فرمول یک ایران – محافظت از سر رانندگان در طول مسابقه موضوعی است که پس از تصادف ژولز بیانکی بر سر زبان ها افتاد و قوانین به این سمت رفت که قطعه ای طراحی شود و در سال ۲۰۱۷ بر روی تمام ماشین ها استفاده شود.

در پی همین موضوع فراری طرح پیشنهادی خود را به اسم هالو پیش از شروع فصل ۲۰۱۶ در تست بارسلونا ارائه داد و ردبول نیز در تمرین اول گرندپری روسیه ۲۰۱۶ از ایرواسکرین رونمایی کرد.

در سال گذشته بود که شش تیم فرمول یک که شامل فراری، مک لارن، ردبول، مرسدس بنز، ویلیامز و فورس ایندیا و نمایندگان فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) و گروه مدیریت فرمول یک (FOM)، ژان تاد و برنی اکلستون رای به استفاده نشدن طرح محافظتی کاکپیت فراری به نام هالو در ۲۰۱۷ دادند.

حال گروه استراتژی فرمول یک در نشست امروز خود در پاریس، طرح حفاظتی با نام شیلد را به طرح آزمایش شده در فصل گذشته یعنی هالو ترجیح دادند.

هالو ، فراری

هالو ، فراری

بسیاری از تیم ها و رانندگان، بهبود ایمنی کاکپیت راننده به وسیله دستگاه و قطعه های حفاظتی را قبول دارند اما طرح محافظتی هالو با حمایت گسترده ای مواجه نشد.

رویکرد شیلد، مانند ایرواسکرین توسعه یافته خواهد بود و فعلا برای آینده، طرح محافظتی کاکپیت تیم ردبول، به طرح هالو فراری ترجیح داده شد است.

پیش از رونمایی رسمی از شیلد در ۲۰۱۸، این طرح در اواخر این فصل مراحل تست را خواهد گذراند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

2 دیدگاه

  1. Amin mashhad

    0

    0

    ولی کلا قشنگ نیست هرچیزی که باعث پوشیده شدن بالای سر راننده بشه ماشین فرمول یک رو تبدیل یه ماشین های سوپراسپرت خیابونی(هایپرکار) یا ماشینهای لمان یا ناسکار میکنه ودیگه اسمش فرمول ۱ نیس بنظرم روح و ماهیت اتومبیل های فرمول۱ درهرشرایطی باید حفظ بشه ناگفته نماند که ممکنه حتی دید راننده روهم محدود بکنه

دیدگاه خود را بیان کنید