فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک ردبول، کریستین هورنر معتقد است که وضع اسفناک و فعلی ای که فرناندو آلونسو در آن قرار دارد، به علت برخی تصمیمات اشتباه و نابخردانه ای است که این راننده اسپانیایی در زندگی حرفه ای خود گرفته است.

در کنفرانس مطبوعاتی مدیران تیم های فرمول یک در گرندپری بحرین، کریستین هورنر به شوخی بیان کرد که فرناندو آلونسو به این دلیل که از گرندپری موناکوی ماه آینده صرف نظر کرده و قرار است به جای این مسابقه، به مسابقه ی خطرناک ایندی ۵۰۰ برود، به یک روان پزشک احتیاج دارد.

کریستین هورنر گفت:

من واقعا درک نمی کنم. موناکو بزرگ ترین مسابقه ی سال است. جایی است که در آن مسئله ی موتور و قدرت آن خیلی نمودی ندارد و گاهی نیز باران می بارد. این بهترین شانس او برای کسب یک نتیجه ی خوب بود.

بنابراین رفتن یک راننده به سری مسابقات دیگری که حتی برای آن تمرین هم نکرده است، عجیب است ولی باید به او احترام بگذاریم.

اما از طرف دیگر، کریستین هورنر بیان کرد که باید دید که چه چیزی باعث شده است تا فرناندو آلونسو این تصمیم عجیب و غریب را بگیرد.

هورنر در ادامه گفت:

آلونسو نا امید و عصبانی است چرا که او باید در یک اتومبیل رقابتی مسابقه بدهد. او یکی از بهترین رانندگان جهان است و برای همه خسته کننده و سخت است که او را در این وضعیت می بینند. اما این موضوع به این دلیل است که یا او به خوبی مشورت نکرده است و یا به خاطر تصمیمات اشتباهی است که گرفته است.

به هر حال، او راننده بسیار خوبی است و باید در رتبه های بالا با [سباستین]فتل، [لوییس]همیلتون، [دنیل]ریکاردو و [مکس]ورشتپن رقابت کند.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

17 دیدگاه

  • Ashkan_Ariafar@

   2

   4

   بچه ها تست لاستیک بحرین رو دیدید؟؟
   مک‌لارن خیلی خوب کار کرد.
   دلیلش اینه که قراره مث فرراری قطعات ماشین رو با چاپگر سه بعدی بسازن.
   فقط چندقطعه باعث شده که مک‌لارن انقدر پیشرفت کنه،آگه همه قطعات رو چاپ سه بعدی کنن،مک‌لارن میاد به میانه جدول(امیدوارم)
   منتظر روسیه ام.

   • F1 fan

    1

    0

    قطعه ای رو با پرینتر سه بعدی نمی سازن که مستقیم توی ماشین استفاده بشه
    بلکه این قطعه ها بیشتر برای مطالعه و آزمایش و شبیه سازی بکار میره و اونقدر استحکام ندارن که توی ماشین استفاده بشن ولی وزن بسیار پایینی شبیه به فیبرکربن دارن(بستگی به متریالی که پرینت میشه داره)
    قطعات رو برای این با پرینتر می زنن که هم هزینه تا حدی خیلی زیادی بیاد پایین(پس در نتیجه چندین طرح رو می تونن تست عملی کنن) و هم زمان و مهمتر از همه پیچیدگی ساخت کم میشه
    بعد ازینکه طرح نهایی از بین چندین قطعه پرینت شده انتخاب شد،با ماده اصلی که بیشتر فیبر کربن هست ساخته میشه
    ویلیامز تو ساخت ماشین های سال قبلش استفاده کرده بود از پرینتر و فراری پیشتاز این حرکت نیست

 1. احسان

  6

  6

  دقیقا همینطوره ، همون اول ترک رنو و پیوستن به فراری اشتباه بود و فتل هموهمین اشتباه رو انجام داد ، وقتی شما قهرمان جهانی لزومی نداره تیم یا راننده رو عوض کنی …بخصوص که فراری رئال مادرید فرمول ١ حساب میشه همونقدر جذاب در ابتدا و همونقدر هم بی رحم با اسطوره ها…شاید اگه تو رنو می ماند سرنوشت رنو هم عوض میشد نمیرفت و برگرده الانم رنو و الونسو یه برند شده بودن مثل فراری با شوماخر…. از تیمهای انگلیسی هم در عجبم نصف تیمها بیشتر تیمها انگلیسی اند اما یه موتور ساز بینشون نیست حیف تیمهایی مثل مک لارن یا ویلیامز نیست که برای موتور کأسه گدایی دست بگیرن؟؟؟ بخصوص مک لارن که فقط تیم نیست یه کارخونه هایپرکاره در حد فراری واقعا حیفه منتظر هوندا بمونن ….یا حتی ردبول با اون ایرودینامیک و ۴ سال قهرمانی جهان ، بهتر بود بخشی از درامد اون ۴ سال رو روی موتور ها سرمایه گذاری کنه تا ٢ تا راننده عالیش مجبور نباشن منتظر اشتباهات مرسدس و فراری باشن تا بلکه برن روی سکوی سوم

  • Ashkan_Ariafar@

   7

   5

   مک‌لارن سوپراسپرت سازیش خیلی پایین تر از فرراریه!
   مک‌لارن وقتی میخواست ماشین بسازه، دوتا فرراری خرید و از اونها برای الهام گرفتن استفاده میکرد.
   دلیل اینکه انگلیسی ها الان پیشرانه ندارن آینه که مرسدس با استفاده از لابی قدرتمندش سطح پیشرانه ها رو اینجا نگه داشته،
   اگر فرمول پاوریونیت بازنگری بشه کازورث میتونه برای ویلیامز و مک‌لارن پیشرانه بسازه!
   پیشرانه ها الان پیچیده و قدرت کمی هم دارن،ماشینای دهه۲۰۰۰ ازماشینای الان سریعترن.

 2. از ساری

  12

  1

  آلونسو با تصمیمات اشتباه کریر خود را نابود کرد او طی دوران طولانی حضورش در فرمول یک ( حدود ۱۵ سال) از لحاظ فنی قابلیت آن را داشت که صاحب ۵ عنوان قهرمانی بشود، اما تصمیمات اشتباه و احساسی ثابت میکند که در فرمول یک فقط دست فرمون خوب و ماشین عالی نقش بازی نمیکنن و اون چیزی که از اینها مهمتره نقش تفکر و منطقی جلو رفتنه.

 3. سجاد

  6

  5

  از چه تصمیم اشتباهی حرف میزنی…اینم از شانس بد الونسو بود ۵ سال تو تیم فراری بوود هرسال ماشینش نسبت به سال قبل کند تر و ضعیفتر میشد از شانس بدش بمحض اینکه رفت فراری پیشرفت کرد ازونطرفم زمانیکه از فراری اومد بیرون مرسدس و ردبول تیمشونو خوب بسته بودن بین بد بدتر بهترین انتخابَ مک لارن بود دیگه

 4. Ghost 44

  7

  2

  با سلام خدمت مدیریت سایت.
  خیلی بهتر بود اگه مطلبی راجب Billy Monger ، راننده ۱۷ ساله فرمول ۴ که هفته پیش تو مسابقه دانینگتون پارک بعد از تصادف وحشت ناک، دو پاهاشو از دست داد و حتی به کما هم رفت، توی سایت میذاشتین.

 5. #احمد

  8

  3

  برای شخصیت پیدا کردن ی راننده فرمول ۱ تلاش و هزینه زیادی میشه.
  برای طرفداراشون و حتی طرفدارای فرمول ۱ ناراحت کننده است همچین برندها و شخصیت هایی رو ضعیف ببین.
  آلونسو یکم منو یاد فوتبالیستایی که فقط به خاطر پول رفتن چین میندازه.

 6. HAMED

  11

  3

  هورنر راست میگه
  این خود آدمه که شانس رو میسازه
  یادمه ۲۰۰۷ رفت مک لارن که کلی حاشیه داشت اونسال . اگر اون زمانکه تو رنو بود به خاطر رقابت شدیدش کمتر علیه فراری و شوماخر مصاحبه میکرد تو ۲۰۰۷ میتونست جانشین شوماخر باشه و شانس زیادی داشت با ماشین اون سالهای فراری قهرمان ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ بشه ولی جو بدی اون زمان علیه خودش تو مارانلو و فن بیس فراری درست کرد و فکر کرد رنو آخر دنیاس فراری هم رفت سراغ رایکونن
  تو ۲۰۰۸ چاره ای نداشت جز برگشت به رنو ولی بازم قبل از شروع ۲۰۰۹ وقتی ردبول که هنوز یه تیم متوسط بود ودنبال رانندهای بزرگ میگشت میخواستش ناز کرد آینده نگری نکرد و موند تو رنو به امید یه تیم بزرگتر مثل فراری و صندلیش نصیب فتل جوون شد . اگر تو ردبول بود چنتا قهرمانی میاورد ؟
  تو ۲۰۱۰ فراری ماشین خوبی داشت شاید یکم پایین تر از ردبول ولی آلونسو ستاره ۲۰۱۰ بود کسی هم به این فکر نمیکرد تصمیم اشتباهی گرفته اومده فراری تا ریس آخر تو ابوظبی جاییکه هم سر استراتژی گند خورد تو ریسش هم خودش درست جایی که نباید تو تعیین خط و ریس ضعیف کار کرد یادمه اصلا تمرکز نداشت کلی از مسابقه رو پشت یه راننده معمولی مثل ویتالی پتروف گیر کرد و نمیتونست سبقت بگیره قهرمانی لیز خورد از دستاش و فتل راحت گرفتش
  وقتی آخر ۲۰۱۴ از فراری رفت همه نتیجه گرفتن بازم اشتباه کرده و بدموقعی اومده بود فراری
  خوب پروژه (اشتباه) بعدی چیه ؟ مک لارن ؟
  هنوز یادمه چقدر با ران دنیس مصاحبه میکردن که فقط هوندا میتونه جلوی مرسدس رو بگیره و موتور هوندا یه تیکه جواهره ولی الان تو ۲۰۱۷ هستیم ران دنیس رفته و آلونسو هم معتقده با موتور gp2 داره ریس میده حتی حاضره بره ایندی ۵۰۰ ریس بده و توموناکو نباشه
  این سرنوشت کسی که با این استعداد باید الان راحت ۵ تا قهرمانی فرمول ۱ داشته باشه
  دل همه میسوزه راننده مورد علاقه خیلیاس مثل خودم ولی خودشم مقصره
  امیدوارم تو انتخاب بعدیش اشتباه نکنه و بهترین تصمیم رو بگیره چه میخواد تمدید با مک لارن باشه چه رفتن به یه تیم دیگه

 7. Hamid

  3

  7

  منم این حرفو قبول ندارم که آلونسو تصمیم اشتباه گرفته
  اون بدشانس بوده
  تا از فراری رفت فراری وضعش بهتر شد
  سال بعد که از مک لارن بره مک لارن قوی میشه
  تصمیم گرفتن تو این شرایط واقعا سخته
  در مورد درآمد و پول هم که دوستمون نوشته یاد فوتبالیستهایی میوفته که به چین میرن باید بگم اینم قبول ندارم
  اگه به جای مک لارن هر تیم دیگه ای هم بود پول زیادی به آلونسو میداد
  اون گرونترین راننده فرمولا۱ هست
  چون واسه هر تیمی یک برند محسوب میشه و حاضرن براش پول زیادی بدن

 8. f1 seb5

  1

  0

  عزیزان خودتونو ناراحت نکنید هنوز سه مرحله از مسابقات گذشته بخدا من به کمپانی هوندا ایمان دارم اونا اگه بخاطر اعتبار برندشونم که شده حالا ببینید چی پاور یونیتی بسازند.
  خود هاسه گاوا مگه نگفت ماروی مدل تک سیلندر تمرکز کرده بودیم واین بزرگترین اشتباه ما بود.اونا از روزاول تستهای بارسلون که فهمیدن اشتباه کردن تا الان دارن روی موتور با پرینترهای سه بعدی کار میکنن.
  اگه آخر فصل برای چهارم تا ششم سازنده ها رقابت نکردن.⏰

دیدگاه خود را بیان کنید