فرمول یک ایران – سرجیو مارکیونه پس از گرند پری بحرین که با ایستادن سباستین فتل در جایگاه نخست به پایان رسید گفت:

اعتماد به نفس تیم پس از دومین پیروزی فتل بسیار بالا رفته است و خود را برای ادامه این فصل طولانی از همیشه آماده تر می بینیم.

فراری مسابقات فصل ۲۰۱۷ فرموی یک را با پیروزی در گرندپری استرالیا آغاز کرد، پس از مرسدس و لوئیس همیلتون به رتبه دوم در گرندپری چین رسید، و حالا در گرندپری بحرین دوباره به مقام اول دست یافت.

فتل مسابقه را پشت سر والتری بوتاس و همیلتون آغاز کرد، اما ورود سیفتی کار به پیست کمک بزرگی برای او بود و فتل از این موقعیت بهترین استفاده را کرد. او توانست از همیلتون که از ابتدا به نظر می رسید استراتژی متفاوتی دارد سبقت بگیرد.

اکنون فتل با ۷ امتیاز اختلاف نسبت به همیلتون، به تنهایی در صدر جدول رده بندی رانندگان این فصل فرمول یک قرار گرفته است، در رده بندی سازنده ها نیز فراری ۳ امتیاز بالاتر از رقیب سرسخت خود، مرسدس ایستاده است.

لوییس همیلتون، والتری بوتاس، سباستین فتل - گرندپری بحرین 2017

لوییس همیلتون، والتری بوتاس، سباستین فتل – گرندپری بحرین ۲۰۱۷

مارکیونه، رئیس تیم فراری:

مطمئنا، خیلی خوشحال کننده است که با حضور سباستین دوباره به روزهای اوج بازگشته ایم.

از آن مهم تر، اعتماد به نفس بالایی در تیم و راننده ها پس از موفقیت در ملبورن به وجود آمد و پیروزی در گرندپری بحرین نشان داد موفقیت ما در ملبورن اتفاقی نبوده است.

امیدوارم به همین صورت تا پایان این فصل رتبه اول در دست ما باشد. بالاخره به خودرویی که توان رقابت داشته باشد رسیده ایم و باید به این نکته توجه کرد سرعت خودروی ما متناسب با هر پیست و وابسته به تغییراتی است که ما پیش از هرمسابقه روی آن اعمال می کنیم.

این موفقیت ها نتیجه تلاش بی وقفه و شبانه روزی تیم چه در پیست و چه در مارانلو است، پس نه تنها به سباستین بخاطر موفقیتش در بحرین، بلکه باید به کل تیم تبریک بگویم. با این همه، از سختی های مسیر پیش رویمان آگاهیم و می دانیم مسیری بس طولانی در مقابلمان است.

برای به دست آوردن موفقیت در همه مسابقات نباید در خاطره خوش این دو پیروزی و موفقیت های کسب شده تا امروز باقی بمانیم.

کیمی رایکونن، دیگر راننده تیم فراری نیز در گرندپری بحرین به رتبه چهارم دست یافت.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

8 دیدگاه

 1. نیکو

  1

  26

  کاش فتل انقدر خوب نبود کاش فراری بد بود کاش نتیجه نمیگرفت تاریخ و احترام فراری با مارکیونه درخطر ن فقط فراری کل فیات کرایسلر کاش نتیجه نگیرن بلکه این جانور بره.

  • Naeim

   10

   2

   تا حالا اینجوری ب قضیه نگاه نکرده بودم.این چی بود دیگه.من طرفدار لوییسم ولی مگه میشه همچین چیزی.یکی انقد تعصب داشته باشه.خوب این فتل بره.ماشین خوب باشه یکی دیگه میاد و نتایج خوب میگیره بعدش چی اونم بره یا خدا هنگم قفلم الان

 2. محمد بوشهر

  3

  14

  یا خدا، یعنی تیم هیچ، فراری هیچ، ایرودینامیک هیچ، موتور هیچ، ضعف رایکونن هیچ، فقط و فقط فتل!!!!!
  فتل پارسال بد بود، سال قبل بد بود؟ نکنه معجزه شده…

 3. niko

  3

  6

  اینکه فتل خیلی خوبه شکی نیست ولی شرایط بد این چند سال فراریی و کل فیات کرایسلر مربوطه به مارکیونه و نوع حرف زدن هاش بجای بالا بردن فراری و مجموعش باعث خحجالت هست کمی درمورد تصمیمات گذشتش نگاه کنید البته ماکیونه ۲۰۱۹ میره

دیدگاه خود را بیان کنید