فرمول یک ایران: گانتر اشتاینر، مدیر تیم فرمول یک هاس، مخالفت خود را با حذف تی بال اعلام کرد.

کریستین هورنر بعد از مسابقه‌­ی بحرین گفت که حذف این قطعه هم از نظر ایمنی به سود تیم ها است هم از نظر اقتصادی. مدیر تیم ردبول، این نظر را بعد از آن داد که در جلسه‌ی تمرینی بحرین تی بال والتری بوتاس از خودروی او جدا شد و به کف خودروی مکس ورشتپن صدمه زد.

بعد از آن که مدیریت فرمول یک تصمیم گرفت یک جلسه­‌ی فوری برای بررسی این موضوع تشکیل دهد، مدیر تیم هاس واکنش نشان داد و گفت که این مسوولیت تیم ها است که استحکام قطعات ماشین­‌های خود را تضمین کنند.

ناگفته نماند مرسدس بعد از محکم کردن تی بال، در مسابقه­‌ی بحرین این قطعه را به کار برد اما به فیا وعده داد که این مشکل تکرار نخواهد شد.

قبلا هم پیش می­‌آمد که قطعه‌ای از خودرو جدا میشد. حالا فیا باید مسئله‌ی خود را با مرسدس حل کند.

من هیچ حرفی در مورد خودروی مرسدس نمیزنم چون نمیدانم چرا این اتفاق برای آن­‌ها افتاد. آن‌ها باید به فیا توضیح دهند و فیا هم نظر نهایی را اعلام خواهد کرد.

این در مورد همه­‌ی قطعات صدق میکند. چند راننده بال ماشین خود را در سال  گذشته از دست دادند؟ ما هم یکی از آن ها بودیم! اما استفاده­ از بال جلوی خودرو ممنوع نشد و ما آن ها را تعمیر کردیم.

پارسال رینگ تورو روسو مشکل داشت. این قطعه هم ممنوع نشد بلکه آن ها این مشکل را حل کردند.

تی بال هم همین طور است. چون یک نفر گفته است که از آن خوشش نمی­‌آید دلیل نمیشود که ما آن را کنار بگذاریم.

اشتاینر این را هم گفت که مشکل تی بال آن ها (که در گرندپری استرالیا رخ داد) کاملا متفاوت با مسئله‌ی مرسدس بود. تیرهای نقره‌­ای هم در تمرین گرندپری چین و هم تمرین گرندپری بحرین دچار این مشکل شدند.

مشکل تیم هاس با چسباندن نوار های فیبر کربن روی بال کوسه‌­ای و درپوش موتور و در نهایت محکم کردن تی بال در کوتاه مدت حل شد. این راه حل، لرزشی را که به تی بال منتقل میشد، به حداقل رساند و تیم هاس مجوز استفاده از این قطعه را گرفت. اما همان طور که میدانید، تی بال خودروهای مرسدس کاملا جدا از بال کوسه­‌ای آن ها نصب شده است

تی بال مرسدس

تی بال مرسدس

اشتاینر در این مورد گفت:

تی بال ما جدا نشد. از ما خواستند که آن را محکم‌تر کنیم. تی بال تیم هاس اصلا مشکل ایمنی نداشت. آن ها از میزان خم شدن این قطعه نگران بودند. ما بیشتر بال کوسه‌ای را محکم کردیم تا خود تی بال.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

یک دیدگاه

  1. @ashkan11ta

    1

    3

    امیدوارم توی قوانین ۲۰۱۸ باله کوسه رو حذف کنن و به تبع آن تی بال!
    ماشینا خیلی خوشگل آن ولی این باله شارک زیبایی شون رو کمتر میکنه.

دیدگاه خود را بیان کنید