فرمول یک ایران – شنیده ها حاکی از آن است که سائوبر در حال بستن قرار داد با هونداست تا در فصل آینده فرمول یک از موتور کمپانی ژاپنی استفاده کند.

سائوبر از فصل ۲۰۱۰ از موتور فراری استفاده می کند اما در حال حاضر تیم سوئیسی به دنبال شریک جدید است. سائوبر خود را برای یک فصل چالش برانگیز با موتور سال گذشته فراری آماده کرده بود اما با امضا قرارداد با هوندا، این تیم می تواند در ۲۰۱۸ از آخرین موتور با آخرین آپدیت ها استفاده کند.

با توجه به حضور سرمایه گذاران جدید از ماه ژوئیه و تبیین برنامه نجات و تحکیم آینده تیم در فرمول یک، به نظر می رسد که قرارداد با هوندا، آخرین گام در برنامه بازسازی سائوبر است.

هنگامی که هوندا در ۲۰۱۵ به همراه مک لارن به فرمول یک بازگشت، یک توافقنامه بین طرفین به امضا رسید که اگر هوندا بخواهد تامین کننده تیم دومی در فرمول یک باشد، این مهم باید به تایید هر دو طرف برسد.

متعاقبا قوانین و مقررات پاوریونیت نیز تغییر می کند و فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) می تواند کمپانی تامین کننده با کمترین مشتری (در بین تیم های فرمول یک) را برای تامین یک تیم که نیاز به موتور دارد، وادار کند.

موتور هوندا 2016

موتور هوندا

هوندا مشتاق ارائه موتور به تیم دوم نبود، به ویژه زمانی که با عملکرد و قابلیت اطمینان موتور خود دست و پنجه نرم می کرد اما در حال حاضر با توجه به پیشرفت های سال گذشته، شاید هوندا نیم نگاهی به تیم دوم داشته باشد. باید دید که تیم سائوبر تا ششم ماه مه چه موتوری را برای ۲۰۱۸ برمی گزیند.

اریک بولیر - یوسوکه هاسه گاوا

اریک بولیر ، یوسوکه هاسه گاوا و زاک براون

اریک بولیر مدیر مک لارن نیز درباره ی استفاده چند تیم از موتو هوندا گفت:

در این مورد خاص فکر می کنم بهتر است. فکر می کنم تیم های بیشتر و بکارگیری موتورهای بیشتر بهتر است.

اما خوب این کار نیز هزینه دارد و منابع بیشتری برای ساخت موتورها می طلبد.

هر اتفاقی که رخ دهد، ما شریک هستیم، بنابراین همیشه سوال عرضه موتور به تیم دوم وجود خواهد داشت و فکر می کنم که ما باید از آن حمایت کنیم.

اما باید مطمئن شویم که این به همکاری ما آسیبی نمی رساند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

7 دیدگاه

 1. رولوشن

  1

  0

  .این یه قمار برای تیم سوئیسی،ه اونها به امید بهبود بازده موتور هوندا دست به این کار میزنند تا شاید با یه موتور ارزون به میانه جدول صعود کنند.
  اما با وضع مالی ضعیف سائوبر تو این سالها اگه این قمار جواب نده شاید ۲۰۱۸ آخرین سال حضور اونها در F1 باشه!
  اونوقت می روند تو رده تیمهای باسابقه ای مثل لوتوس ،میناردی ،یا برابهام که دیگه فقط خاطره ای از اونها باقی مونده.
  «آیا هوندا توانایی نابود کردن یه تیم با سابقه را داره ،یا سائوبر را سربلند میکنه؟»
  شرط می بندم اگه نظر سنجی بگذاریم نود درصد میگند نابود میکنه!

دیدگاه خود را بیان کنید