فرمول یک ایرانکیمی رایکونن راننده ی تیم فراری اذعان کرده است که قبل از اینکه هم تیم اش یعنی سباستین فتل در لحظات پایانی مرحله سوم تعیین خط گرندپری روسیه از او پیشی بگیرد، پول پوزیشن روسیه را در دستان خود داشته است.

رایکونن در اولین بخش در مرحله سوم تعیین خط، پول پوزیشن را به طور موقت در دست داشت و تا حدودی در تلاش بود تا زمان خود را در بخش دوم نیز بهبود ببخشد.

با این حال، زمان او بهتر نشد و هنگامی که سباستین فتل در تلاش آخر خود توانست ۰٫۰۵۹ سریعتر از رایکونن باشد، کیمی رایکونن به رده دوم تعیین خط سقوط کرد.

کیمی رایکونن که از گرندپری ایتالیا در سال ۲۰۱۵ تا به حال در ردیف جلو، مسابقه را شروع نکرده است، بیان می کند:

بدیهی است که در کل، هدف دست یافتن به ردیف جلو در تعیین خط بود. این گرندپری تا به اینجا احساس بسیار بهتری داشت و ما فقط در آخرین بخش به ترافیک خوردیم و بسیار سخت بود که بتوان از لاستیک ها به خوبی اولین بخش کار کشید.

این کمی سخت و دشوار است، من به آن نزدیک بودیم، بعد من در آخرین پیچ سعی داشتم که زمان را بهتر کنم ولی ظاهرا این اتفاق رخ نداد.

من از عملکردم نسبت به تعیین خط قبلی بسیار خوشحال تر و راضی تر هستم. ما تمام امکانات لازم برای اینکه در ردیف جلوی استارت مسابقه باشیم را در اختیار داشتیم و بدست آوردن رده ۱ و ۲ تعیین خط برای تیم بد نیست.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

12 دیدگاه

 1. Meysam..Laferrari

  16

  1

  اینطوری واسه فراری بهتر شد ؛ فتل راننده ی بهتریه و اگه رایکونن بتونه مسابقه رو خوب استارت بزنه و یه ترافیک پشت خودش برای مرسدس درست کنه ، هم فتل قهرمان میشه هم خودش رو سکو میره و حتی شاید بتونه با فتل رقابت کنه.
  اما اگه رده از دست بده هم کار فتل رو سخت میکنه هم رو سکو رفتن خودش به خطر میفته.

  • Arsham

   1

   0

   یه سوال
   دیروز تویQ2 فراریا تایم خوبشونو با سوپر سافت زدن
   و وسط Q2 الترا انداختن
   حالا فردا استارتشون با الترا باید باشه قاعدتا؟
   البته فکر کنم بیشتر هدفشون گمراه کردن مرسدسها بوده باشه.
   درسته؟

   • Scu

    0

    0

    هر لاستیکی که باهاش تعیین خط رو تموم کنن با همون لاستیک مسابقه رو شروع میکنن

  • peyman

   1

   0

   کاملا درسته کیمی راننده قابل و با تجربه ای ولی بعدید نیست تو استارت رده از دست بده چون تو بحرین دقیقا همین اتفاق تو پیچ ۱ افتاد
   امیدوارم مثل بحرین استارت نزنه

 2. Ahmad

  0

  0

  تو این چند سال که فرمول یک رو نگاه میکنم اینقدر اتفاقات عجیب و غریب واسه فراریا افتاده که الان من کاملا استرس دارم.راستی کسی میدونه مسابقه از شبکه ورزش پخش میشه.چون تو سایت که اعلام کردن پخش میشه.ولی تو EPG شبکه ورزش زده فوتبال منچستر سیتی

دیدگاه خود را بیان کنید