه تیم را پشتیبانی می کنند و هوندا این شانس را دارد که در فصل آینده با دو موتور در مسابقات شرکت کند.

رئیس بخش ارتباطات کمپانی هوندا معتقد است این قرار داد چالشی جدید در تاریخ فعالیت های هوندا خواهد بود:

به منظور هرچه کارآمدتر کردن توانایی هایمان در پشتیبانی کردن از دو تیم مختلف، برنامه هایی جهت تقویت سامانه ها و رفع محدودیت هایمان در دو زمینه عملیاتی توسعه شرکت هوندا داریم، اچ.دی.آر ساکورا و پروژه ای میلتون کینس دو عملیات بزرگ ما هستند.

با جدیت خاصی پیگیر کارهایمان هستیم و تا جایی ادامه میدهیم که طرفدارانمان قدرت بلامنازع هوندا در پیست را ببینند.

هوندا پس از غیبت ۷ ساله اش، زمانی که دوباره پا به عرصه فرمول گذاشت، برای مدت زیادی نگران ضعف احتمالی شان در پشتیبانی کردن از چند تیم بوده است اما واقعیت هم جز این نیست، آنها در ابتدا توانایی تولید موتور برای بیشتر از یک تیم را نداشتند و آن مک-لارن بود.

تایید این خبر که هوندا با سائوبر قرارداد بسته است می تواند باعث توجه بیشتر رسانه ها به قدم های بعدی این کمپانی ژاپنی باشد از آنجایی که هوندا در صدد جبران شروع بد این فصلش با مک-لارن خواهد بود.

اریک بولیر ، فرناندو آلونسو و یوسه که هاسه گاوا - مدیر مسابقه ای هوندا

اریک بولیر ، فرناندو آلونسو و یوسه که هاسه گاوا، مدیر مسابقه ای هوندا

با نمایش های نسبتا ضعیف تمرینات پیش فصل مک-لارن و شروع نا امید کننده شان به نسبت فصل قبل، مک لارن به فکر بستن قرارداد با مرسدس برای فصل ۲۰۱۸ افتاده است. البته باید گفت بر اساس برخی گمانه زنی ها صحبت های اولیه این قرارداد با مرسدس در جریان حضور تیم ها برای آماده شدن در گرندپری روسیه انجام شده است، البته مدیر مسابقه ای مک-لارن، اریک بولیر صراحتا این گمانه زنی ها را رد کرد.

بولیر فرانسوی همچنین گفت اعتماد آنها به هوندا بیشتر نیز شده است، از آنجایی که تلاش های هوندا برای تولید موتورهایی با توان رقابتی بالاتر را دیده اند. مانند مک-لارن، سائوبر نیز منتظر صید اولین امتیاز از پیست سوچی است.

به جز ۴ سالی که آنها تحت نظارت بی.ام.دبلیو در دهه ابتدایی قرن جاری میلادی قرار داشتند، تیم سوییسی از سال ۱۹۹۷ با موتور فراری در مسابقات شرکت می کند اما امسال به این دلیل که مجبور شدند با موتور سال گذشته اسکودریا پا به مسابقات بگذارند از شرایط عملکردی ضعیف موتور خود ناراضی هستند.

مونیشا کلتنبورن - مدیر تیم سائوبر

مونیشا کلتنبورن – مدیر تیم سائوبر

مونیشا کلتنبورن رئیس تیم سائوبر معنقد است قراردادشان با هوندا آنها را در مسیر درست و رو به پیشرفت قرار خواهد داد:

برای تیم فرمول یک سائوبر افتخار بزرگی خواهد بود که در فصل آینده با هوندا همکاری کند. برنامه های ما برای انتخاب مسیر صحیح نه فقط از مجموعه مدیریت بلکه از قرارداد همکاری ما با هوندا مشخص است.

ما مرحله جدیدی در فرمول یک را پیش روی خود میبینیم، عصر موتورهای نوین، و منتظر اتفاق های هیجان انگیز در فصل آینده هستیم و مطمئنا شانس خود را از دست نخواهیم داد.

قراردادمان با هوندا امیدهای ما برای فصل آینده را دوچندان کرده و همین می تواند زمینه ساز سالهای موفقی باشد، چه از نظر استراتژیک و چه از نظر تکنولوژیک. باید از هوندا برای قبول این همکاری تشکر کنیم.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

15 دیدگاه

 1. سينا

  3

  4

  با جدیت خاصی پیگیر کارهایمان هستیم و تا جایی ادامه میدهیم که طرفدارانمان قدرت بلامنازع هوندا در پیست را ببینند.
  قدرت بلامنازع؟؟؟؟!!!!/:
  هوندا؟؟؟؟؟/:
  /: /:
  یک پیست را کامل کنین بعد شعار بدین

 2. مصطفی

  5

  0

  بی خیاله شبکه ی ورزش .. اصلا هیچوقت روش حساب باز نکنید فقط سایته خودمون .. شبکه ی ورزش کاراش بی حساب کتاب و خنده داره

 3. احمدرضا

  4

  0

  هنوز تو سایتش زده ۱۶:۱۵ پخش میکنه
  خدا کنه حداقل گوشه ی تصویر فوتبال فوق مهم سوانزی و منچستر مسابقه فرمول یک پخش کنن

 4. احمدرضا

  5

  0

  شبکه ورزش دیگه شورش درآورده
  یعنی واقعا مسابقات فرمول که بعضی وقتا دو هفته یه بار پخش میشه رو بخاطر هر فوتبالی کنسل میکنه
  یعنی سهم طرفدارای مسابقات موتوری ۲ساعتم نیست؟!!!!
  حالا یه فوتبال پخش نکنن چی میشه مگه؟
  ساعت ۸ یه فوتبال دیگه
  ساعت ۱۱ شب یکی دیگه
  بابا ما الان رفتیم تا حداقل ۷ روز دیگه
  واقعا مسخرس
  البته با احترام به طرفدارای فوتبال
  منظورم این نیست که فوتبال مهم نیس

 5. Milad.Khs

  0

  0

  دوستان لینک پخش زنده رو که اجرا میکنم واسه من میره رو دور تند نمیشه درستش کرد
  بعد اگه محبت کنید لینکی به غیز اچ ثی که سرعت خیلی بالا میخواد بزارید هم ممنون میشم
  حاضرم با کیفیت پایین ببینم ولی قطع نشه.

 6. علی

  0

  0

  با سلام
  مک لارن بیچاره کم بود این تیم سائوبر هم بهش ااضفه شد واقعا برام سواله که چرا تیمی می خاد با هوندا قرارداد ببنده علی رغم اینکه همه می بینند که چه گندی تو مک لارن زده ماتادور بیچاره به پایان رسوندن یه مسابقه ارزوش شده کسی که باید برا سکو بجنگه واقعا تعجب می کنم

دیدگاه خود را بیان کنید