فرمول یک ایران – جی جی لیهتو راننده ی فنلاندی سابق فرمول یک اعتقاد دارد که کیمی رایکونن فرمش را باز می یابد و یکی از راننده های مهم در فصل ۲۰۱۷ خواهد شد.

هم تیمی رایکونن، سباستین فتل در دو مسابقه از سه مسابقه ی ابتدایی فصل پیروز شده است. در سوی دیگر، کیمی حتی به روی سکو هم نرفته است. او در استرالیا و مسابقه ی هفته گذشته ی بحرین چهارم و در چین هم پنجم شد.

فتل با ۶۸ امتیاز هم اکنون صدرنشین جدول امتیازات راننده ها است، رایکونن دقیقا نصف این مقدار امتیاز دارد. این عملکرد باعث شده تا شایعاتی پیرامون علاقه نداشتن فراری به رایکونن مطرح شوند.

سرجیو مارکیونه بعد از گرندپری چین گفت:

ما باید بشینیم و با کیمی صحبت کنیم.

به نظر می رسد حواسش جای دیگری بود. روزش نیست. خسته بود؟

کیمی رایکونن و جی جی لیهتو

کیمی رایکونن و جی جی لیهتو

اما لیهتو راننده ی که برای بنتون و سائوبر رانندگی کرده است و بین سال های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۴ در ۶۲ گرندپری حاضر بوده است معتقد است که کیمی باز می گردد.

لیهتو گفت:

چیزی درباره ی این که چه مشکلاتی داشته است نشنیده ام، اما کیمی شروع آسانی در فصل جدید نداشته است.

اما تیم خوب کار می کند و می دانم که کیمی می تواند بهتر عمل کند.

وقتی با مشکلات شروع می کنید ممکن است این ها بزرگ تر هم شوند، اما وقتی جزئیات کوچک را متوجه می شوید همه چیز درست می شود.

کیمی مطمئنا سرعتش را از دست نداده است. سال پیش خیلی خوب رانندگی کرد و بعد از یک زمستان همه چیز از بین نمی رود.

وضعیت رایکونن در سال ۲۰۱۶ نیز تقریبا همین گونه بود. او در استرالیا از مسابقه کنار رفت، در بحرین دوم و در چین هم پنجم شد، او در اسپانیا و روسیه به روی سکو رفت.

او در پایان سال ششم شد و ۲۶ امتیاز از هم تیمی اش کم تر داشت ولی باز هم فراری او را برای یک سال دیگر در کنار خود نگه داشت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

  1. milad

    4

    2

    امیدوارم کیمی هم اوج بگیره و یه رقابت نفس گیر رو شاهد باشیم بین راننده ها و تیم ها .البته مرسدس اگه بخواد به این شکلی که بوتاس برای همیلتون کار کنه ادامه بده شرایط برای راننده های فراری احتمالا چندان هم خوب نخواهد بود و کیمی اگه بخواد مثل چین با فتل برخورد کنه قطعا هر چقدر هم که ماشین فراری خوب باشه یا رانندگی فتل و کیمی ،مقابل همیلتون شانسی نخواهند داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید