فرمول یک ایراندنیل ریکاردو راننده ای که سابقه حضور در لمانز و ناسکار را در گذشته خود دارد، این روزها تمام تمرکزش را معطوف فرمول یک کرده است. این راننده استرالیایی افزود برخلاف فرناندو آلونسو، علاقه ای به حضور در ایندیاناپولیس ۵۰۰ ندارد. این مسابقه در تاریخ ۲۸ می برگزار می شود.

هیچ علاقه ای به از دست دادن گرندپری موناکو ندارم.

فرناندو آلونسو هم از این تصمیم خود پشیمان خواهد شد. البته مسابقه ایندیاناپولیس ۵۰۰ هم سختی های خودش را دارد مخصوصا اگر در بین راننده های پیشتاز نباشید.

من دیتونا ۵۰۰ را به ایندیانا ترجیح می دهم. اجازه دهید حقیقت را بگویم، کمی از ایندی می ترسم. اما برایم جالب است که فرناندو قصد دارد در این مسابقه شرکت کند. شاید هم زمان مناسبی برای شرکت کردن در ایندیانا۵۰۰ را انتخاب کرده باشد.

وقتی در مورد آینده اش و تقلید از هم وطنش، مارک وبر از او سوال پرسیده شد گفت هنوز راهی طولانی پیش رو دارد:

فکر می کنم هنوز راهی طولای در دوران حرفه ای فرمول یک پیش رویم است و در زمان مناسب به دیگر انتخاب ها فکر می کنم. در حال حاضر فقط به دنبال یک ماشین فرمول یک سریع تر هستم تا یک ایندی کار سریع تر!

قطعا تمرکز امروز دنیل روی گرندپری روسیه است:

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو

پس از گذشت این چند مسابقه، امیدوارم شرایط آسفالت پیست سوچی بهتر باشد. در گذشته کیفیت این پیست مثل پیست آستین آمریکا بود اما با گذر زمان شرایطش بهتر شد. فکر می کنم امسال شرایط چسبندگی پیست بهتر باشد و با ماشین های جدید بتوانیم سریع تر برانیم. تصورم این است که رقابت امسال ما در پیست سوچی از هر موقع دیگری جذاب تر باشد.

پیست سوچی پیست شلوغی محسوب می شود، فضای زیادی برای جایگیری وجود ندارد، علیرغم وجود یک مستقیمی نسبتا طولانی، در دیگر نقاط پیست اصلا شرایط پایداری ندارید، همین ذهن شما را در طول مسابقه درگیر می کند.

برخی از بخش های پیست من را یاد هند می اندازند، مسیرهای صاف که به شما اجازه می دهند از حاشیه ها استفاده کنید، همچنین پیچ هایی که مجبورید تا دنده ۴ یا ۳ پایین بیاید. خاطرات آن پیست را فراموش نخواهم کرد.

رقابت در پیست سوچی را کمی دیرتر از زمان سال قبل که آنجا مسابقه دادیم، آغاز می کنیم و امیدوارم کمی گرمتر باشد. سوچی یکی از پیست های مورد علاقه من است.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید