مجله خودرو ایران – سال ۲۰۱۲ بود که لکسوس LFA به عنوان اولین سوپراسپرت این کمپانی ژاپنی با تولید محدودی در حد ۵۰۰ دستگاه به فروش گذاشته شد. پس از این رویداد، لکسوس تصمیم گرفت برای به رخ کشیدن توانایی های سامورایی خود، نسخه تولید محدود مخصوص نوربرگرینگ را به فروش برساند. نسخه ای که تنها ۵۰ دستگاه از آن تولید شد و تنها در صورت خرید LFA، توانایی دستیابی به آن وجود داشت.

تغییرات این نسخه در ظاهر شامل اسپلیتر جلوی بزرگتر و اسپویلر عقب بلندتر می شد که هر دو از فیبرکربن ساخته شده بودند. تنظیمات سیستم تعلیق، عملکرد اسپرت تری به ارمغان می آورد و رینگهای اختصاصی روی تایرهای چسبنده تری سوار شده بودند.

در باطن، موتور ۴٫۸ لیتری V10 تنفس طبیعی حالا با ۱۰ اسب بخار افزایش قدرت، ۵۶۲ اسب بخار را در دور ۸۷۰۰ rpm تولید می کند؛ گشتاور هم به ۴۷۷ نیوتن متر در دور ۷۰۰۰ rpm می رسد. گیربکس شش سرعته سکوئنشال هم به گفته لکسوس حالا تعویض های سریعتری دارد.

با وزن ۱۴۸۰ کیلوگرم، لکسوس LFA نوربرگرینگ صفرتاصد را در ۳٫۷ ثانیه ثبت کرده و تا سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت شتاب می گیرد. و اما زمان دور زدن در نوربرگرینگ، ۷:۱۴:۶۴ که حدود ۲۴ ثانیه از LFA سریعتر است.

همه چیز خوب است تا زمانی که به بحث قیمت برسید. قیمت LFA در زمان فروش چیزی حدود ۳۴۰٫۰۰۰ دلار بود، چیزی حدود ۳ برابر بیشتر از هموطن خود نیسان GTR؛ و برای نسخه مخصوص نوربرگرینگ این رقم به بیش از ۴۰۰٫۰۰۰ دلار می رسید. آیا این خودرو ارزشش را داشت؟ موتور V10 تنفس طبیعی با دور موتوری که تا بیشتر از ۹۰۰۰ rpm هم می رود و صدای بی نظیری دارد و خودرویی که ارزش کلکسیونی دارد. بله، از نظر ما که ارزشش را دارد.

هیولاهای جهنم سبز: پورشه ۹۱۱ GT2 RS

هیولاهای جهنم سبز: شورولت کوروت ZR1

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

3 دیدگاه

 1. ali911

  3

  0

  آره از لحاظ شتاب خیلی از نیسان gtr یا رقبای دیگه کندتره ولی صدای موتورش آدمو دیوونه می کنه دوستان توصیه می کنم یه سرچ کنین صداشو بشنوین.

 2. مهراد

  1

  0

  خیلی قیمتش بالاست تو من قرار بود انقدر
  پوله ماشین بدم سه تا ۹۱۱ میگرفتم
  جالبه ک تویوتا میگه این
  ماشین نتها سود اوری
  نداره بلکه هزینه تولیدش بالاترم هست

دیدگاه خود را بیان کنید